Fotowoltaika w Chodzieży

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 146 602 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
551 936 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Chodzież - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Chodzież

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Natural Energy PL Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Synergio S.A. - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Chodzież

Synergio S.A.

157 opinii

Znalezienie dobrych ogniw fotowoltaicznych może być niełatwe, ale Synergio S.A. na 100% pomoże Tobie w znalezieniu dobrego produktu. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna w Chodzieży

Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna w Chodzieży

112 opinii

Poszukując baterii słonecznych namierzysz producentów, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna EkoProjekt Polska Sp. z o.o. nie ma sobie równych. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Energia Taniej Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne Chodzież

Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne

82 opinie

Następnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Chodzieży, dlatego jeśli szukasz doskonałej jakości baterii słonecznych to niezwłocznie sprawdź Energia Taniej Sp. z o.o.. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie.

Energy Home Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Chodzież

Energy Home Sp. z o.o.

57 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze województwa i oferuje liczne usługi z zakresu doskonałej fotowoltaiki. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Polenergia Fotowoltaika - Pierwszorzędna Fotowoltaika Chodzież

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Firma Polenergia Fotowoltaika to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Chodzież i przyległych powiatów. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

SUNERGO Sp. z o.o. - Dobra Firma Fotowoltaiczna Chodzież

Dobra Firma Fotowoltaiczna Chodzież

20 opinii

Dobra firma fotowoltaiczna SUNERGO Sp. z o.o., która jest gotowa pomóc Ci w otrzymaniu najlepiej dopasowej oferty, gdy tylko wyrazisz zainteresowanie ich doskonałą obsługą. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

BTI-SOLAR - Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne Chodzież

BTI-SOLAR

15 opinii

Chcesz znaleźć wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? BTI-SOLAR z Chodzieży jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

ENERGIA PRZYSZŁOŚCI Radosław Kamiński - Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Chodzież

Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Chodzież

16 opinii

Chcąc znaleźć najlepszą propozycję instalacji fotowoltaicznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna ENERGIA PRZYSZŁOŚCI Radosław Kamiński nia ma konkurentów. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

ALIANS SP. Z O.O. - Doskonałe Ogniwa Fotowoltaiczne Chodzież

ALIANS SP. Z O.O.

3 opinie

Następnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Chodzieży, dlatego jeśli szukasz doskonałej jakości baterii słonecznych to niezwłocznie sprawdź ALIANS SP. Z O.O.. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie.

30 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Chodzież

Rewelacyjna Instalacja Fotowoltaiczna Chodzież

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej szukasz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Szamocin

2022-12-02 do 2022-12-02

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Zacharzyn

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat ...

 • Zacharzyn

2022-11-23 do 2022-12-01

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 408 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Sumienna Firma Fotowoltaiczna Chodzież

Odpowiedz na zlecenie jako sumienna firma fotowoltaiczna oferująca swoje doświadczenie na terenie Wielkopolskiego i w pobliskich powiatach. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

 • Lipa

2022-11-17 do 2022-11-25

Fotowoltaika Chodzież

Solidna fotowoltaika to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Chodzież

2022-11-17 do 2022-11-17

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Margonin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego ...

 • Margonin

2022-10-29 do 2022-11-06

Dobre Panele Słoneczne Chodzież

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Margonin

2022-10-24 do 2022-11-01

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Szamocin

Dla Klienta wyszukanie fenomenalnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, samodzielnie jako prawdziwy specjalista działający na terenie Wielkopolskiego, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Szamocin

2022-10-21 do 2022-10-29

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Szamocin

Poszukując Klientów jako dostawca paneli słonecznych, namierzysz tutaj mnóstwo interesujących propozycji współpracy dla sprzedawców, np. "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Ale to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zwyciężyć z innymi. Aby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Szamocin

2022-10-10 do 2022-10-18

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Szamocin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Szamocin

2022-10-03 do 2022-10-03

Perfekcyjna Fotowoltaika

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Chodzież

2022-09-29 do 2022-10-07

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu