Fotowoltaika w Śremie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 969 107 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 351 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Śremie

Panele fotowoltaiczne Śrem

Idealne Panele Fotowoltaiczne

131 opinii

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, pomimo że szukasz go od wielu dni? EkoProjekt Polska Sp. z o.o. może zakończyć Twój problem. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Instalacje fotowoltaiczne i elektryczne EkoWtyczka Tomasz Górnaś - Profesjonalna Fotowoltaika Śrem

Profesjonalna Fotowoltaika Śrem

108 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak - Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Śrem

Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne

87 opinii

Jeśli szukasz bezkonkurencyjnej oferty ogniw fotowoltaicznych w okolicy Śremu, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci dobrą propozycję. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - skontaktuj się!

Stratus Energia - Dobre Baterie Słoneczne Śrem

Stratus Energia

83 opinie

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Stratus Energia jest na to najlepszym rozwiązaniem. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Elektrowniesloneczne.tech - Perfekcyjna Fotowoltaika Śrem

Perfekcyjna Fotowoltaika Śrem

50 opinii

Perfekcyjna fotowoltaika to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w branży. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Śrem

Polenergia Fotowoltaika S.A.

98 opinii

Szukający instalacji fotowoltaicznych musi już teraz zgłosić się do Polenergia Fotowoltaika S.A. i zobaczyć atrakcyjne oferty oraz pochlebne opinie zadowolonych Klientów. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi.

EXIQ - Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne Śrem

Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne

24 opinie

Jeśli szukasz najlepszej oferty ogniw fotowoltaicznych w miejscowości Śrem, zatrudnij profesjonalistów w branży. EXIQ wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i przedstawi Ci świetną propozycję. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

PIONIER ENERGIA SP. Z O.O. - Doskonała Fotowoltaika Śrem

PIONIER ENERGIA SP. Z O.O.

10 opinii

Firma PIONIER ENERGIA SP. Z O.O. działa na terenie Śremu i oferuje liczne usługi z zakresu doskonałej fotowoltaiki. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Siliton sp. z o.o. - Dobre Panele Fotowoltaiczne w Śremie

Dobre Panele Fotowoltaiczne w Śremie

9 opinii

Kiedy szukasz bezkonkurencyjnej oferty paneli fotowoltaicznych w miejscowości Śrem, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Siliton sp. z o.o. wykorzysta kompetencje swoich pracowników i zaproponuje Ci zacną propozycję. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

convectors - Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne Śrem

convectors

1 opinia

W dalszym ciągu nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, chociaż szukasz od sam nie wiesz jak dawna? convectors może być Twoim rozwiązaniem. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Najnowsze z 31 zleceń na fotowoltaikę w Śremie

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 500zł m-c, Śrem

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 500zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Śrem

2024-07-14 do 2024-07-22
dodano 7 dni temu

Zlecenie na fotowoltaikę, prąd 301-400zł m-c, Śrem

Zleceniodawca, który planuje kupno dobrych paneli fotowoltaicznych zgłosił zainteresowanie - Zlecenie na fotowoltaikę, prąd 301-400zł m-c. Powinien on już teraz dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć Twoje atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Śrem

2024-07-13 do 2024-07-21
dodano 8 dni temu

Dobra Firma Fotowoltaiczna Śrem

Zleceniodawca, który pisze ogłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, prąd 800zł m-c", szuka paneli fotowoltaicznych. Powinien spotkać ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma konkurentów. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

 • Dolsk

2024-07-01 do 2024-07-09

Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 201-250zł m-c, Dolsk

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Dolsk

2024-06-27 do 2024-07-05

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 550zł m-c, Śrem

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 550zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Śrem

2024-06-24 do 2024-07-02

Znakomite Panele Fotowoltaiczne Śrem

Pokaż temu Zleceniodawcy, że drugiego takiego dostawcy nie znajdzie na terenie Wielkopolskiego. Dlatego jeśli jesteś producentem znakomitych paneli fotowoltaicznych to niezwłocznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 700zł m-c. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Pełczyn

2024-06-19 do 2024-06-27

Firma Fotowoltaiczna

Jako sumienna firma fotowoltaiczna i prawdziwi specjaliści, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie, złóż ofertę w odpowiedzi na potrzebę tego Klienta. Przedstaw propozycję temu Klientowi - zadzwoń już dziś.

 • Książ Wielkopolski

2024-05-18 do 2024-05-26

Porządny System Fotowoltaiczny Śrem

Jeżeli nadal jako dobra firma od systemu fotowoltaicznego poszukujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd 201-250zł m-c. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z pewnością dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Śrem

2024-05-13 do 2024-05-21

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Śrem

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 401zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Brodnica

2024-04-24 do 2024-05-02

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, prąd 251-300zł m-c, Śrem

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, głównie na obszarze miejscowości Śrem, ale także okolicznych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Śrem

2024-04-23 do 2024-05-01

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki