Panele fotowoltaiczne w Krakowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 848 362 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
540 146 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Kraków - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Kraków

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Natural Energy PL Sp. z o.o. to prawdziwi wyjadacze w branży systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi oferują w pobliżu Krakowa. Już nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

SOLAR INDUSTRY - Wiarygodna Firma Fotowoltaiczna Kraków

SOLAR INDUSTRY

86 opinii

Firma fotowoltaiczna SOLAR INDUSTRY to prawdziwi profesjonaliści w temacie fotowoltaiki. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w okolicy Krakowa. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Inowa Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Kraków

Inowa Sp. z o.o.

69 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, zwłaszcza na obszarze Krakowa, ale także przyległych powiatów. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Polenergia Fotowoltaika - Porządne Panele Słoneczne w Krakowie

Porządne Panele Słoneczne w Krakowie

49 opinii

Kupno porządnych paneli słonecznych może być niełatwe, ale ten dostawca na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu towaru. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Doskonała Energia Odnawialna Kraków

Polenergia Fotowoltaika S.A.

49 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Kraków, ale także przyległych powiatów. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

House Solutions - Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Kraków

House Solutions

30 opinii

Ta wyjątkowa firma fotowoltaiczna z miejscowości Kraków to prawdziwi fachowcy, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Topcoat Consulting - Perfekcyjna Fotowoltaika Kraków

Perfekcyjna Fotowoltaika Kraków

27 opinii

Fotowoltaika w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Nie trać czasu i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Otovo Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Kraków

Otovo Sp. z o.o.

20 opinii

Właśnie wybierasz sprawdzonego partnera do realizacji swoich planów? Otovo Sp. z o.o. z Krakowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę.

Elektro - HARD - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Kraków

Elektro - HARD

21 opinii

Gdy szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Elektro - HARD są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Eko Agent - Pierwszorzędne Panele Słoneczne Kraków

Pierwszorzędne Panele Słoneczne Kraków

7 opinii

Znakomici pracownicy firmy Eko Agent spełnią Państwa wymagania w temacie fotowoltaiki. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

463 Zlecenia - Panele Fotowoltaiczne Kraków

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kraków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średn...

 • Kraków

2022-09-28 do 2022-10-06
dodano 2 godziny temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kraków

Jako dobra firma fotowoltaiczna i prawdziwi specjaliści, z którymi warto współpracować, gdyż mają wieloletnie doświadczenie, złóż ofertę w odpowiedzi na potrzebę tego Klienta. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Kraków

2022-09-28 do 2022-10-06
dodano 3 godziny temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 545 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kraków

Zlecający bezustannie mają trudności w odnalezieniu się w gąszczu ofert na panele słoneczne. Jako profesjonalista, pomóż znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie temu Zlecającemu zapytanie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

 • Kraków

2022-09-28 do 2022-10-06
dodano 11 godzin temu

Perfekcyjna Fotowoltaika Kraków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Kryspinów koło Krakowa

2022-09-28 do 2022-10-06
dodano 11 godzin temu

Panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Kraków

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach 301-500m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Kraków

2022-09-27 do 2022-10-05
dodano wczoraj o 15:33

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kraków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Kraków

2022-09-27 do 2022-10-05
dodano wczoraj o 10:17

Instalacja Fotowoltaiczna Kraków

Ten Klient jest zdania, że najlepsza instalacja fotowoltaiczna to trudny temat. Wysłał zlecenie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Kraków

2022-09-27 do 2022-10-05
dodano wczoraj o 10:15

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Kraków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Kraków

2022-09-27 do 2022-10-05
dodano wczoraj o 09:04

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Kraków

Składający zapytanie zgłosił "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m²". Jako świetna firma fotowoltaiczna, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie złożeniem oferty, a Zlecający przekonają się o doskonałej obsłudze. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Kraków

2022-09-26 do 2022-10-04
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Kraków

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Kraków

2022-09-26 do 2022-10-04
dodano 2 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu