Pompa ciepła w Poznaniu

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 851 551 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
540 230 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Poznań - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Poznań

Michał Miklaszewski "www.sunlit.pl" POMPY CIEPŁA i FOTOWOLTAIKA

64 opinie

Eksperci z Michał Miklaszewski www.sunlit.pl POMPY CIEPŁA i FOTOWOLTAIKA to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od perfekcyjnego odnawialnych źródeł energii. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Tomasz Kurek "Sunlit" POMPY CIEPŁA, KOTŁY C.O. I FOTOWOLTAIKA - Najlepsze Pompy Ciepła Poznań

Najlepsze Pompy Ciepła Poznań

64 opinie

Uważasz, że najlepsze pompy ciepła to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Mikołaj Barszcz SUNLIT POMPY CIEPŁA - Tanie Systemy Grzewcze Poznań

Mikołaj Barszcz SUNLIT POMPY CIEPŁA

64 opinie

Systemy grzewcze i niuanse z tym związane przestaną być dla Ciebie zagadką, jeśli skorzystasz z oferty Mikołaj Barszcz SUNLIT POMPY CIEPŁA. Doświadczeni znawcy z branży systemów grzewczych pomogą Ci stworzyć skrojone na miarę rozwiązanie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Pompy Ciepła Poznań

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

50 opinii

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie pomp ciepła i zatrudnij Polenergia Pompy Ciepła S.A.. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

"BIALIK" Energia Słoneczna JAROSŁAW BIALIK - Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Poznań

"BIALIK" Energia Słoneczna JAROSŁAW BIALIK

16 opinii

Jeśli poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z BIALIK Energia Słoneczna JAROSŁAW BIALIK perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

ARIS GROUP Sp. z o.o. - Profesjonalne Pompy Ciepła Poznań

Profesjonalne Pompy Ciepła Poznań

11 opinii

Przygotowanie pomp ciepła będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. ARIS GROUP Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

KLIMA-MUSIC - Wysokiej Jakości Gruntowe Pompy Ciepła Poznań

KLIMA-MUSIC

9 opinii

Wysokiej jakości gruntowe pompy ciepła z przewozem pod drzwi to zwyczajna metoda działania KLIMA-MUSIC, dzięki której będziesz na sto procent ukontentowany. Ustal pasujący termin!

OZEEXPERT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Staranne Pompy Ciepła w Poznaniu

Staranne Pompy Ciepła w Poznaniu

7 opinii

Potrzebujesz profesjonalistów od pomp ciepła? Skorzystaj z kwalifikacji OZEEXPERT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Nie zwlekaj - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

ekoNawrocki.pl Przemysław Nawrocki - Rewelacyjne Gruntowe Pompy Ciepła Poznań

ekoNawrocki.pl Przemysław Nawrocki

5 opinii

Zakup rewelacyjnych gruntowych pomp ciepła nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z ekoNawrocki.pl Przemysław Nawrocki poradzą Ci i dobiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Skontaktuj się, aby uzyskać szczegółowe informacje.

PGSTECH SP. Z O.O. - Odnawialne Źródła Energii Poznań

PGSTECH SP. Z O.O.

1 opinia

Planujesz wybrać wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? PGSTECH SP. Z O.O. z Poznania jest na to skuteczną metodą. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

648 Zleceń - Pompy Ciepła Poznań

Solidna Pompa Ciepła Poznań

Ten Klient uważa, że solidna pompa ciepła to nieprosty temat. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Poznań

2022-09-28 do 2022-10-06
dodano wczoraj o 14:10

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Poznań

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Poznań

2022-09-26 do 2022-10-04
dodano 3 dni temu

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 20 549 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Pierwszorzędny Gruntowy Wymiennik Ciepła Poznań

Ten Klient nadal nie znalazł odpowiedniego dostawcy gruntowego wymiennika ciepła, pomimo że poszukuje go od wielu dni. Możesz zakończyć problem dla tego Klienta. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Poznań

2022-09-26 do 2022-10-04
dodano 3 dni temu

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. do 150m², Poznań

Zlecenie o treści - Szukam firmy od pomp ciepła, bud. do 150m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Poznań i z sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Poznań

2022-09-25 do 2022-10-03
dodano 4 dni temu

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Ten Zleceniodawca poszukuje najlepszej oferty gruntowego wymiennika ciepła w miejscowości Poznań i napisał - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Jako profesjonalista w branży wykorzystaj kompetencje swoich pracowników i przedstaw dobrą propozycję. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

 • Poznań

2022-09-25 do 2022-10-03
dodano 4 dni temu

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Poznań

Zdecydowanie o wyborze systemów grzewczych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj wskazówki i dobierz dostosowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Poznań

2022-09-25 do 2022-10-03
dodano 4 dni temu

Pompa Ciepła

Ten Klient jest zdania, że doskonała pompa ciepła to nieproste zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Poznań

2022-09-25 do 2022-10-03
dodano 4 dni temu

Świetny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Poznań

2022-09-24 do 2022-10-02
dodano 5 dni temu

Świetne Systemy Grzewcze Poznań

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł systemów grzewczych, mimo że próbuje znaleźć od sam nie wiesz jak dawna, zgłosił nam zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zlecającego. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Poznań

2022-09-24 do 2022-10-02
dodano 5 dni temu

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Poznań

Powiedz Zlecającemu, że takiej oferty systemów grzewczych szybko nie znajdzie na terenie Poznania, więc jeżeli szuka bezkonkurencyjnego systemów grzewczych to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Już teraz zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

 • Poznań

2022-09-24 do 2022-10-02
dodano 5 dni temu

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Poznań

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodni...

 • Poznań

2022-09-24 do 2022-10-02
dodano 5 dni temu

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Poznań

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: powyżej 7 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w cią...

 • Poznań

2022-09-23 do 2022-10-01
dodano 6 dni temu

Pompa ciepła, bud. do 150m², Poznań

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3...

 • Poznań

2022-09-23 do 2022-10-01
dodano 6 dni temu

Pierwszorzędne Odnawialne Źródła Energii Poznań

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: powyżej 7 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciąg...

 • Poznań

2022-09-23 do 2022-10-01
dodano 6 dni temu

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Poznań

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od pompy ciepła. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Poznań

2022-09-23 do 2022-10-01
dodano 6 dni temu

Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 201-300m², Poznań

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesi...

 • Poznań

2022-09-22 do 2022-09-30
dodano 7 dni temu

Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: chłodzenie Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: 2023-06-17...

 • Poznań

2022-09-22 do 2022-09-30
dodano 7 dni temu

Pierwszorzędne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: bydyne...

 • Poznań

2022-09-22 do 2022-09-30
dodano 7 dni temu

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Poznań

Jako ekspert i prawdziwy wyjadacz w branży odnawialnych źródeł energii możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w okolicy Poznania, który wysłał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Poznań

2022-09-22 do 2022-09-30
dodano 7 dni temu

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Poznań

Zleceniodawca szuka świetnej współpracy, pisząc - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Wybierz numer i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Poznań

2022-09-21 do 2022-09-29
dodano 8 dni temu

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Poznań

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Poznań

2022-09-21 do 2022-09-29
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Poznań

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 ...

 • Poznań

2022-09-28 do 2022-04-07

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Poznań

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w...

 • Poznań

2022-09-20 do 2022-09-28

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Poznań

Profesjonalna energia odnawialna to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w branży. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Poznań

2022-09-20 do 2022-09-28

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Poznań

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Poznań

2022-09-19 do 2022-09-27

Rewelacyjne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek do 2 lat Termin skorzystania z oferty: w ...

 • Poznań

2022-09-19 do 2022-09-27

Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 mie...

 • Poznań

2022-09-19 do 2022-09-27

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: Klient prosi o poradę, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin ...

 • Poznań

2022-09-19 do 2022-09-27

Potrzebuję pompy ciepła, bud. do 150m², Poznań

Jako profesjonalista i prawdziwy wyjadacz w branży energii odnawialnej możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w pobliżu miejscowości Poznań, który wysłał zapytanie o treści "Potrzebuję pompy ciepła, bud. do 150m²". Przedzwoń i prześlij ofertę.

 • Poznań

2022-09-18 do 2022-09-26

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Poznań

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Dom po termorenowac...

 • Poznań

2022-09-18 do 2022-09-26

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Poznań

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Poszukuję serwisu, który uru...

 • Poznań

2022-09-18 do 2022-09-26

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu