Fotowoltaika we Wrocławiu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 698 633 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
645 035 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki we Wrocławiu

Panele fotowoltaiczne Wrocław

Elektro-Plus

129 opinii

Perfekcyjne systemy fotowoltaiczne to specjalność ekipy z firmy Elektro-Plus - są niekwestionowanym liderem w branży. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Eko-Trends Sławomir Iwaniec - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Wrocław

Eko-Trends Sławomir Iwaniec

117 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze Wrocławia i oferuje różnorodne usługi z zakresu pierwszorzędnego systemów fotowoltaicznych. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Stratus Energia - Świetne Baterie Słoneczne Wrocław

Stratus Energia

81 opinii

Dotarcie do świetnych baterii słonecznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Stratus Energia pomogą Ci i wybiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

SUNTRANS Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Wrocław

Najwyższej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Wrocław

68 opinii

Każdy, kto planuje zakup ogniw fotowoltaicznych powinien zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć ich świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

MEGAHAUS Darmo Energia - Profesjonalna Energia Odnawialna Wrocław

MEGAHAUS Darmo Energia

40 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilku lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Wrocław, ale także pobliskich powiatów. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Nowoczesne systemy Fotowoltaiczne - Porządne Ogniwa Fotowoltaiczne Wrocław

Nowoczesne systemy Fotowoltaiczne

20 opinii

Nowoczesne systemy Fotowoltaiczne z Wrocławia jest najlepszy w oferowaniu porządnych ogniw fotowoltaicznych w bezkonkurencyjnej cenie każdemu kontrahentowi, zapewniając liczne metody realizacji płatności. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

SOLO ENERGY Bartłomiej Wdowiak - Bezkonkurencyjne Instalacje Fotowoltaiczne Wrocław

SOLO ENERGY Bartłomiej Wdowiak

14 opinii

Zdecydowanie o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z SOLO ENERGY Bartłomiej Wdowiak doradzą Ci i wybiorą dopasowne rozwiązanie. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

ARD-SUN Sławomir Jackowski - Profesjonalna Fotowoltaika Wrocław

Profesjonalna Fotowoltaika Wrocław

14 opinii

Pracownicy ARD-SUN Sławomir Jackowski to specjaliści w swoim fachu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny fotowoltaiki. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Zener.pl - Wyśmienite Ogniwa Fotowoltaiczne we Wrocławiu

Wyśmienite Ogniwa Fotowoltaiczne we Wrocławiu

12 opinii

Kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz w miejscowości Wrocław i okolicy, więc jeśli poszukujesz wyśmienitych ogniw fotowoltaicznych to niezwłocznie poznaj Zener.pl. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

PROEKO OZE SP. Z O.O. - Perfekcyjna Fotowoltaika Wrocław

PROEKO OZE SP. Z O.O.

5 opinii

PROEKO OZE SP. Z O.O. to prawdziwi profesjonaliści w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Wrocławia. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Najnowsze z 257 zleceń na fotowoltaikę we Wrocławiu

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Wrocław

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: balkon Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wrocław

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 2 dni temu

Staranny System Fotowoltaiczny Wrocław

Przygotowanie systemu fotowoltaicznego dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Wrocław

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 2 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c, Wrocław

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: do 200zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: ściana Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wrocław

2024-05-20 do 2024-05-28
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na fotowoltaikę, prąd 1500zł m-c, Wrocław

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 1500zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wrocław

2024-05-19 do 2024-05-27
dodano 4 dni temu

Odpowiednia Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Wrocław

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wrocław

2024-05-19 do 2024-05-27
dodano 4 dni temu

Doświadczona Firma Fotowoltaiczna Wrocław

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 2500zł Stan budynku: w trakcie budowy Miejsce montażu: ściana Dodatkowe informacje: Podaj mi swój numer telefonu Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Wrocław

2024-05-17 do 2024-05-25
dodano 6 dni temu

Dobra Firma Fotowoltaiczna

Podmiot, który wprowadził zapytanie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c", szuka paneli fotowoltaicznych. Powinien spotkać ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która przebije wszystkie inne. Pokaż propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Wrocław

2024-05-17 do 2024-05-25
dodano 6 dni temu

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 600zł Stan budynku: deweloperski Miejsce montażu: dach Dodatkowe informacje: Falownik 8 - Hybrydowy SolarEdge 10 x panele 665W 5 x panele 440 W Magazyn Energii SolarEdge Home B...

 • Wrocław

2024-05-14 do 2024-05-22

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 550zł m-c, Wrocław

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 550zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Dodatkowe informacje: Projekt: https:/www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-kameliach-2-g2n-m528b572847d73...

 • Wrocław

2024-05-14 do 2024-05-16

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 201-250zł m-c, Wrocław

Jako perfekcyjna firma fotowoltaiczna z miejscowości Wrocław oraz prawdziwi fachowcy, z którymi warto współpracować, gdyż mają wieloletnie doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Wrocław

2024-05-14 do 2024-05-22

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki