Fotowoltaika w Nowym Tomyślu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 121 420 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
550 842 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Nowy Tomyśl - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Nowy Tomyśl

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Instalacje fotowoltaiczne i szczegóły z tym związane skończą być dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty Natural Energy PL Sp. z o.o.. Profesjonalni konsultanci z branży instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci wybrać idealne rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zobacz!

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Nowy Tomyśl

Pierwszorzędna Fotowoltaika

156 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - warto.

Bio-Energy Damian Podłuski - Bezkonkurencyjne Ogniwa Fotowoltaiczne Nowy Tomyśl

Bio-Energy Damian Podłuski

139 opinii

Każdy, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych winien już teraz zgłosić się do do dostawcy Bio-Energy Damian Podłuski i zobaczyć na własne oczy ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Tanie Panele Słoneczne w Nowym Tomyślu

Tanie Panele Słoneczne w Nowym Tomyślu

112 opinii

Ten, kto poszukuje paneli słonecznych winien niezwłocznie zgłosić się do EkoProjekt Polska Sp. z o.o. i zobaczyć ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Energy Home Sp. z o.o. - Dobra Firma Fotowoltaiczna Nowy Tomyśl

Dobra Firma Fotowoltaiczna Nowy Tomyśl

56 opinii

Szukając baterii słonecznych spotkasz wielu producentów, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Energy Home Sp. z o.o. jest najwyższej próby. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów.

ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Nowy Tomyśl

ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak

43 opinie

ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Nowy Tomyśl i okolic. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Baterie Słoneczne Nowy Tomyśl

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Wybór dobrych baterii słonecznych to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Polenergia Fotowoltaika poradzą Ci i dobiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Copernicus Sun S.A. - Wyśmienite Baterie Słoneczne Nowy Tomyśl

Wyśmienite Baterie Słoneczne Nowy Tomyśl

45 opinii

Dobra firma fotowoltaiczna świadcząca swoje doświadczenie w miejscowości Nowy Tomyśl i w pobliskich powiatach. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się!

SUNERGO Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Nowy Tomyśl

Perfekcyjna Fotowoltaika

20 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to ich pasja, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

BTI-SOLAR - Tanie Baterie Słoneczne Nowy Tomyśl

BTI-SOLAR

15 opinii

Szukając baterii słonecznych natkniesz się na producentów, którzy mają ofertę, ale to BTI-SOLAR przebije ich wszystkich. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

47 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Nowy Tomyśl

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Nowy Tomyśl

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesi...

 • Nowy Tomyśl

2022-11-18 do 2022-11-26

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Opalenica

Klient szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Opalenica

2022-11-18 do 2022-11-26

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 382 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Świetna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Nowy Tomyśl

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Zbąszyń

2022-11-18 do 2022-11-26

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Nowy Tomyśl

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesi...

 • Nowy Tomyśl

2022-11-16 do 2022-11-24

Znakomita Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Konin

2022-11-15 do 2022-11-23

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Nowy Tomyśl

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcz...

 • Nowy Tomyśl

2022-11-03 do 2022-11-11

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Nowy Tomyśl

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako specjalista od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Nowy Tomyśl

2022-11-02 do 2022-11-10

Perfekcyjna Instalacja Fotowoltaiczna Nowy Tomyśl

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesię...

 • Nowy Tomyśl

2022-10-24 do 2022-11-01

Doskonała Fotowoltaika Nowy Tomyśl

Klient poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Zbąszyń

2022-10-19 do 2022-10-27

Fotowoltaika

Fotowoltaika to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w tej dziedzinie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Zakrzewko

2022-10-14 do 2022-10-22

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu