Fotowoltaika w Wągrowcu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 415 310 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Wągrowcu

Panele fotowoltaiczne Wągrowiec

Synergio S.A.

157 opinii

Firma Synergio S.A. oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Wągrowca i okolic. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Wągrowiec

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

112 opinii

Firma EkoProjekt Polska Sp. z o.o. świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Wągrowca i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Energia Taniej Sp. z o.o. - Idealne Instalacje Fotowoltaiczne Wągrowiec

Energia Taniej Sp. z o.o.

84 opinie

Dotarcie do idealnych instalacji fotowoltaicznych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Energia Taniej Sp. z o.o. na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu produktu. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Energy Home Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne Wągrowiec

Energy Home Sp. z o.o.

57 opinii

Chcesz znaleźć godnego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Energy Home Sp. z o.o. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K. - Doskonała Fotowoltaika Wągrowiec

Doskonała Fotowoltaika Wągrowiec

50 opinii

Fotowoltaika nie ma dla firmy MULTISUN WIELKOPOLSKA SP.Z O.O. SP.K. żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Wągrowiec

Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Wągrowiec

52 opinie

Podjęcie decyzji o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Polenergia Fotowoltaika S.A. posłużą radą i dobiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Copernicus Sun S.A. - Porządne Panele Fotowoltaiczne Wągrowiec

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Fotowoltaika w najlepszym wydaniu to dla firmy Copernicus Sun S.A. pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się zlecenia dla Ciebie. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

SUNERGO Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Energia Odnawialna w Wągrowcu

Pierwszorzędna Energia Odnawialna w Wągrowcu

21 opinii

Pierwszorzędna energia odnawialna to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie. Skontaktuj się teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

BTI-SOLAR - Solidna Energia Odnawialna Wągrowiec

BTI-SOLAR

15 opinii

Firma BTI-SOLAR świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z rejonu Wągrowca i z sąsiednich miast. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

JMP INVEST - Profesjonalna Fotowoltaika Wągrowiec

JMP INVEST

10 opinii

Zawodowcy z JMP INVEST to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty od fotowoltaiki. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Najnowsze z 49 zleceń na fotowoltaikę w Wągrowcu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Wągrowiec

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Wągrowiec

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 6 dni temu

Z Górnej Półki Panele Słoneczne Wągrowiec

Jako Firma i specjalista w dostarczaniu z górnej półki paneli słonecznych w konkurencyjnej cenie każdemu Klientowi i zapewniający przy tym dogodne metody realizacji płatności, nawiąż kontakt w odpowiedzi na to ogłoszenie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Powinno Cię zaciekawić. Umów się na rozmowę od razu.

 • Wapno

2023-01-17 do 2023-01-25

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Niemczyn

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Niemczyn

2023-01-16 do 2023-01-24

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna Wągrowiec

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Wągrowiec

2023-01-13 do 2023-01-21

Bezkonkurencyjne Panele Słoneczne

Ten Klient w dalszym ciągu nie znalazł odpowiedniego dostawcy paneli słonecznych, mimo iż próbuje znaleźć go od sam nie wiesz jak dawna. Masz szansę rozwiązać problem dla tego Klienta. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Wągrowiec

2023-01-12 do 2023-01-20

Instalacja Fotowoltaiczna Wągrowiec

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Wągrowiec

2023-01-04 do 2023-01-12

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 160m², Gołańcz

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny doradca z dziedziny instalacji paneli fotowoltaicznych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 160m². Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Gołańcz

2023-01-04 do 2023-01-12

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Wapno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Wapno

2023-01-02 do 2023-01-10

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Łekno

Zlecający, który szuka paneli fotowoltaicznych pisze - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Musi on niezwłocznie otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i poznać Twoje dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Łekno

2022-12-30 do 2023-01-07

Porządna Instalacja Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat ...

 • Damasławek

2022-12-29 do 2023-01-06

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki