Fotowoltaika w Śremie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 227 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 475 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Śremie

Panele fotowoltaiczne Śrem

Idealne Panele Fotowoltaiczne

574 opinie

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, pomimo że szukasz go od wielu dni? Natural Energy PL Sp. z o.o. może zakończyć Twój problem. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Synergio S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Śrem

Profesjonalna Fotowoltaika Śrem

157 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Śrem

Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne

112 opinii

Jeśli szukasz bezkonkurencyjnej oferty ogniw fotowoltaicznych w okolicy Śremu, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. EkoProjekt Polska Sp. z o.o. wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci dobrą propozycję. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - skontaktuj się!

Energia Taniej Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne Śrem

Energia Taniej Sp. z o.o.

84 opinie

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Energia Taniej Sp. z o.o. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

ENERGOKLIMAT Bartosz Frąckowiak - Perfekcyjna Fotowoltaika Śrem

Perfekcyjna Fotowoltaika Śrem

43 opinie

Perfekcyjna fotowoltaika to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w branży. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Śrem

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Szukający instalacji fotowoltaicznych musi już teraz zgłosić się do Polenergia Fotowoltaika S.A. i zobaczyć atrakcyjne oferty oraz pochlebne opinie zadowolonych Klientów. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi.

Copernicus Sun S.A. - Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne Śrem

Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne

45 opinii

Jeśli szukasz najlepszej oferty ogniw fotowoltaicznych w miejscowości Śrem, zatrudnij profesjonalistów w branży. Copernicus Sun S.A. wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i przedstawi Ci świetną propozycję. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

SUNERGO Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Śrem

SUNERGO Sp. z o.o.

22 opinie

Firma SUNERGO Sp. z o.o. działa na terenie Śremu i oferuje liczne usługi z zakresu doskonałej fotowoltaiki. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

BTI-SOLAR - Dobre Panele Fotowoltaiczne w Śremie

Dobre Panele Fotowoltaiczne w Śremie

15 opinii

Kiedy szukasz bezkonkurencyjnej oferty paneli fotowoltaicznych w miejscowości Śrem, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. BTI-SOLAR wykorzysta kompetencje swoich pracowników i zaproponuje Ci zacną propozycję. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

ALIANS SP. Z O.O. - Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne Śrem

ALIANS SP. Z O.O.

3 opinie

W dalszym ciągu nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, chociaż szukasz od sam nie wiesz jak dawna? ALIANS SP. Z O.O. może być Twoim rozwiązaniem. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Najnowsze z 33 zleceń na fotowoltaikę w Śremie

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Śrem

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkim na obszarze Śremu, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

 • Śrem

2023-01-18 do 2023-01-26

Dobra Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Śrem

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zacienienie do ustalenia Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: dach niezacieniony Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynek w trakcie budowy ...

 • Śrem

2023-01-18 do 2023-01-26

Dobre Panele Fotowoltaiczne Śrem

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku...

 • Śrem

2023-01-18 do 2023-01-18

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Śrem

Zrealizowanie systemu fotowoltaicznego z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Śrem

2023-01-13 do 2023-01-21

Świetne Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie, nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego...

 • Książ Wielkopolski

2023-01-06 do 2023-01-14

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Śrem

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego mi...

 • Śrem

2022-12-27 do 2023-01-04

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Śrem

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z miejscowości Śrem i z sąsiednich miast. Dlatego, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Śrem

2022-12-23 do 2022-12-31

Znakomita Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za p...

 • Książ Wielkopolski

2022-12-19 do 2022-12-27

Znakomite Panele Słoneczne Śrem

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość śr...

 • Psarskie

2022-11-16 do 2022-11-24

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna Śrem

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Kołacin

2022-11-06 do 2022-11-14

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki