Fotowoltaika w Głogowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 164 136 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Głogów - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Głogów

Rewelacyjne Panele Fotowoltaiczne

574 opinie

Jeżeli szukasz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych w okolicy Głogowa, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. Natural Energy PL Sp. z o.o. wykorzysta swoje kompetencje i złoży Ci dobrą propozycję. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

FOTOWOLTAIKA Ryszard Zych - Doskonałej Jakości Ogniwa Fotowoltaiczne Głogów

FOTOWOLTAIKA Ryszard Zych

241 opinii

Poszukujesz doskonałej jakości ogniw fotowoltaicznych w okolicy miejscowości Głogów i wymagasz atrakcyjnej ceny? Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Synergio S.A. - Doskonała Fotowoltaika Głogów

Doskonała Fotowoltaika Głogów

157 opinii

Synergio S.A. to prawdziwi wyjadacze w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Głogowa. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Bio-Energy Damian Podłuski - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Głogów

Bio-Energy Damian Podłuski

141 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i szczegóły z tym związane skończą być dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty Bio-Energy Damian Podłuski. Profesjonalni konsultanci z branży instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci wybrać idealne rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zobacz!

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Głogów

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Każdy, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych musi koniecznie zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Copernicus Sun S.A. - Znakomite Baterie Słoneczne Głogów

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Skoro planujesz zakup znakomitych baterii słonecznych to ten dostawca na pewno dobierze odpowiedni towar. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

SUNERGO Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika w Głogowie

Perfekcyjna Fotowoltaika w Głogowie

20 opinii

Wyszukanie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się SUNERGO Sp. z o.o. - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Głogowa, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

BTI-SOLAR - Odpowiednie Instalacje Fotowoltaiczne Głogów

Odpowiednie Instalacje Fotowoltaiczne Głogów

15 opinii

Równie dobrej oferty instalacji fotowoltaicznych nie znajdziesz na terenie Głogowa, więc jeżeli szukasz odpowiednich instalacji fotowoltaicznych to bez wahania sprawdź BTI-SOLAR. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

AVOLTA Krzysztof Łakomski - Wiarygodna Firma Fotowoltaiczna Głogów

AVOLTA Krzysztof Łakomski

4 opinie

Firma fotowoltaiczna AVOLTA Krzysztof Łakomski to prawdziwi profesjonaliści w temacie fotowoltaiki. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w okolicy Głogowa. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Ramzes Energy Arkadiusz Radek - Doskonałe Baterie Słoneczne Głogów

Ramzes Energy Arkadiusz Radek

4 opinie

Dotarcie do doskonałych baterii słonecznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Ramzes Energy Arkadiusz Radek udzielą rad i wybiorą dopasowne rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

51 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Głogów

Pierwszorzędna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Głogów

Spraw, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy trudnością i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z zakresu instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Głogów

2022-11-29 do 2022-12-07
dodano 8 dni temu

Doskonałej Jakości System Fotowoltaiczny Głogów

Zachwyć Klienta fachowym działaniem w miejscowości Głogów. Jako uznana firma fotowoltaiczna wykonaj zlecenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²" i dowiedź, że realizacja systemu fotowoltaicznego zostanie zakończona błyskawicznie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Głogów

2022-11-29 do 2022-12-07
dodano 8 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 420 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna Głogów

To zapytanie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Dolnośląskie i z sąsiednich miast. Już teraz skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Przedmoście

2022-11-23 do 2022-12-01

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Głogów

Ten Klient jeszcze potrzebuje dobrej firmy od instalacji fotowoltaicznej. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Głogów

2022-11-17 do 2022-11-25

Wyśmienite Panele Słoneczne Głogów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wys...

 • Bądzów

2022-11-08 do 2022-11-16

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za ...

 • Jerzmanowa

2022-11-07 do 2022-11-15

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Głogów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesi...

 • Głogów

2022-10-30 do 2022-11-07

Staranny System Fotowoltaiczny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Głogów

2022-10-25 do 2022-11-02

Solidna Fotowoltaika Głogów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczneg...

 • Głogów

2022-10-24 do 2022-11-01

Sumienna Firma Fotowoltaiczna

Odpowiedz na zlecenie jako sumienna firma fotowoltaiczna oferująca swoje doświadczenie na terenie Głogowa i w pobliskich powiatach. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

 • Głogów

2022-10-17 do 2022-10-25

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu