Pompa ciepła we Wrocławiu

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 911 677 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
614 676 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Ranking najlepszych specjalistów od pomp ciepła we Wrocławiu

Pompy ciepła Wrocław

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

88 opinii

Jeśli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Polenergia Pompy Ciepła S.A. są dla Ciebie idealni. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Sunlit.pl Marek Sowka - Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Wrocław

Sunlit.pl Marek Sowka

72 opinie

Profesjonalne odnawialne źródła energii to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Sunlit.pl Marek Sowka - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Żeby poznać ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Finetech Engineering Sp. z o.o. - Wyśmienite Gruntowe Wymienniki Ciepła Wrocław

Finetech Engineering Sp. z o.o.

70 opinii

Poszukujesz wyśmienitych gruntowych wymienników ciepła na terenie Wrocławia? Nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

NTS-Energy sp. z o.o. - Odpowiednie Gruntowe Wymienniki Ciepła Wrocław

NTS-Energy sp. z o.o.

64 opinie

Klient, który planuje zakup odpowiednich gruntowych wymienników ciepła winien koniecznie zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć na własne oczy ich atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Fach-Mach Paweł Kalisz - Markowe Gruntowe Wymienniki Ciepła Wrocław

Fach-Mach Paweł Kalisz

21 opinii

Wybranie markowych gruntowych wymienników ciepła może być skomplikowane, ale ten dostawca na 100% pomoże Tobie w znalezieniu dopasowanego towaru. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

PC-INSTAL - Perfekcyjna Energia Odnawialna Wrocław

PC-INSTAL

15 opinii

Planujesz wybrać sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? PC-INSTAL jest na to skuteczną metodą. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

ALL INSTAL - Doskonałej Jakości Pompy Ciepła Wrocław

ALL INSTAL

19 opinii

Na wypadek jeśli nadal poszukujesz dobrej firmy od pomp ciepła to skorzystaj z doświadczenia ALL INSTAL. Wrocław to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu i poznaj ofertę.

Falcon Group Stanisław Wietrzak - Opłacalne Systemy Grzewcze Wrocław

Falcon Group Stanisław Wietrzak

3 opinie

Równie dobrej oferty systemów grzewczych prędko nie znajdziesz na terenie Wrocławia, więc jeżeli poszukujesz opłacalnego systemów grzewczych to niezwłocznie zobacz Falcon Group Stanisław Wietrzak. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Ecoterm Technika Grzewcza - Markowe Powietrzne Pompy Ciepła Wrocław

Ecoterm Technika Grzewcza

2 opinie

Takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Wrocławia, dlatego jeśli poszukujesz markowych powietrznych pomp ciepła to bezzwłocznie sprawdź Ecoterm Technika Grzewcza. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Kacper - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Wrocław

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Wrocław

1 opinia

Zawodowcy z Kacper to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od odnawialnych źródeł energii. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Najnowsze z 162 zleceń na pompy ciepła we Wrocławiu

Solidna Energia Odnawialna Wrocław

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Wrocław

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano 11 godzin temu

Świetna Pompa Ciepła Wrocław

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: wodna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Wrocław

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

Znakomita Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: wodna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Wrocław

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na wodną pompę ciepła, bud. 101-150m², Wrocław

Jeśli odnawialne źródła energii to pole działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Zleceniodawca zgłosił "Zapotrzebowanie na wodną pompę ciepła, bud. 101-150m²". Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Wrocław

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 4 dni temu

Pompa Ciepła

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu.

 • Wrocław

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 4 dni temu

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Wrocław

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wrocław

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 6 dni temu

Rewelacyjny Gruntowy Wymiennik Ciepła Wrocław

Pokaż temu Zleceniodawcy, że kolejnego takiego dostawcy nie znajdzie na terenie Wrocławia. Więc jeśli jesteś dostawcą rewelacyjnego gruntowego wymiennika ciepła to bezzwłocznie przeanalizuj zlecenie o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 71-100m². Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Wrocław

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 6 dni temu

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Wrocław

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania ...

 • Wrocław

2023-11-21 do 2023-11-29

Pierwszorzędne Odnawialne Źródła Energii Wrocław

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: nowo wybudowany Dodatkowe informacje: Ogrzewanie podłogowe w całym mieszkaniu + ogrzewanie podłogowe ...

 • Wrocław

2023-11-17 do 2023-11-17

Profesjonalna Energia Odnawialna

Oferując usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Wrocławia, ale także pobliskich miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Wrocław

2023-11-14 do 2023-11-22

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 36-70m², Wrocław

Jako wybitny specjalista od energii odnawialnej, obsługujący Klientów z Wrocławia i przyległych miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 36-70m²". Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Wrocław

2023-11-14 do 2023-11-14

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 36-70m², Wrocław

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 36-70m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wrocław

2023-11-13 do 2023-11-21

Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m², Wrocław

Przeznaczenie pompy: podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: wodna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: obiekt jest na etapie projektowym Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wrocław

2023-11-08 do 2023-11-16

Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: chłodzenie Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wrocław

2023-11-07 do 2023-11-07

Zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Wrocław

Jako fachowiec działający na terenie powiatu i świadczący różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej energii odnawialnej zapoznaj się z potrzebami Klienta, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m²". Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Wrocław

2023-11-07 do 2023-11-07

Solidne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: chłodzenie Rodzaj pompy ciepła: wodna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wrocław

2023-11-07 do 2023-11-07

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Wrocław

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Wrocław

2023-11-07 do 2023-11-15

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 101-150m², Wrocław

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wrocław

2023-11-07 do 2023-11-07

Pompa ciepła, bud. 101-150m², Wrocław

Ten Klient uważa, że porządna pompa ciepła to skomplikowany temat. Napisał zlecenie o treści "Pompa ciepła, bud. 101-150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

 • Wrocław

2023-11-07 do 2023-11-15

Pierwszorzędna Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 36-70m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wrocław

2023-11-06 do 2023-11-14

Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: nowo wybudowany Dodatkowe informacje: Zakup i montaż pompy ciepła w układzie powietrze-woda obejmuje:...

 • Wrocław

2023-11-06 do 2023-11-07

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Wrocław

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: obiekt jest na etapie projektowym Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wrocław

2023-11-05 do 2023-11-13

Porządna Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Dodatkowe informacje: Pompa gruntowa glebinowa Termin sk...

 • Wrocław

2023-11-05 do 2023-11-13

Potrzebuję pompy ciepła, bud. 400m², Wrocław

Jeśli Energia odnawialna nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Twojej firmy. Opierając się na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Wrocław

2023-11-02 do 2023-11-10

Korzystne Systemy Grzewcze Wrocław

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Wrocław

2023-10-31 do 2023-11-07

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Wrocław

Ten Klient myśli, że profesjonalna pompa ciepła to nieprosty temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Wrocław

2023-10-28 do 2023-11-05

Tanie Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wrocław

2023-10-27 do 2023-10-27

Idealne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: wodna Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Wrocław

2023-10-27 do 2023-11-04

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Ramiszów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Ramiszów

2023-10-23 do 2023-10-24

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii

Jako zawodowiec z branży, najlepszy w każdym calu wykaż się gotowością by służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży doskonałego odnawialnych źródeł energii. Ten Zleceniodawca pisze - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Wrocław

2023-10-23 do 2023-10-31

Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zleceniodawcy nierzadko mają trudności w odnalezieniu się w nadmiarze ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako fachowiec, pomóż znaleźć najlepsze wyjście temu Klientowi zgłoszenie o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 71-100m². Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Wrocław

2023-10-19 do 2023-10-27

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła