Fotowoltaika w Lwówku Śląskim

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 134 993 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
551 423 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Lwówek Śląski - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Lwówek Śląski

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Jeżeli szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Natural Energy PL Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

FOTOWOLTAIKA Ryszard Zych - Profesjonalna Fotowoltaika Lwówek Śląski

Profesjonalna Fotowoltaika Lwówek Śląski

241 opinii

Pracownicy FOTOWOLTAIKA Ryszard Zych to specjaliści w swoim fachu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny fotowoltaiki. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Synergio S.A. - Dobre Instalacje Fotowoltaiczne Lwówek Śląski

Synergio S.A.

156 opinii

Wybranie instalacji fotowoltaicznych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Synergio S.A. dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Polenergia Fotowoltaika - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne w Lwówku Śląskim

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne w Lwówku Śląskim

50 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i niuanse z tego wynikające już nie będą dla Ciebie problemem, jeśli wybierzesz ofertę Polenergia Fotowoltaika. Profesjonalni specjaliści z zakresu instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

Copernicus Sun S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Lwówek Śląski

Perfekcyjna Fotowoltaika

45 opinii

Firma Copernicus Sun S.A. to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z Lwówka Śląskiego i przyległych miast. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Elektro Masters - Dobre Baterie Słoneczne Lwówek Śląski

Dobre Baterie Słoneczne

14 opinii

Baterie słoneczne z przewozem pod Twoje drzwi to standardowa usługa Elektro Masters, dzięki której będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Mają ofertę dla każdego.

BTI-SOLAR - Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne Lwówek Śląski

Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne Lwówek Śląski

15 opinii

Dotarcie do najwyższej klasy instalacji fotowoltaicznych może być niełatwe, ale BTI-SOLAR na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu rozwiązania. Ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

"3PEnergia" - Solidna Fotowoltaika Lwówek Śląski

"3PEnergia"

5 opinii

3PEnergia świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Lwówek Śląski i okolic. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

Ramzes Energy Arkadiusz Radek - Dobre Panele Fotowoltaiczne Lwówek Śląski

Ramzes Energy Arkadiusz Radek

4 opinie

Klient, który poszukuje dobrych paneli fotowoltaicznych musi już teraz zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć na własne oczy ich świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

KLF Energia - Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Lwówek Śląski

Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna

2 opinie

Firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi na terenie Lwówka Śląskiego i w rejonie Lwówka Śląskiego. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

31 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Lwówek Śląski

Rewelacyjna Instalacja Fotowoltaiczna Lwówek Śląski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za p...

 • Lubomierz

2022-11-30 do 2022-12-08
dodano 6 godzin temu

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Ubocze

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Ubocze

2022-11-28 do 2022-12-06
dodano 2 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 397 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Ubocze

Dla Klienta namierzenie pierwszorzędnej firmy fotowoltaicznej nie jest proste, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy fachowiec w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Dolnośląskiego, którzy znają się na swojej robocie. Złóż wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Ubocze

2022-11-23 do 2022-12-01
dodano 7 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Grudza

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Grudza

2022-11-23 do 2022-12-01
dodano 7 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Lwówek Śląski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Lwówek Śląski

2022-11-21 do 2022-11-29

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Lwówek Śląski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesię...

 • Lwówek Śląski

2022-11-16 do 2022-11-24

Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne Lwówek Śląski

Zlecający, który planuje zakup paneli fotowoltaicznych napisał - Poszukuję paneli fotowoltaicznych, 6-7kWp. Musi on otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i poznać Twoje dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Lwówek Śląski

2022-11-08 do 2022-11-16

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Gryfów Śląski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczne...

 • Gryfów Śląski

2022-10-30 do 2022-11-07

Tanie Panele Fotowoltaiczne

Jeżeli chcesz znaleźć zlecenia jako dostawca tanich paneli fotowoltaicznych, to z całą pewnością dobierzesz dla Klienta odpowiedni towar. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Mirsk

2022-10-25 do 2022-10-25

Staranny System Fotowoltaiczny Lwówek Śląski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Mlądz

2022-10-20 do 2022-10-28

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu