Pompa ciepła w Nowym Dworze Mazowieckim

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 149 051 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 055 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Nowy Dwór Mazowiecki - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Nowy Dwór Mazowiecki

Clima Family

150 opinii

Myślisz, że staranne pompy ciepła to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Clima Family posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Instalacje fotowoltaiczne i elektryczne EkoWtyczka Tomasz Górnaś - Profesjonalne Pompy Ciepła Nowy Dwór Mazowiecki

Profesjonalne Pompy Ciepła

76 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie pomp ciepła i zatrudnij Instalacje fotowoltaiczne i elektryczne EkoWtyczka Tomasz Górnaś. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź.

Klima-Med - Dobre Gruntowe Pompy Ciepła Nowy Dwór Mazowiecki

Klima-Med

41 opinii

Dobre gruntowe pompy ciepła z doręczeniem pod Twoje drzwi to normalna metoda działania Klima-Med, dzięki której będziesz stuprocentowo rad. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła Nowy Dwór Mazowiecki

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

50 opinii

Zrealizowanie pomp ciepła będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Polenergia Pompy Ciepła S.A. ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

JJPREMIUM JEREMIASZ SUFCZYŃSKI - Solidne Pompy Ciepła w Nowym Dworze Mazowieckim

Solidne Pompy Ciepła w Nowym Dworze Mazowieckim

16 opinii

Zrealizowanie pomp ciepła będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. JJPREMIUM JEREMIASZ SUFCZYŃSKI ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Biotechgroup sp. z o.o. - Dobre Powietrzne Pompy Ciepła Nowy Dwór Mazowiecki

Biotechgroup sp. z o.o.

15 opinii

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy powietrznych pomp ciepła, mimo że szukasz go od dawna? Biotechgroup sp. z o.o. może rozwiązać Twój problem. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Da Vinci Green Energy Prosta S.A - Znakomite Systemy Grzewcze Nowy Dwór Mazowiecki

Da Vinci Green Energy Prosta S.A

11 opinii

Równie dobrej oferty systemów grzewczych nie znajdziesz na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, więc jeśli poszukujesz znakomitego systemów grzewczych to od razu zobacz Da Vinci Green Energy Prosta S.A. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

ZENE.pl - Znakomite Gruntowe Pompy Ciepła Nowy Dwór Mazowiecki

ZENE.pl

10 opinii

Znalezienie znakomitych gruntowych pomp ciepła może być trudne, ale ZENE.pl na pewno pomoże Ci w znalezieniu dobrego produktu. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Nowy Dwór Mazowiecki

Pierwszorzędna Energia Odnawialna Nowy Dwór Mazowiecki

8 opinii

Eksperci z Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny energii odnawialnej. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

HYDROMAR Sp. z.o.o - Perfekcyjna Energia Odnawialna Nowy Dwór Mazowiecki

HYDROMAR Sp. z.o.o

7 opinii

Planujesz wybrać solidnego partnera do realizacji swoich planów? HYDROMAR Sp. z.o.o z Nowego Dworu Mazowieckiego jest na to najlepszym rozwiązaniem. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

94 Zlecenia - Pompy Ciepła Nowy Dwór Mazowiecki

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Nowy Dwór Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Mam instalacje foto...

 • Nowy Dwór Mazowiecki

2022-12-04 do 2022-12-12
dodano 5 godzin temu

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Pomiechówek

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Pomiechówek

2022-12-02 do 2022-12-10
dodano 2 dni temu

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 21 754 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, 501-1000m², Czosnów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 501-1000m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Czosnów

2022-12-01 do 2022-12-09
dodano 3 dni temu

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Boża Wola

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Boża wola

2022-11-30 do 2022-12-08
dodano 4 dni temu

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Nowy Dwór Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 75m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Tomaszewo

2022-11-30 do 2022-12-08
dodano 4 dni temu

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Nowy Dwór Mazowiecki

Zleceniodawcy nierzadko mają trudności w odnalezieniu się w nadmiarze ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako ekspert, pomóż znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie Zlecającemu zgłoszenie o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Jeśli chcesz poznać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Nowy Dwór Mazowiecki

2022-11-27 do 2022-12-05
dodano 7 dni temu

Gruntowy Wymiennik Ciepła Nowy Dwór Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 301-500m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania ...

 • Nasielsk

2022-11-18 do 2022-11-26

Zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Nowy Dwór Mazowiecki

To zapytanie o treści - Zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Nowy Dwór Mazowiecki i z sąsiednich miast. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Nowy Dwór Mazowiecki

2022-11-17 do 2022-11-25

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Czosnów

Jeśli odnawialne źródła energii na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten zainteresowany zgłosił "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Czosnów

2022-11-14 do 2022-11-22

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Stare Grochale

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ...

 • Stare grochale

2022-11-09 do 2022-11-17

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Pomiechówek

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Pomiechówek

2022-11-08 do 2022-11-08

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Nowy Dwór Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od ...

 • Nowy Dwór Mazowiecki

2022-11-08 do 2022-11-16

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Nasielsk

Jeśli Energia odnawialna nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to zlecenie jest dla Ciebie. Polegając na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Nasielsk

2022-11-04 do 2022-11-12

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Czosnów

Nadal masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako dobra firma od pompy ciepła. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedstaw bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Czosnów

2022-11-04 do 2022-11-12

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Leoncin

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 ...

 • Leoncin

2022-11-02 do 2022-11-10

Pompa Ciepła Nowy Dwór Mazowiecki

Zapytanie o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z miejscowości Mazowieckie i okolic. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Leoncin

2022-10-31 do 2022-11-08

Doskonała Pompa Ciepła

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie pompy ciepła wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego.

 • Czosnów

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 201-300m², Pomiechówek

Jeśli Odnawialne źródła energii nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Ciebie. Polegając na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Pomiechówek

2022-10-23 do 2022-10-31

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Czosnów

Jako specjalista działający na obszarze Mazowieckiego i oferujący szerokie spektrum usług z zakresu pierwszorzędnej energii odnawialnej poznaj potrzeby zleceniodawcy, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m²". Zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Czosnów

2022-10-18 do 2022-10-26

Opłacalne Systemy Grzewcze Nowy Dwór Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek do 2 lat Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Nowy Dwór Mazowiecki

2022-10-14 do 2022-10-22

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Nasielsk

Pokaż temu Klientowi, że takiego dostawcy szybko nie znajdzie w miejscowości Mazowieckie i okolicy. Więc jeśli jesteś producentem pierwszorzędnego gruntowego wymiennika ciepła to bezzwłocznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Nasielsk

2022-10-04 do 2022-10-12

Pierwszorzędna Energia Odnawialna Nowy Dwór Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnie...

 • Leoncin

2022-09-28 do 2022-10-06

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Pomiechówek

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: 2022-09-30...

 • Pomiechówek

2022-09-22 do 2022-09-30

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Nowy Dwór Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: budynek...

 • Nowy Dwór Mazowiecki

2022-09-21 do 2022-09-21

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Skierdy

Ten Klient myśli, że profesjonalna pompa ciepła to nieprosty temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Skierdy

2022-09-20 do 2022-09-28

Solidna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

 • Czosnów

2022-09-18 do 2022-09-26

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 140m², Nasielsk

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 140m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Nasielsk

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Cybulice Małe

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z miejscowości Mazowieckie oraz przyległych powiatów. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Cybulice małe

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Boża Wola

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: nowo wybudowany Dodatkowe informacje: Konstrukcja szkieletowa Termi...

 • Boża wola

2022-09-15 do 2022-09-23

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Zakroczym

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Zakroczym

2022-09-10 do 2022-09-18

Staranna Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3 Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Nasielsk

2022-09-07 do 2022-09-15

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu