Fotowoltaika w Nowym Dworze Mazowieckim

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 127 190 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
550 842 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Nowy Dwór Mazowiecki - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Nowy Dwór Mazowiecki

Synergio S.A.

157 opinii

Jeśli szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Synergio S.A. są dla Ciebie stworzeni. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Instalacje fotowoltaiczne i elektryczne EkoWtyczka Tomasz Górnaś - Dobra Firma Fotowoltaiczna w Nowym Dworze Mazowieckim

Dobra Firma Fotowoltaiczna w Nowym Dworze Mazowieckim

76 opinii

Szukając baterii słonecznych spotkasz wielu producentów, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Instalacje fotowoltaiczne i elektryczne EkoWtyczka Tomasz Górnaś jest najwyższej próby. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów.

Green Mark Sp. z o.o - Doskonała Energia Odnawialna Nowy Dwór Mazowiecki

Doskonała Energia Odnawialna Nowy Dwór Mazowiecki

38 opinii

Właśnie wybierasz godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Green Mark Sp. z o.o jest na to najlepszym rozwiązaniem. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Green Solar Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Nowy Dwór Mazowiecki

Perfekcyjna Fotowoltaika

37 opinii

Ten fachowiec działa na terenie powiatu i świadczy różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej fotowoltaiki. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

Polenergia Fotowoltaika - Profesjonalna Fotowoltaika Nowy Dwór Mazowiecki

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Osoby z Polenergia Fotowoltaika to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Sunsate - Doskonała Fotowoltaika Nowy Dwór Mazowiecki

Sunsate

34 opinie

Wysoko wykwalifikowani pracownicy firmy Sunsate spełnią Państwa oczekiwania w temacie fotowoltaiki. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Endless Energy Łukasz Kalisz - Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Nowy Dwór Mazowiecki

Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Nowy Dwór Mazowiecki

29 opinii

Firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego i w rejonie Nowego Dworu Mazowieckiego. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Świetne Baterie Słoneczne Nowy Dwór Mazowiecki

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.

21 opinii

Dotarcie do świetnych baterii słonecznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. pomogą Ci i wybiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

zielonyVOLT.pl - Odpowiednie Baterie Słoneczne Nowy Dwór Mazowiecki

zielonyVOLT.pl

13 opinii

Ten, kto planuje zakup odpowiednich baterii słonecznych musi koniecznie zgłosić się do zielonyVOLT.pl i zobaczyć ich świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

ZENE.pl - Odpowiednie Instalacje Fotowoltaiczne Nowy Dwór Mazowiecki

Odpowiednie Instalacje Fotowoltaiczne

10 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i niuanse z tym związane skończą być dla Ciebie skomplikowanym zagadnieniem, jeśli skorzystasz z oferty ZENE.pl. Wykwalifikowani konsultanci z zakresu instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci znaleźć idealne rozwiązanie. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi.

82 Zlecenia - Panele Fotowoltaiczne Nowy Dwór Mazowiecki

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Nowy Dwór Mazowiecki

Jako pracownik branży, najlepszy w swoim fachu wykaż, że jesteś zawsze gotowy pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od fotowoltaiki. Ten Zleceniodawca napisał - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m². Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać ofertę.

 • Nowy Dwór Mazowiecki

2022-11-21 do 2022-11-29
dodano 8 dni temu

Pierwszorzędny System Fotowoltaiczny Nowy Dwór Mazowiecki

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako dobra firma od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Nasielsk

2022-11-21 do 2022-11-29
dodano 8 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 386 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Nasielsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż ...

 • Nasielsk

2022-11-21 do 2022-11-29
dodano 8 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Nowy Dwór Mazowiecki

Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia, które ma treść "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m²". Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Nowy Dwór Mazowiecki

2022-11-24 do 2022-11-24

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Pomiechówek

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Pomiechówek

2022-11-19 do 2022-11-27

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 58m², Nasielsk

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Nasielsk

2022-11-17 do 2022-11-25

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Nowy Dwór Mazowiecki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcz...

 • Nowy Dwór Mazowiecki

2022-11-17 do 2022-11-25

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Nowy Dwór Mazowiecki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesi...

 • Nowy Dwór Mazowiecki

2022-11-15 do 2022-11-23

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 1m², Nasielsk

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 1m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Nasielsk

2022-11-14 do 2022-11-22

Najwyższej Klasy Panele Fotowoltaiczne Nowy Dwór Mazowiecki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Nowy Dwór Mazowiecki

2022-11-12 do 2022-11-20

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu