Fotowoltaika w Kaliszu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 436 965 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 548 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Kaliszu

Panele fotowoltaiczne Kalisz

Doskonała Fotowoltaika w Kaliszu

574 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od kilkunastu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Kalisz, ale także pobliskich powiatów. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Giosan Polska / AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa - Dobra Firma Fotowoltaiczna Kalisz

Giosan Polska / AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa

410 opinii

Dobra firma fotowoltaiczna Giosan Polska AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa, która jest gotowa pomóc Ci w otrzymaniu najlepiej dopasowej oferty, gdy tylko wyrazisz zainteresowanie ich doskonałą obsługą. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Kalisz

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Kalisz

157 opinii

Pierwszorzędna firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi w miejscowości Kalisz i w przyległych miastach. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Kalisz

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

112 opinii

Perfekcyjna energia odnawialna to specjalność ekipy z firmy EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - są jednymi z najlepszych w branży. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

DK ENERGY sp. z o.o. - Pierwszorzędne Instalacje Fotowoltaiczne Kalisz

DK ENERGY sp. z o.o.

42 opinie

Wciąż nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, mimo że szukasz od dawna? DK ENERGY sp. z o.o. może być Twoim wybawieniem. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne Kalisz

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Poszukując wysokiej klasy baterii słonecznych znajdziesz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale Polenergia Fotowoltaika S.A. nie ma sobie równych. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Copernicus Sun S.A. - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Kalisz

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i implikacje z tym powiązane skończą być dla Ciebie skomplikowaną kwestią, jeśli skorzystasz z oferty Copernicus Sun S.A.. Doświadczeni znawcy z dziedziny instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci stworzyć najlepsze rozwiązanie. Ustal pasujący termin już teraz!

"GÓRZNY" Group - Solidna Fotowoltaika Kalisz

Solidna Fotowoltaika

32 opinie

Wysoko wykwalifikowani pracownicy firmy GÓRZNY Group spełnią Państwa oczekiwania w temacie fotowoltaiki. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

SUNERGO Sp. z o.o. - Bezkonkurencyjne Ogniwa Fotowoltaiczne Kalisz

SUNERGO Sp. z o.o.

22 opinie

Każdy, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych winien już teraz zgłosić się do do dostawcy SUNERGO Sp. z o.o. i zobaczyć na własne oczy ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

BTI-SOLAR - Opłacalne Baterie Słoneczne Kalisz

BTI-SOLAR

15 opinii

Opłacalne baterie słoneczne z doręczeniem pod Twoje drzwi to metoda pracy BTI-SOLAR, dzięki której będziesz stuprocentowo rad. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 65 zleceń na fotowoltaikę w Kaliszu

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kalisz

Zrealizowanie systemu fotowoltaicznego dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Kalisz

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 7 godzin temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kalisz

Podjęcie decyzji o wyborze instalacji paneli fotowoltaicznych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista pomóż i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Kalisz

2023-01-27 do 2023-02-04

System Fotowoltaiczny Kalisz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Kalisz

2023-01-26 do 2023-02-01

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Kalisz

Ten Klient uważa, że najlepsza instalacja fotowoltaiczna to niełatwe zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Przedstaw ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

 • Kalisz

2023-01-25 do 2023-02-02

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Kalisz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Kalisz

2023-01-25 do 2023-02-02

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kalisz

To zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z rejonu Kalisza i z sąsiednich miast. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Kalisz

2023-01-21 do 2023-01-29

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Kalisz

Ten Zlecający wciąż szuka profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Kalisz

2023-01-14 do 2023-01-22

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Kalisz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Kalisz

2023-01-11 do 2023-01-24

Doskonały System Fotowoltaiczny

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od systemu fotowoltaicznego potrzebujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Panele fotowoltaiczne, dach 66m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Już teraz skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Kalisz

2023-01-11 do 2023-01-19

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kalisz

Poszukując Zleceniodawców jako producent paneli słonecznych, trafisz na tutaj wiele ciekawych propozycji współpracy dla dostawców, np. "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Ale jednak to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zdobyć tego Klienta. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Kalisz

2023-01-10 do 2023-01-18

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki