Pompa ciepła w Warszawie

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 911 525 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
614 671 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Ranking najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Warszawie

Pompy ciepła Warszawa

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

86 opinii

Szukając gruntowych wymienników ciepła spotkasz dostawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to Polenergia Pompy Ciepła S.A. przebije ich wszystkich. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Green Solar Sp. z o.o. - Z Górnej Półki Gruntowe Pompy Ciepła w Warszawie

Z Górnej Półki Gruntowe Pompy Ciepła w Warszawie

39 opinii

Kiedy poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty gruntowych pomp ciepła w miejscowości Warszawa, zatrudnij profesjonalistów w branży. Green Solar Sp. z o.o. wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i przedstawi Ci zacną propozycję. Już teraz określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Jarosław Wolski Instal-Pro - Świetne Pompy Ciepła Warszawa

Świetne Pompy Ciepła Warszawa

31 opinii

Jeśli poszukujesz profesjonalistów od pomp ciepła to wykorzystaj kompetencje Jarosław Wolski Instal-Pro. Warszawa i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

TanioGrzej.pl - "Art-Z" AHU, Robert Załęski - Porządne Pompy Ciepła Warszawa

TanioGrzej.pl - "Art-Z" AHU, Robert Załęski

12 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie pomp ciepła i zatrudnij TanioGrzej.pl - Art-Z AHU Robert Załęski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski - Pierwszorzędne Systemy Grzewcze Warszawa

Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski

10 opinii

Podjęcie decyzji o wyborze systemów grzewczych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski doradzą Ci i wybiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

HYDROMAR Sp. z.o.o - Solidna Energia Odnawialna Warszawa

Solidna Energia Odnawialna

8 opinii

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie pomp ciepła i zatrudnij HYDROMAR Sp. z.o.o. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

P.H.U. Optima Jan Bączek - Pierwszorzędne Gruntowe Wymienniki Ciepła Warszawa

P.H.U. Optima Jan Bączek

4 opinie

Znalezienie pierwszorzędnych gruntowych wymienników ciepła może być skomplikowane, ale ten dostawca na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu dobrego produktu. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

T.M Instalacje - Doskonała Energia Odnawialna Warszawa

T.M Instalacje

2 opinie

Jeżeli jeszcze potrzebujesz ekspertów od pomp ciepła to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry T.M Instalacje. Warszawa i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Daikin Soltimus Sp. z o.o. Warszawa - pompy ciepła - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Warszawa

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Warszawa

2 opinie

Zawodowcy z Daikin Soltimus Sp. z o.o. Warszawa - pompy ciepła to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od odnawialnych źródeł energii. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

GrantON sp. z o.o. - Profesjonalne Pompy Ciepła Warszawa

Profesjonalne Pompy Ciepła

2 opinie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie pomp ciepła i zatrudnij GrantON sp. z o.o.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź.

Najnowsze z 270 zleceń na pompy ciepła w Warszawie

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 101-150m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Warszawa

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano 10 godzin temu

Energia Odnawialna Warszawa

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Warszawa

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano wczoraj o 13:36

Perfekcyjna Energia Odnawialna

Jako wybitny specjalista od energii odnawialnej, obsługujący Klientów z Warszawy i okolicznych miast - poznaj szczegóły zapytania o treści "Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 201-300m²". Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Warszawa

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie na pompę ciepła, do 35m², Warszawa

Jeśli odnawialne źródła energii na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Zleceniodawca zgłosił "Dam zlecenie na pompę ciepła, do 35m²". Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Warszawa

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 3 dni temu

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Warszawa

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 3 dni temu

Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: 2024-08-20...

 • Warszawa

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 4 dni temu

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Warszawa

Próbujesz znaleźć Klienta jako dobry fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Więcej informacji prześlij po kontakcie.

 • Warszawa

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 6 dni temu

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 151-200m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesi...

 • Warszawa

2023-11-28 do 2023-11-29

Zlecenie na pompę ciepła, bud. 201-300m², Warszawa

Ten Zlecający jeszcze szuka dobrej firmy od pompy ciepła. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na pompę ciepła, bud. 201-300m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się już teraz - warto.

 • Warszawa

2023-11-21 do 2023-11-29

Pompa ciepła, bud. 101-150m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Warszawa

2023-11-17 do 2023-11-25

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Warszawa

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania ...

 • Warszawa

2023-11-12 do 2023-11-13

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 71-100m², Warszawa

Zakup taniego gruntowego wymiennika ciepła dla Klientów bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista doradź Klientowi i znajdź dostosowane do potrzeb rozwiązanie. Przedzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Warszawa

2023-11-11 do 2023-11-19

Potrzebuję pompy ciepła, bud. 71-100m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, podgrzewanie wody, ogrzewanie budynku, ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Dodat...

 • Warszawa

2023-11-10 do 2023-11-18

Rewelacyjny Gruntowy Wymiennik Ciepła Warszawa

Ten Zleceniodawca szuka najlepszej oferty gruntowego wymiennika ciepła w miejscowości Warszawa i napisał - Potrzebuję pompy ciepła, bud. 201-300m². Jako ekspert w branży wykorzystaj kompetencje swoich pracowników i zaproponuj świetną propozycję. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Warszawa

2023-11-09 do 2023-11-17

Tanie Systemy Grzewcze Warszawa

Jako ekspert złóż doskonałą ofertę systemów grzewczych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpliwości zlecenie o treści "Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 101-150m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie.

 • Warszawa

2023-11-07 do 2023-11-15

Pierwszorzędny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zlecający, który planuje kupno pierwszorzędnego gruntowego wymiennika ciepła pisze - Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 71-100m². Musi on niezwłocznie dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Warszawa

2023-11-07 do 2023-11-15

Opłacalne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Warszawa

2023-11-06 do 2023-11-14

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 71-100m², Warszawa

Spraw, że systemy grzewcze nie będzie dla Klienta tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z branży systemów grzewczych znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 71-100m². Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Warszawa

2023-11-06 do 2023-11-14

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 101-150m², Warszawa

Dowiedź Zleceniodawcy, że kolejnego takiego sprzedawcy nie znajdzie na terenie Warszawy. Więc jeśli jesteś dostawcą dobrego gruntowego wymiennika ciepła to koniecznie poznaj szczegóły zapytania o treści - Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 101-150m². Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Warszawa

2023-11-05 do 2023-11-13

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Warszawa

2023-11-04 do 2023-11-12

Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Warszawa

2023-11-03 do 2023-11-11

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: w trakcie budowy Dodatkowe informacje: ogrzewanie podlogowe oicielony dwukondygnacyjny rekuerator wyk...

 • Warszawa

2023-11-03 do 2023-11-11

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, do 35m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: do 35m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Warszawa

2023-11-02 do 2023-11-10

Idealny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Warszawa

2023-11-02 do 2023-11-10

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 71-100m², Warszawa

Zlecenie o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 71-100m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Warszawa oraz przyległych powiatów. Już nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Warszawa

2023-11-02 do 2023-11-10

Doskonała Pompa Ciepła Warszawa

Zrealizowanie pompy ciepła dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 71-100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Warszawa

2023-11-01 do 2023-11-09

Perfekcyjna Energia Odnawialna

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 71-100m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Warszawa

2023-11-01 do 2023-11-09

Korzystne Systemy Grzewcze

Powiedz Zlecającemu, że lepszej propozycji systemów grzewczych prędko nie znajdzie na terenie Warszawy, więc jeśli szuka korzystnego systemów grzewczych to koniecznie powinien wybrać Twoją Firmę. Przedstaw dopasowaną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Warszawa

2023-11-01 do 2023-11-13

Potrzebuję pompy ciepła, bud. 151-200m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie, chłodzenie, ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzysta...

 • Warszawa

2023-11-01 do 2023-11-09

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 315m², Warszawa

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 315m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Dodatkowe informacje: Dotychczas korzystamy z pieca gazoweg...

 • Warszawa

2023-10-29 do 2023-11-06

Korzystne Systemy Grzewcze

Jako profesjonalista zaproponuj najlepszą ofertę systemów grzewczych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Z pewnością zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m²" jest idealne dla Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Warszawa

2023-10-27 do 2023-11-04

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła