Fotowoltaika w Mławie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 119 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 549 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Mławie

Panele fotowoltaiczne Mława

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne

157 opinii

Zawodowcy z Synergio S.A. to specjaliści w każdym calu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży systemów fotowoltaicznych. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Green Mark Sp. z o.o - Pierwszorzędna Fotowoltaika Mława

Green Mark Sp. z o.o

39 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Polenergia Fotowoltaika - Tanie Ogniwa Fotowoltaiczne Mława

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Osoby z Polenergia Fotowoltaika to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od perfekcyjnego systemów fotowoltaicznych. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

P.H.U. EkoWind inż. Anna Machalska - Bezkonkurencyjne Panele Słoneczne Mława

P.H.U. EkoWind inż. Anna Machalska

35 opinii

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji o wyborze odpowiedniego dostawcy bezkonkurencyjnych paneli słonecznych to P.H.U. EkoWind inż. Anna Machalska może być tym, czego szukasz. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

PROMIKA SOLAR - Idealne Panele Fotowoltaiczne w Mławie

Idealne Panele Fotowoltaiczne w Mławie

28 opinii

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, pomimo że szukasz go od wielu dni? PROMIKA SOLAR może zakończyć Twój problem. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Otovo Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Mława

Perfekcyjna Fotowoltaika Mława

22 opinie

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

zielonyVOLT.pl - Rewelacyjne Panele Słoneczne Mława

zielonyVOLT.pl

13 opinii

Wybranie rewelacyjnych paneli słonecznych może być niełatwe, ale zielonyVOLT.pl na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu produktu. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Da Vinci Green Energy Prosta S.A - Profesjonalna Fotowoltaika Mława

Profesjonalna Fotowoltaika Mława

11 opinii

Firma fotowoltaiczna Da Vinci Green Energy Prosta S.A to prawdziwi wyjadacze w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w pobliżu miejscowości Mława. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

ZENE.pl - Doskonała Energia Odnawialna Mława

ZENE.pl

10 opinii

Jeżeli szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z ZENE.pl są dla Ciebie idealni. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

"ROXAL" Roman Gorzkiewicz - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Mława

"ROXAL" Roman Gorzkiewicz

2 opinie

Chcesz znaleźć godnego uwagi partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? ROXAL Roman Gorzkiewicz z Mławy jest na to skuteczną metodą. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Najnowsze z 27 zleceń na fotowoltaikę w Mławie

Panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Mława

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczne...

 • Mława

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano wczoraj o 12:10

Tanie Panele Słoneczne Mława

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Mława

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 7 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Mława

Zapytanie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z Mławy i z sąsiednich miast. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Mława

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 7 dni temu

Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna Mława

Klient szuka rewelacyjnej współpracy i pisze - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². To zlecenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Nowa sławogóra

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 7 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Mława

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej potrzebujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca na pewno udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Mława

2023-01-11 do 2023-01-19

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Mława

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Mława

2022-11-18 do 2022-11-26

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Mława

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Mława

2022-11-16 do 2022-11-24

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Mława

Ten Klient uważa, że doskonały system fotowoltaiczny to trudny temat. Wysłał zapytanie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Mława

2022-11-15 do 2022-11-23

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Szreńsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Szreńsk

2022-11-11 do 2022-11-19

Profesjonalna Instalacja Fotowoltaiczna Mława

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Nowe nosarzewo

2022-11-11 do 2022-11-19

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki