Fotowoltaika w Złotowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 272 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 478 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Złotowie

Panele fotowoltaiczne Złotów

Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne

574 opinie

Instalacje fotowoltaiczne oraz detale z tego wynikające przestaną być dla Ciebie tajemnicą, jeśli skorzystasz z oferty Natural Energy PL Sp. z o.o.. Wykwalifikowani znawcy z branży instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci stworzyć najlepsze rozwiązanie. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się - warto.

Synergio S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Złotów

Perfekcyjna Fotowoltaika Złotów

157 opinii

Firma Synergio S.A. oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Złotowa i z sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Złotów

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne

112 opinii

Wciąż nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, mimo iż poszukujesz od wielu dni? EkoProjekt Polska Sp. z o.o. może ma szansę zakończyc Twój problem. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zobacz!

MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K. - Porządne Panele Fotowoltaiczne Złotów

MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K.

50 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo iż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K. może być Twoim rozwiązaniem. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Złotów

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna

52 opinie

Pierwszorzędna firma fotowoltaiczna Polenergia Fotowoltaika S.A., która jest gotowa pomóc Ci w otrzymaniu najlepiej dopasowej oferty, wystarczy że wyrazisz zainteresowanie ich profesjonalną obsługą. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Zielony Prąd - Doskonała Fotowoltaika w Złotowie

Doskonała Fotowoltaika w Złotowie

29 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Złotów, ale także przyległych miast. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

SUNERGO Sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Złotów

SUNERGO Sp. z o.o.

22 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, głównie na obszarze miejscowości Złotów, ale także przyległych miast. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

BTI-SOLAR - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Złotów

BTI-SOLAR

15 opinii

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? BTI-SOLAR jest na to skuteczną metodą. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

ŚWIAT OZE - by Dariusz Albin - Cenione Baterie Słoneczne Złotów

Cenione Baterie Słoneczne Złotów

11 opinii

Gdy jeszcze nie wyszukałeś właściwego dostawcy cenionych baterii słonecznych to ta firma może być tym, czego poszukujesz. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

VMINVEST - Doskonałe Panele Fotowoltaiczne Złotów

VMINVEST

2 opinie

Klient, który planuje kupno paneli fotowoltaicznych winien już dziś zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najnowsze z 33 zleceń na fotowoltaikę w Złotowie

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Krajenka

Zlecający, który planuje zakup znakomitych paneli fotowoltaicznych zgłosił zainteresowanie - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m². Powinien on zapoznać się z Twoją ofertą jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Już nie zwlekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Krajenka

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Złotów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Złotów

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 6 dni temu

Świetna Instalacja Fotowoltaiczna Złotów

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

 • Złotów

2023-02-02 do 2023-02-05

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Jastrowie

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych szybko nie znajdzie w miejscowości Wielkopolskie i okolicy, więc jeżeli poszukuje znakomitej instalacji paneli fotowoltaicznych to od razu powinien poznać Twoją Firmę. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Jastrowie

2023-01-28 do 2023-02-05

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Złotów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcz...

 • Złotów

2023-01-19 do 2023-01-27

Doskonała Fotowoltaika Złotów

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, szczególnie na obszarze miejscowości Złotów, ale także okolicznych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Przedłóż wyjątkową ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Złotów

2023-01-06 do 2023-01-14

Wyśmienite Panele Słoneczne Złotów

Dowiedź Zleceniodawcy, że drugiego takiego sprzedawcy szybko nie znajdzie na terenie Wielkopolskiego. Więc jeśli jesteś dostawcą wyśmienitych paneli słonecznych to niezwłocznie poznaj szczegóły zapytania o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Jeśli chcesz poznać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Krajenka

2023-01-03 do 2023-01-11

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kamień

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Kamień

2022-12-13 do 2022-12-21

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Złotów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Złotów

2022-12-13 do 2022-12-21

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Paruszka

Skoro szukasz zlecenia jako producent dobrych paneli słonecznych, to z całą pewnością spełnisz oczekiwania tego Zleceniodawcy. Zadzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Paruszka

2022-11-29 do 2022-12-07

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki