Pompa ciepła w Nowym Tomyślu

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 164 689 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Nowy Tomyśl - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Nowy Tomyśl

P.H.WASSER MANN II Alina Czapracka-Bodus

136 opinii

Osoby z P.H.WASSER MANN II Alina Czapracka-Bodus to specjaliści w każdym calu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny pierwszorzędnego odnawialnych źródeł energii. Wybierz ich numer i poznaj ofertę.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Powietrzne Pompy Ciepła Nowy Tomyśl

Wysokiej Klasy Powietrzne Pompy Ciepła

112 opinii

Kiedy poszukujesz najlepszej oferty powietrznych pomp ciepła w miejscowości Nowy Tomyśl, zatrudnij ekspertów w branży. EkoProjekt Polska Sp. z o.o. wykorzysta kompetencje swoich pracowników i złoży Ci świetną propozycję. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Tomasz Kurek "Sunlit" POMPY CIEPŁA, KOTŁY C.O. I FOTOWOLTAIKA - Wyśmienite Gruntowe Pompy Ciepła Nowy Tomyśl

Wyśmienite Gruntowe Pompy Ciepła Nowy Tomyśl

64 opinie

Takiego dostawcy nie znajdziesz na terenie Nowego Tomyśla, dlatego jeśli szukasz wyśmienitych gruntowych pomp ciepła to bez wahania sprawdź Tomasz Kurek Sunlit POMPY CIEPŁA KOTŁY C.O. I FOTOWOLTAIKA. Ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Michał Miklaszewski "www.sunlit.pl" POMPY CIEPŁA i FOTOWOLTAIKA - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Nowy Tomyśl

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Nowy Tomyśl

64 opinie

Zawodowcy z Michał Miklaszewski www.sunlit.pl POMPY CIEPŁA i FOTOWOLTAIKA to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od odnawialnych źródeł energii. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Mikołaj Barszcz SUNLIT POMPY CIEPŁA - Doskonałe Odnawialne Źródła Energii Nowy Tomyśl

Mikołaj Barszcz SUNLIT POMPY CIEPŁA

64 opinie

Osoby z Mikołaj Barszcz SUNLIT POMPY CIEPŁA to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od odnawialnych źródeł energii. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Doskonałej Jakości Pompy Ciepła w Nowym Tomyślu

Doskonałej Jakości Pompy Ciepła w Nowym Tomyślu

51 opinii

Firma Polenergia Pompy Ciepła S.A. świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Nowego Tomyśla i z sąsiednich miast. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Instalacje Marciniak - Dobre Gruntowe Pompy Ciepła Nowy Tomyśl

Instalacje Marciniak

17 opinii

Dotarcie do dobrych gruntowych pomp ciepła może być trudne, ale ten dostawca na sto procent pomoże Ci w znalezieniu najlepszego towaru. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

OZEEXPERT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Pierwszorzędne Pompy Ciepła Nowy Tomyśl

OZEEXPERT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7 opinii

Utalentowani pracownicy firmy OZEEXPERT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ spełnią Państwa wymagania odnośnie odnawialnych źródeł energii. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się - warto.

ekoNawrocki.pl Przemysław Nawrocki - Solidne Pompy Ciepła Nowy Tomyśl

Solidne Pompy Ciepła

6 opinii

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od pomp ciepła? Wykorzystaj doświadczenie ekoNawrocki.pl Przemysław Nawrocki. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Już teraz określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Happy Energy - Solidne Odnawialne Źródła Energii Nowy Tomyśl

Happy Energy

1 opinia

Oferuje usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii od lat, szczególnie na obszarze Nowego Tomyśla, ale także przyległych miast. Przedzwoń i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

62 Zlecenia - Pompy Ciepła Nowy Tomyśl

Tani Gruntowy Wymiennik Ciepła Nowy Tomyśl

Ten Klient nadal nie znalazł odpowiedniego dostawcy gruntowego wymiennika ciepła, mimo że szuka go od dawna. Masz szansę być wybawieniem dla tego Klienta. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Zbąszyń

2022-11-22 do 2022-11-30

Pompa Ciepła Nowy Tomyśl

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Nowy Tomyśl

2022-11-21 do 2022-11-29

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 21 782 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Potrzebuję pompy ciepła, bud. do 150m², Nowy Tomyśl

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ...

 • Nowy Tomyśl

2022-11-03 do 2022-11-11

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Opalenica

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 7 Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Opalenica

2022-11-01 do 2022-11-09

Pierwszorzędna Energia Odnawialna Nowy Tomyśl

Jako pracownik branży, najlepszy w każdym calu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej energii odnawialnej. Ten Zleceniodawca pisze - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Zaproponuj termin od razu!

 • Nowy Tomyśl

2022-10-23 do 2022-10-24

Pierwszorzędna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 m...

 • Zbąszyń

2022-10-19 do 2022-10-27

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Opalenica

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

 • Opalenica

2022-10-02 do 2022-10-10

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Nowy Tomyśl

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu wykaż się gotowością by pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny odnawialnych źródeł energii. Klient, który zleca napisał - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Nowy Tomyśl

2022-10-02 do 2022-10-10

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Opalenica

Zleceniodawca szuka świetnej współpracy, pisząc - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Wybierz numer i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Opalenica

2022-09-27 do 2022-10-05

Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

 • Nądnia

2022-09-22 do 2022-09-30

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Lwówek

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 ...

 • Lwówek

2022-09-13 do 2022-09-21

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Opalenica

Udowodnij Zlecającemu, że kolejnego takiego dostawcy prędko nie znajdzie na terenie Wielkopolskiego. Więc jeśli jesteś dostawcą porządnego gruntowego wymiennika ciepła to bezzwłocznie poznaj szczegóły zapytania o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Opalenica

2022-09-13 do 2022-09-21

Dobre Systemy Grzewcze Nowy Tomyśl

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Konin

2022-09-12 do 2022-09-20

Odpowiednie Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Zbąszyń

2022-09-09 do 2022-09-17

Rewelacyjne Systemy Grzewcze

Udowodnij Zlecającemu, że równie dobrej propozycji systemów grzewczych nie znajdzie na terenie Nowego Tomyśla, więc jeśli poszukuje rewelacyjnego systemów grzewczych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Zaproponuj termin!

 • Nowy Tomyśl

2022-09-07 do 2022-09-15

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Ten Zleceniodawca poszukuje najlepszej oferty gruntowego wymiennika ciepła w miejscowości Nowy Tomyśl i napisał - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Jako profesjonalista w branży wykorzystaj kompetencje swoich pracowników i przedstaw dobrą propozycję. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

 • Nowy Tomyśl

2022-09-07 do 2022-09-15

Pompa ciepła, bud. 151-200m², Zbąszyń

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od pompy ciepła. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Zbąszyń

2022-09-06 do 2022-09-14

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Cicha Góra

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Cicha góra

2022-09-03 do 2022-09-11

Pompa Ciepła

Ten Klient wciąż poszukuje dobrej firmy od pompy ciepła. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wodną pompę ciepła, bud. 76m², chcąc doświadczonych specjalistów. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Bolewice

2022-08-22 do 2022-08-30

Tanie Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: powyżej 7 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorz...

 • Boruja kościelna

2022-08-21 do 2022-08-29

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Opalenica

Jeśli chcesz znaleźć zlecenia jako producent taniego gruntowego wymiennika ciepła, to z całą pewnością spełnisz oczekiwania tego Zleceniodawcy. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Opalenica

2022-08-17 do 2022-08-25

Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Zbąszyń

2022-08-14 do 2022-08-22

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Zbąszyń

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: pompa ciepła która współprac...

 • Zbąszyń

2022-08-09 do 2022-08-10

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Trzcianka

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek do 2 lat Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Trzcianka

2022-08-07 do 2022-08-15

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Zbąszyń

Powiedz Zlecającemu, że lepszej propozycji systemów grzewczych nie znajdzie na terenie Wielkopolskiego, więc jeśli szuka znakomitego systemów grzewczych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Zbąszyń

2022-08-04 do 2022-08-04

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Jastrzębniki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od ...

 • Jastrzębniki

2022-08-04 do 2022-08-12

Perfekcyjna Pompa Ciepła

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od pompy ciepła poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Nowego Tomyśla na pewno dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Nowy Tomyśl

2022-07-30 do 2022-08-07

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 160m², Lwówek

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 4 Powierzchnia budynku: 160m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 mi...

 • Lwówek

2022-07-29 do 2022-08-06

Doskonałej Jakości Pompa Ciepła

Wykonanie pompy ciepła dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Złóż wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Przyprostynia

2022-07-27 do 2022-08-04

Zlecenie na pompę ciepła, bud. 201-300m², Dakowy Mokre

Na wypadek jeśli jako profesjonalista od pompy ciepła potrzebujesz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie na pompę ciepła, bud. 201-300m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Wielkopolskie z pewnością dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Dakowy mokre

2022-07-26 do 2022-08-03

Zapytanie o wodną pompę ciepła, bud. do 150m², Trzcianka

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Trzcianka

2022-07-26 do 2022-08-03

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu