Fotowoltaika w Lesznie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 820 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Lesznie

Panele fotowoltaiczne Leszno

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Jeżeli szukasz najlepszej oferty paneli słonecznych na terenie Leszna, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Natural Energy PL Sp. z o.o. wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i złoży Ci świetną propozycję. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Synergio S.A. - Doskonała Energia Odnawialna Leszno

Doskonała Energia Odnawialna Leszno

157 opinii

Doskonała energia odnawialna to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zobacz!

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Leszno

Perfekcyjna Fotowoltaika Leszno

112 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to ich pasja, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Energia Taniej Sp. z o.o. - Solidna Energia Odnawialna Leszno

Energia Taniej Sp. z o.o.

84 opinie

Firma Energia Taniej Sp. z o.o. świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z rejonu Leszna oraz przyległych powiatów. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Polenergia Fotowoltaika - Bezkonkurencyjne Panele Słoneczne Leszno

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji o wyborze odpowiedniego dostawcy bezkonkurencyjnych paneli słonecznych to Polenergia Fotowoltaika może być tym, czego szukasz. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Copernicus Sun S.A. - Doświadczona Firma Fotowoltaiczna Leszno

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Namierzenie doświadczonej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się Copernicus Sun S.A. - to prawdziwi fachowcy w kwestii energii odnawialnej działający na terenie Leszna, którzy znają się na swojej robocie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

SUNERGO Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne Leszno

SUNERGO Sp. z o.o.

21 opinii

SUNERGO Sp. z o.o. z Leszna nie ma sobie równych w dostarczaniu doskonałej jakości baterii słonecznych w korzystnej cenie każdemu kupującemu, zapewniając przy tym dogodne metody płatności. Zachęcamy do zadawania pytań.

BTI-SOLAR - Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne Leszno

BTI-SOLAR

15 opinii

Odpowiednie panele fotowoltaiczne z przewozem pod Twoje drzwi to normalna usługa BTI-SOLAR, dzięki której będziesz na 100% ukontentowany. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

AVOLTA Krzysztof Łakomski - Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna w Lesznie

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna w Lesznie

4 opinie

Chcąc dotrzeć do paneli słonecznych znajdziesz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna AVOLTA Krzysztof Łakomski przebije je wszystkie. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

OZE-BIOMAR S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Leszno

OZE-BIOMAR S.A.

2 opinie

Firma OZE-BIOMAR S.A. to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z Leszna i okolicznych miast. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 50 zleceń na fotowoltaikę w Lesznie

Perfekcyjny System Fotowoltaiczny Leszno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość ś...

 • Leszno

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 4 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Leszno

Doprowadź do tego, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony pracownik z dziedziny instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Leszno

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 6 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Leszno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Leszno

2023-01-23 do 2023-01-31

Panele Słoneczne Leszno

Zlecający, który poszukuje świetnych paneli słonecznych pisze - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m². Winien on już dziś otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Jeśli chcesz poznać informacje o budżecie skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Leszno

2023-01-15 do 2023-01-23

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Leszno

Przygotowanie systemu fotowoltaicznego z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Leszno

2023-01-10 do 2023-01-18

Perfekcyjna Fotowoltaika Leszno

Jeśli fotowoltaika to obszar działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. zainteresowany zgłosił "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Leszno

2023-01-08 do 2023-01-16

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Leszno

Zleceniodawcy nagminnie czują się zagubieni w nadmiarze ofert na panele fotowoltaiczne. Jako ekspert, pomóż znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie temu Klientowi zapytanie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Leszno

2023-01-05 do 2023-01-13

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 100m², Leszno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 100m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Leszno

2022-12-26 do 2022-12-26

Tanie Panele Słoneczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat ...

 • Leszno

2022-12-25 do 2023-01-02

Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Leszno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Długie nowe

2022-12-20 do 2022-12-28

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki