Fotowoltaika w Żurominie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 146 685 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
551 939 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Żuromin - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Żuromin

Profesjonalna Fotowoltaika

157 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze Żuromina i oferuje różnorodne usługi z zakresu profesjonalnej fotowoltaiki. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Green Mark Sp. z o.o - Doskonała Fotowoltaika Żuromin

Doskonała Fotowoltaika Żuromin

38 opinii

Doskonała fotowoltaika to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Polenergia Fotowoltaika - Porządne Panele Fotowoltaiczne Żuromin

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo iż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? Polenergia Fotowoltaika może być Twoim rozwiązaniem. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Columbus Energy S.A. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Żuromin

Columbus Energy S.A.

35 opinii

Znalezienie pierwszorzędnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się Columbus Energy S.A. - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Żuromina, którzy znają się na swojej robocie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

PROMIKA SOLAR - Wysokiej Jakości Baterie Słoneczne Żuromin

PROMIKA SOLAR

28 opinii

Kiedy szukasz bezkonkurencyjnej oferty baterii słonecznych na terenie Żuromina, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. PROMIKA SOLAR wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci świetną propozycję. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Otovo Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne Żuromin

Dobre Baterie Słoneczne Żuromin

22 opinie

Ten, kto poszukuje baterii słonecznych winien zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich dobre ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

zielonyVOLT.pl - Idealne Ogniwa Fotowoltaiczne Żuromin

zielonyVOLT.pl

13 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to dla firmy zielonyVOLT.pl pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Da Vinci Green Energy Prosta S.A - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Żuromin

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna

11 opinii

Profesjonalna fotowoltaika to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Da Vinci Green Energy Prosta S.A - są prawdziwymi ekspertami w branży. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

ZENE.pl - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne w Żurominie

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne w Żurominie

10 opinii

Zawodowcy z ZENE.pl to specjaliści w każdym calu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży systemów fotowoltaicznych. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Full Energy-Instalacje dla domu i firmy - Wyśmienite Panele Fotowoltaiczne Żuromin

Full Energy-Instalacje dla domu i firmy

7 opinii

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo że poszukujesz go od niezliczonych dni? Full Energy-Instalacje dla domu i firmy może ma szansę zakończyć Twój problem. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

23 Zlecenia - Panele Fotowoltaiczne Żuromin

Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna Żuromin

Składający zapytanie napisał "Panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m²". Jako perfekcyjna firma fotowoltaiczna, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie wykonaniem zlecenia, a Zlecający przekonają się o pierwszorzędnej obsłudze. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Chrapoń

2022-11-06 do 2022-11-14

Rewelacyjna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Żuromin

Dla Zlecającego, który napisał - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², wybranie rewelacyjnej instalacji paneli fotowoltaicznych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Bieżuń

2022-11-03 do 2022-11-11

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 408 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Rewelacyjne Panele Fotowoltaiczne Żuromin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Bieżuń

2022-10-20 do 2022-10-28

Profesjonalna Firma Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Purzyce

2022-10-18 do 2022-10-26

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Żuromin

Przygotowanie instalacji fotowoltaicznej dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Bieżuń

2022-10-11 do 2022-10-19

Rzetelna Firma Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Lubowidz

2022-10-10 do 2022-10-18

Panele fotowoltaiczne, dach 30m², Gradzanowo Kościelne

Fotowoltaika nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Panele fotowoltaiczne, dach 30m²". Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Gradzanowo kościelne

2022-09-29 do 2022-10-07

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Syberia

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Syberia

2022-09-28 do 2022-10-06

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Franciszkowo

Jako wysoko wykwalifikowani specjaliści dacie radę spełnić oczekiwania w temacie fotowoltaiki. Ogłoszenie brzmi "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Franciszkowo

2022-09-27 do 2022-09-15

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna

Ten Zleceniodawca jeszcze szuka profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Umów się na rozmowę od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Lutocin

2022-09-27 do 2022-10-05

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu