Fotowoltaika w Środzie Wielkopolskiej

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 290 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Środzie Wielkopolskiej

Panele fotowoltaiczne Środa Wielkopolska

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Gdy szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Natural Energy PL Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Giosan Polska / AUTORYZOWANY PARTNER Bruk-Bet Fotowoltaika / Poznań-Bydgoszcz-Konin-Kalisz-Łódź-Warszawa - Doskonała Fotowoltaika Środa Wielkopolska

Doskonała Fotowoltaika

409 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od kilkunastu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Środa Wielkopolska, ale także pobliskich powiatów. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Synergio S.A. - Wyśmienite Ogniwa Fotowoltaiczne Środa Wielkopolska

Wyśmienite Ogniwa Fotowoltaiczne

157 opinii

Kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz w miejscowości Środa Wielkopolska i okolicy, więc jeśli poszukujesz wyśmienitych ogniw fotowoltaicznych to niezwłocznie poznaj Synergio S.A.. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Doskonała Energia Odnawialna w Środzie Wielkopolskiej

Doskonała Energia Odnawialna w Środzie Wielkopolskiej

112 opinii

Właśnie wybierasz godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? EkoProjekt Polska Sp. z o.o. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Energia Taniej Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Środa Wielkopolska

Energia Taniej Sp. z o.o.

84 opinie

Zawodowcy z Energia Taniej Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od energii odnawialnej. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K. - Perfekcyjna Fotowoltaika Środa Wielkopolska

MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K.

50 opinii

Znalezienie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego polecamy Ci MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K. - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający w rejonie Środy Wielkopolskiej, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Środa Wielkopolska

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne

52 opinie

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od wielu lat, szczególnie na obszarze Środy Wielkopolskiej, ale także przyległych powiatów. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Copernicus Sun S.A. - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Środa Wielkopolska

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Środa Wielkopolska

45 opinii

Ten fachowiec działa na terenie powiatu i oferuje różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej fotowoltaiki. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - sprawdź!

SUNERGO Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Środa Wielkopolska

Pierwszorzędna Fotowoltaika Środa Wielkopolska

21 opinii

Firma SUNERGO Sp. z o.o. świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Środy Wielkopolskiej i z sąsiednich miast. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

BTI-SOLAR - Profesjonalna Fotowoltaika Środa Wielkopolska

BTI-SOLAR

15 opinii

Poszukując pierwszorzędnych paneli słonecznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna BTI-SOLAR jest najwyższej próby. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Najnowsze z 49 zleceń na fotowoltaikę w Środzie Wielkopolskiej

Solidna Instalacja Fotowoltaiczna Środa Wielkopolska

Zleceniodawca poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

 • Środa Wielkopolska

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 4 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Czarnotki

Ten Zlecający nadal potrzebuje profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Czarnotki

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 6 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 5m², Środa Wielkopolska

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 5m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rach...

 • Środa Wielkopolska

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 8 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Brzezie Wielkopolskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość śred...

 • Brzezie Wielkopolskie

2023-01-12 do 2023-01-20

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Środa Wielkopolska

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Środa Wielkopolska

2023-01-06 do 2023-01-14

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Pięczkowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Pięczkowo

2022-12-30 do 2023-01-07

Firma Fotowoltaiczna Środa Wielkopolska

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Środa Wielkopolska

2022-12-29 do 2022-12-29

Świetna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Środa Wielkopolska

Udowodnij Zleceniodawcy, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych prędko nie znajdzie w miejscowości Wielkopolskie i okolicy, więc jeśli poszukuje świetnej instalacji paneli fotowoltaicznych to od razu powinien wybrać Twoją Firmę. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Zaniemyśl

2022-12-27 do 2023-01-04

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Środa Wielkopolska

Dla Klienta wybranie rewelacyjnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, na własną rękę jako prawdziwy profesjonalista w kwestii fotowoltaiki działający w rejonie Środy Wielkopolskiej, którzy znają się na swojej pracy. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Środa Wielkopolska

2022-12-19 do 2022-12-27

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Środa Wielkopolska

Jeśli fotowoltaika to obszar działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. zainteresowany zgłosił "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Środa Wielkopolska

2022-12-10 do 2022-12-18

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki