Fotowoltaika w Trzebnicy

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 441 635 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 721 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Trzebnicy

Panele fotowoltaiczne Trzebnica

Doskonała Fotowoltaika w Trzebnicy

574 opinie

Natural Energy PL Sp. z o.o. to prawdziwi wyjadacze w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Trzebnicy. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Trzebnica

Synergio S.A.

157 opinii

Zawodowcy z Synergio S.A. to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od energii odnawialnej. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Wysokiej Jakości Ogniwa Fotowoltaiczne Trzebnica

Wysokiej Jakości Ogniwa Fotowoltaiczne Trzebnica

52 opinie

Wybór wysokiej jakości ogniw fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Polenergia Fotowoltaika S.A. poradzą Ci i wybiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Copernicus Sun S.A. - Tanie Panele Fotowoltaiczne Trzebnica

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych na terenie Trzebnicy, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Copernicus Sun S.A. wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i złoży Ci dobrą propozycję. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

SUNERGO Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Trzebnica

SUNERGO Sp. z o.o.

21 opinii

Firma SUNERGO Sp. z o.o. to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Trzebnicy i przyległych powiatów. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Twoje Ogniwa - Fotowoltaika, Pompy Ciepła - Profesjonalna Fotowoltaika Trzebnica

Twoje Ogniwa - Fotowoltaika, Pompy Ciepła

20 opinii

Profesjonalna fotowoltaika to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Twoje Ogniwa - Fotowoltaika Pompy Ciepła - są prawdziwymi ekspertami w branży. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Zener.pl - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Trzebnica

Zener.pl

11 opinii

Systemy fotowoltaiczne nie ma dla Zener.pl żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Energymix Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Trzebnica

Energymix Sp. z o.o.

6 opinii

Znalezienie pierwszorzędnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się Energymix Sp. z o.o. - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Trzebnicy, którzy znają się na swojej robocie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Ramzes Energy Arkadiusz Radek - Opłacalne Baterie Słoneczne Trzebnica

Ramzes Energy Arkadiusz Radek

5 opinii

Ramzes Energy Arkadiusz Radek to eksperci od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Trzebnica i sąsiednich powiatów. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

MJM MARCIN HRYCAJ - Bezkonkurencyjne Baterie Słoneczne Trzebnica

MJM MARCIN HRYCAJ

4 opinie

Skoro starasz się znaleźć dostawcę bezkonkurencyjnych baterii słonecznych to MJM MARCIN HRYCAJ na pewno zapewni najlepszy produkt. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Najnowsze z 94 zleceń na fotowoltaikę w Trzebnicy

Profesjonalna Instalacja Fotowoltaiczna Trzebnica

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Kuźniczysko

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 6 dni temu

Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Trzebnica

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Trzebnica

2023-01-25 do 2023-02-02

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Oborniki Śląskie

Jako wysoko wykwalifikowani specjaliści dacie radę spełnić oczekiwania w temacie fotowoltaiki. Ogłoszenie brzmi "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Oborniki Śląskie

2023-01-23 do 2023-01-31

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Zawonia

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Zawonia

2023-01-22 do 2023-01-30

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Boleścin

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Dolnośląskie, ale także przyległych miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Boleścin

2023-01-17 do 2023-01-25

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Pęgów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość...

 • Pęgów

2023-01-17 do 2023-01-25

Pierwszorzędna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Trzebnica

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Oborniki Śląskie

2023-01-16 do 2023-01-24

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Rogoż

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesię...

 • Rogoż

2023-01-14 do 2023-01-22

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Oborniki Śląskie

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie systemu fotowoltaicznego daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Oborniki Śląskie

2023-01-13 do 2023-01-21

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Trzebnica

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Trzebnica

2023-01-11 do 2023-01-19

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki