Fotowoltaika w Krotoszynie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 241 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 475 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Krotoszynie

Panele fotowoltaiczne Krotoszyn

Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Krotoszyn

157 opinii

Szukając paneli słonecznych spotkasz sprzedawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Synergio S.A. jest najwyższej próby. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Krotoszyn

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

112 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i szczegóły z tego wynikające skończą być dla Ciebie skomplikowanym zagadnieniem, jeśli skorzystasz z oferty EkoProjekt Polska Sp. z o.o.. Wykwalifikowani pracownicy z dziedziny instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci wybrać idealne rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

DK ENERGY sp. z o.o. - Opłacalne Panele Słoneczne Krotoszyn

DK ENERGY sp. z o.o.

42 opinie

Dotarcie do opłacalnych paneli słonecznych nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z DK ENERGY sp. z o.o. dadzą wskazówki i wybiorą najlepsze rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Krotoszyn

Perfekcyjna Fotowoltaika Krotoszyn

52 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od wielu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Krotoszyn, ale także pobliskich miast. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Markowe Baterie Słoneczne Krotoszyn

Markowe Baterie Słoneczne

52 opinie

Firma fotowoltaiczna Polenergia Fotowoltaika S.A. to prawdziwi profesjonaliści w temacie fotowoltaiki. Swoje usługi oferują Klientom w pobliżu miejscowości Krotoszyn. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

PROMIKA SOLAR - Wyśmienite Panele Fotowoltaiczne Krotoszyn

PROMIKA SOLAR

28 opinii

Stoisz przed koniecznością zakupu paneli fotowoltaicznych i nie podjąłeś decyzji o wyborze odpowiedniego dostawcy? Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

SUNERGO Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Krotoszyn

SUNERGO Sp. z o.o.

22 opinie

Szukając instalacji fotowoltaicznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna SUNERGO Sp. z o.o. jest najwyższej próby. Przedzwoń i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Otovo Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Krotoszyn

Otovo Sp. z o.o.

23 opinie

Ten specjalista działa na obszarze województwa i świadczy różnorodne usługi z zakresu profesjonalnej fotowoltaiki. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

BTI-SOLAR - Solidna Fotowoltaika w Krotoszynie

Solidna Fotowoltaika w Krotoszynie

15 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

ALIANS SP. Z O.O. - Świetna Firma Fotowoltaiczna Krotoszyn

ALIANS SP. Z O.O.

3 opinie

Jeśli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z ALIANS SP. Z O.O. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Najnowsze z 45 zleceń na fotowoltaikę w Krotoszynie

Świetny System Fotowoltaiczny Krotoszyn

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie systemu fotowoltaicznego daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Koźmin Wielkopolski

2023-01-28 do 2023-02-05

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Kobylin

Klienta interesuje pierwszorzędna firma fotowoltaiczna z Wielkopolskiego. Poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Kobylin

2023-01-16 do 2023-01-24

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Krotoszyn

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Krotoszyn

2023-01-11 do 2023-01-19

Tanie Panele Słoneczne Krotoszyn

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Koźmin Wielkopolski

2023-01-02 do 2023-01-10

Panele Fotowoltaiczne Krotoszyn

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Salnia

2022-12-29 do 2023-01-06

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Koźmin Wielkopolski

Wybór dobrych paneli słonecznych dla Klientów nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec pomóż Klientowi i dobierz uszyte na miarę rozwiązanie. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Koźmin Wielkopolski

2022-12-27 do 2023-01-04

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Krotoszyn

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 l...

 • Krotoszyn

2022-12-15 do 2022-12-23

Instalacja Fotowoltaiczna Krotoszyn

Ten Klient jest zdania, że doskonałej jakości instalacja fotowoltaiczna to skomplikowany temat. Napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Zduny

2022-12-05 do 2022-12-13

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Krotoszyn

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, Klient nie wie, wschodni, nie dotyczy, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na...

 • Krotoszyn

2022-11-24 do 2022-12-02

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Krotoszyn

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za...

 • Krotoszyn

2022-11-23 do 2022-12-01

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki