Fotowoltaika w Gostyniu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 432 201 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 310 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Gostyniu

Panele fotowoltaiczne Gostyń

Perfekcyjna Fotowoltaika Gostyń

157 opinii

Perfekcyjna fotowoltaika to życiowa pasja tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Gostyń

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Gostyń

112 opinii

Każdy, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych musi już teraz zgłosić się do do dostawcy EkoProjekt Polska Sp. z o.o. i poznać ich dobre ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Dobre Panele Słoneczne Gostyń

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Dobre panele słoneczne z transportem pod drzwi to typowa usługa Polenergia Fotowoltaika S.A., dzięki której będziesz w pełni kontent. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

SUNERGO Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Gostyń

SUNERGO Sp. z o.o.

21 opinii

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja ekipy z firmy SUNERGO Sp. z o.o. - są prawdziwymi ekspertami w branży. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Netcom - Opłacalne Panele Słoneczne Gostyń

Netcom

15 opinii

Dotarcie do opłacalnych paneli słonecznych nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Netcom dadzą wskazówki i wybiorą najlepsze rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

BTI-SOLAR - Profesjonalna Fotowoltaika Gostyń

BTI-SOLAR

15 opinii

Znakomici pracownicy firmy BTI-SOLAR spełnią Państwa wymagania w temacie fotowoltaiki. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

ALIANS SP. Z O.O. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Gostyń

ALIANS SP. Z O.O.

3 opinie

Firma ALIANS SP. Z O.O. świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Gostynia i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Seitech - Tanie Ogniwa Fotowoltaiczne Gostyń

Seitech

2 opinie

Ten, kto poszukuje ogniw fotowoltaicznych musi już teraz zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć ich atrakcyjne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

OZE-BIOMAR S.A. - Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne w Gostyniu

Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne w Gostyniu

2 opinie

Trudno Ci się odnaleźć w nadmiarze ofert na baterie słoneczne? Fachowcy z OZE-BIOMAR S.A. pomogą Ci znaleźć najbardziej korzystne wyjście. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

COMI.ECO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Dobre Panele Fotowoltaiczne Gostyń

COMI.ECO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1 opinia

Klient, który poszukuje dobrych paneli fotowoltaicznych musi już teraz zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć na własne oczy ich świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Najnowsze z 30 zleceń na fotowoltaikę w Gostyniu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Brodna

Szukając Zleceniodawców jako dostawca paneli fotowoltaicznych, trafisz na tu wiele interesujących propozycji współpracy dla dostawców, jak na przykład "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Ale to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zdobyć tego Klienta. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Brodna

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 6 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Gostyń

Znalezienie doskonałej jakości paneli fotowoltaicznych dla Konsumentów nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj Klientowi wskazówki i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Gostyń

2023-01-26 do 2023-02-03

Panele fotowoltaiczne, dach 76m², Gostyń

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 76m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rachunku...

 • Gostyń

2023-01-23 do 2023-01-31

Panele Słoneczne Gostyń

Zlecający nierzadko mają trudności w odnalezieniu się w nadmiarze ofert na panele słoneczne. Jako profesjonalista, doradź najlepsze wyjście Zlecającemu ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 62m². Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Gostyń

2023-01-15 do 2023-01-23

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Gostyń

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Gostyń

2023-01-07 do 2023-01-15

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Krobia

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Krobia

2022-12-14 do 2022-12-22

Solidna Fotowoltaika Gostyń

Solidna fotowoltaika to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Gostyń

2022-11-30 do 2022-12-08

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Krobia

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Krobia

2022-11-18 do 2022-11-26

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Poniec

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Poniec

2022-11-13 do 2022-11-21

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Bułaków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Bułaków

2022-11-13 do 2022-11-21

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki