Fotowoltaika w Wałbrzychu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 118 908 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
550 754 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Wałbrzych - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Wałbrzych

Pierwszorzędna Fotowoltaika Wałbrzych

574 opinie

Planujesz wybrać solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Natural Energy PL Sp. z o.o. z Wałbrzycha jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

FOTOWOLTAIKA Ryszard Zych - Znakomite Baterie Słoneczne Wałbrzych

FOTOWOLTAIKA Ryszard Zych

241 opinii

Skoro planujesz zakup znakomitych baterii słonecznych to ten dostawca na pewno dobierze odpowiedni towar. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Synergio S.A. - Profesjonalna Energia Odnawialna Wałbrzych

Synergio S.A.

156 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilku lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Wałbrzych, ale także pobliskich powiatów. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Polenergia Fotowoltaika - Solidna Energia Odnawialna Wałbrzych

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Firma Polenergia Fotowoltaika świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z rejonu Wałbrzycha oraz przyległych powiatów. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

OM Power - Idealne Instalacje Fotowoltaiczne Wałbrzych

Idealne Instalacje Fotowoltaiczne Wałbrzych

35 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, chociaż poszukujesz od dawna? OM Power może być Twoim wybawieniem. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Copernicus Sun S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Wałbrzych

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Otovo Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne w Wałbrzychu

Dobre Baterie Słoneczne w Wałbrzychu

21 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, pomimo że szukasz go od dawna? Otovo Sp. z o.o. może rozwiązać Twój problem. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

BTI-SOLAR - Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna Wałbrzych

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna

14 opinii

Znalezienie godnej zaufania firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci BTI-SOLAR - to prawdziwi profesjonaliści działający w rejonie Wałbrzycha, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Aby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

"3PEnergia" - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Wałbrzych

"3PEnergia"

5 opinii

Zdecydowanie o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z 3PEnergia dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Ramzes Energy Arkadiusz Radek - Tanie Baterie Słoneczne Wałbrzych

Ramzes Energy Arkadiusz Radek

4 opinie

Szukając baterii słonecznych natkniesz się na producentów, którzy mają ofertę, ale to Ramzes Energy Arkadiusz Radek przebije ich wszystkich. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

55 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Wałbrzych

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Wałbrzych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Wałbrzych

2022-11-20 do 2022-11-28
dodano 7 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Wałbrzych

Zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Wałbrzycha i z sąsiednich miast. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Wałbrzych

2022-11-17 do 2022-11-25

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 379 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Pierwszorzędny System Fotowoltaiczny Wałbrzych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesi...

 • Wałbrzych

2022-11-15 do 2022-11-23

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Wałbrzych

Jeśli starasz się znaleźć Klienta jako dostawca dobrych paneli słonecznych, to na pewno dobierzesz Zleceniodawcy odpowiedni produkt. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Wałbrzych

2022-11-10 do 2022-11-18

Firma Fotowoltaiczna Wałbrzych

Poszukiwana jest dobra firma fotowoltaiczna z Wałbrzycha. Zapoznaj się ze szczegółami zapytania o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Wałbrzych

2022-11-03 do 2022-11-11

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Wałbrzych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesię...

 • Wałbrzych

2022-11-03 do 2022-11-11

Doskonała Instalacja Fotowoltaiczna Wałbrzych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Wałbrzych

2022-10-28 do 2022-11-05

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Wałbrzych

Zrealizowanie systemu fotowoltaicznego dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Wałbrzych

2022-10-22 do 2022-10-30

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Wałbrzych

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², dotarcie do bezkonkurencyjnej instalacji paneli fotowoltaicznych może być niełatwe, ale Twoja firma będzie na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego produktu. Zapraszamy do zadawania pytań.

 • Wałbrzych

2022-10-21 do 2022-10-29

Solidny System Fotowoltaiczny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za...

 • Wałbrzych

2022-10-19 do 2022-10-27

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu