Fotowoltaika w Wolsztynie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 131 289 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
550 842 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Wolsztyn - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Wolsztyn

Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne

574 opinie

Specjaliści z Natural Energy PL Sp. z o.o. przedstawią Ci bezkonkurencyjną ofertę instalacji fotowoltaicznych. Mają na swoim koncie wiele pozywnych referencji od Klientów, co świadczy o ich przywiązaniu do obowiązków. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Wolsztyn

Synergio S.A.

157 opinii

Właśnie wybierasz sprawdzonego partnera do realizacji swoich planów? Synergio S.A. z Wolsztyna jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę.

Bio-Energy Damian Podłuski - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Wolsztyn

Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne

140 opinii

Wybitni pracownicy Bio-Energy Damian Podłuski spełnią Państwa oczekiwania odnośnie systemów fotowoltaicznych. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Dobre Panele Fotowoltaiczne Wolsztyn

Dobre Panele Fotowoltaiczne

112 opinii

Drugiego takiego sprzedawcy nie znajdziesz w miejscowości Wolsztyn i okolicy, więc jeśli szukasz dobrych paneli fotowoltaicznych to bez zbędnej zwłoki zobacz EkoProjekt Polska Sp. z o.o.. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Polenergia Fotowoltaika - Doskonałe Baterie Słoneczne Wolsztyn

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Dotarcie do doskonałych baterii słonecznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Polenergia Fotowoltaika udzielą rad i wybiorą dopasowne rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Copernicus Sun S.A. - Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Wolsztyn

Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Wolsztyn

45 opinii

Firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi na terenie Wolsztyna i w rejonie Wolsztyna. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

SUNERGO Sp. z o.o. - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Wolsztyn

Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Wolsztyn

20 opinii

Systemy fotowoltaiczne w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego są zawsze gotowi do owocnej współpracy. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

BTI-SOLAR - Dobre Baterie Słoneczne w Wolsztynie

Dobre Baterie Słoneczne w Wolsztynie

15 opinii

Jeżeli chesz znaleźć oferty dobrych baterii słonecznych to BTI-SOLAR z całą pewnością dobierze odpowiedni towar. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Seitech - Opłacalne Panele Słoneczne Wolsztyn

Seitech

2 opinie

Dotarcie do opłacalnych paneli słonecznych nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Seitech dadzą wskazówki i wybiorą najlepsze rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

OZE-BIOMAR S.A. - Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne Wolsztyn

Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne

2 opinie

Jeśli poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty baterii słonecznych w rejonie Wolsztyna, zatrudnij profesjonalistów w branży. OZE-BIOMAR S.A. wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i przedstawi Ci dobrą propozycję. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

28 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Wolsztyn

System Fotowoltaiczny Wolsztyn

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 80m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego rachunku za...

 • Przemęt

2022-11-15 do 2022-11-23

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 50m², Mochy

Jeśli Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Twojej firmy. Opierając się na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Mochy

2022-10-16 do 2022-10-24

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 386 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Adamowo

Wybranie instalacji paneli fotowoltaicznych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel rad i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Adamowo

2022-10-10 do 2022-10-18

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Wolsztyn

Szukając Zleceniodawców jako dostawca paneli fotowoltaicznych, trafisz na tu wiele interesujących propozycji współpracy dla dostawców, jak na przykład "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Ale to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zdobyć tego Klienta. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Wolsztyn

2022-10-07 do 2022-10-15

Staranny System Fotowoltaiczny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Kluczewo

2022-09-27 do 2022-10-05

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Kaszczor

Zachwyć tego Zlecającego fachowym działaniem na terenie Wielkopolskiego. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma fotowoltaiczna podejmij się zlecenia "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²" i pokaż, że realizacja instalacji fotowoltaicznej zostanie wykonana błyskawicznie. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Kaszczor

2022-09-25 do 2022-10-03

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Wolsztyn

Wyślij ofertę Klientowi jako pierwszorzędna firma fotowoltaiczna oferująca swoje doświadczenie na terenie Wolsztyna oraz w przyległych miastach. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Wolsztyn

2022-09-21 do 2022-09-29

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Wolsztyn

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Wolsztyn

2022-09-19 do 2022-09-27

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Wolsztyn

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Wolsztyn

2022-09-12 do 2022-09-20

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna Wolsztyn

Olśnij Zlecającego profesjonalnym działaniem w miejscowości Wielkopolskie. Jako uznana firma fotowoltaiczna podejmij się zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m²" i dowiedź, że realizacja instalacji fotowoltaicznej zostanie wykonana szybko. Pokaż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Siekowo

2022-08-27 do 2022-09-04

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu