Fotowoltaika we Wrocławiu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 893 145 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
541 648 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Wrocław - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Wrocław

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Perfekcyjne systemy fotowoltaiczne to specjalność ekipy z firmy Natural Energy PL Sp. z o.o. - są niekwestionowanym liderem w branży. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Synergio S.A. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Wrocław

Synergio S.A.

148 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze Wrocławia i oferuje różnorodne usługi z zakresu pierwszorzędnego systemów fotowoltaicznych. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Polenergia Fotowoltaika - Świetne Baterie Słoneczne Wrocław

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Dotarcie do świetnych baterii słonecznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Polenergia Fotowoltaika pomogą Ci i wybiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Copernicus Sun S.A. - Najwyższej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Wrocław

Najwyższej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Wrocław

43 opinie

Każdy, kto planuje zakup ogniw fotowoltaicznych powinien zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć ich świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

OM Power - Profesjonalna Energia Odnawialna Wrocław

OM Power

35 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilku lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Wrocław, ale także pobliskich powiatów. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Twoje Ogniwa - Fotowoltaika, Pompy Ciepła - Porządne Ogniwa Fotowoltaiczne Wrocław

Twoje Ogniwa - Fotowoltaika, Pompy Ciepła

19 opinii

Twoje Ogniwa - Fotowoltaika Pompy Ciepła z Wrocławia jest najlepszy w oferowaniu porządnych ogniw fotowoltaicznych w bezkonkurencyjnej cenie każdemu kontrahentowi, zapewniając liczne metody realizacji płatności. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

Zener.pl - Bezkonkurencyjne Instalacje Fotowoltaiczne Wrocław

Zener.pl

10 opinii

Zdecydowanie o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Zener.pl doradzą Ci i wybiorą dopasowne rozwiązanie. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Fotowoltaika Wrocław

Fotowoltaika Wrocław

6 opinii

Pracownicy GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa to specjaliści w swoim fachu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny fotowoltaiki. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Energymix Sp. z o.o. - Wyśmienite Ogniwa Fotowoltaiczne we Wrocławiu

Wyśmienite Ogniwa Fotowoltaiczne we Wrocławiu

5 opinii

Kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz w miejscowości Wrocław i okolicy, więc jeśli poszukujesz wyśmienitych ogniw fotowoltaicznych to niezwłocznie poznaj Energymix Sp. z o.o.. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Ramzes Energy Arkadiusz Radek - Perfekcyjna Fotowoltaika Wrocław

Ramzes Energy Arkadiusz Radek

4 opinie

Ramzes Energy Arkadiusz Radek to prawdziwi profesjonaliści w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Wrocławia. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

446 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Wrocław

Instalacja Fotowoltaiczna Wrocław

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego m...

 • Pruszowice

2022-10-06 do 2022-10-14
dodano wczoraj o 23:07

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Wrocław

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięc...

 • Wrocław

2022-10-06 do 2022-10-14
dodano wczoraj o 19:03

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 545 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Opłacalna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Wrocław

Spraw, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy tajemnicą i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z branży instalacji paneli fotowoltaicznych sporządź idealną ofertę pod ogłoszenie - Zapytanie o panele fotowoltaiczne, 151-200m2. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Wrocław

2022-10-06 do 2022-10-14
dodano wczoraj o 16:03

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Wrocław

Jako fachowiec działający na terenie miejscowości Wrocław i świadczący szerokie spektrum usług z zakresu pierwszorzędnej fotowoltaiki poznaj potrzeby zleceniodawcy, który napisał zapytanie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m²". Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

 • Wrocław

2022-10-06 do 2022-10-14
dodano wczoraj o 14:42

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Wrocław

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średn...

 • Wrocław

2022-10-06 do 2022-10-14
dodano wczoraj o 13:06

Perfekcyjny System Fotowoltaiczny Wrocław

Zrealizowanie systemu fotowoltaicznego z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 501-1000m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Wrocław

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Wrocław

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Wrocław

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano 2 dni temu

Doskonałej Jakości System Fotowoltaiczny

Zachwyć Zlecającego fachowym działaniem na terenie Wrocławia. Jako uznana firma fotowoltaiczna podejmij się zlecenia "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²" i pokaż, że realizacja systemu fotowoltaicznego zostanie wykonana błyskawicznie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Wrocław

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano 2 dni temu

Firma Fotowoltaiczna Wrocław

Klient zgłosił "Panele fotowoltaiczne, dach 1m²". Jako dobra firma fotowoltaiczna, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, musisz tylko wyrazić zainteresowanie wykonaniem zlecenia, a Klienci przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Wrocław

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano 2 dni temu

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Klienta skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z dziedziny instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Wrocław

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano 2 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu