Fotowoltaika w Myślenicach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 131 187 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
550 842 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Myślenice - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Myślenice

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Takiej oferty instalacji fotowoltaicznych szybko nie znajdziesz w miejscowości Myślenice i okolicy, więc jeśli poszukujesz idealnych instalacji fotowoltaicznych to bezzwłocznie sprawdź Natural Energy PL Sp. z o.o.. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

SOLAR INDUSTRY - Dobre Panele Słoneczne w Myślenicach

Dobre Panele Słoneczne w Myślenicach

89 opinii

Wybór dobrych paneli słonecznych nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z SOLAR INDUSTRY pomogą Ci i dobiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Inowa Sp. z o.o. - Z Górnej Półki Baterie Słoneczne Myślenice

Inowa Sp. z o.o.

69 opinii

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, pomimo że próbujesz znaleźć go od kilku tygodni? Inowa Sp. z o.o. może ma szansę zakończyć Twój problem. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Polenergia Fotowoltaika - Doskonała Fotowoltaika Myślenice

Doskonała Fotowoltaika Myślenice

50 opinii

Gdy szukasz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Polenergia Fotowoltaika są dla Ciebie stworzeni. Ustal pasujący termin już teraz!

Topcoat Consulting - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Myślenice

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne

31 opinii

Osoby z Topcoat Consulting to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od systemów fotowoltaicznych. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Dariusz Martyna - Pierwszorzędna Fotowoltaika Myślenice

Dariusz Martyna

27 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Otovo Sp. z o.o. - Tanie Panele Fotowoltaiczne Myślenice

Otovo Sp. z o.o.

21 opinii

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych na terenie Myślenic, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Otovo Sp. z o.o. wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i złoży Ci dobrą propozycję. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Da Vinci Green Energy Prosta S.A - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Myślenice

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne

11 opinii

Osoby z Da Vinci Green Energy Prosta S.A to specjaliści w swoim fachu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży doskonałej fotowoltaiki. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Eko Agent - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Myślenice

Eko Agent

7 opinii

Systemy fotowoltaiczne nie ma dla firmy Eko Agent żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zobacz!

Elektro - HARD - Solidna Fotowoltaika Myślenice

Solidna Fotowoltaika Myślenice

22 opinie

Firma Elektro - HARD świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Myślenice i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

97 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Myślenice

Dobre Panele Fotowoltaiczne Myślenice

Zakup dobrych paneli fotowoltaicznych dla Klientów nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista doradź Klientowi i dobierz dostosowane do potrzeb rozwiązanie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Myślenice

2022-11-29 do 2022-12-07
dodano 13 godzin temu

Świetny System Fotowoltaiczny Myślenice

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie systemu fotowoltaicznego daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Dziekanowice

2022-11-27 do 2022-12-05
dodano 2 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 386 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Myślenice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rach...

 • Myślenice

2022-11-24 do 2022-12-02
dodano 5 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Dobczyce

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Dobczyce

2022-11-21 do 2022-11-29
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Myślenice

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Myślenic. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Nie zwlekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Myślenice

2022-11-14 do 2022-11-22

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Myślenice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Myślenice

2022-11-12 do 2022-11-20

Najlepsza Instalacja Fotowoltaiczna Myślenice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 70m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Pcim

2022-11-12 do 2022-11-20

Rewelacyjna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Myślenice

Powiedz Klientowi, że lepszej oferty instalacji paneli fotowoltaicznych prędko nie znajdzie w miejscowości Małopolskie i okolicy, więc jeśli poszukuje rewelacyjnej instalacji paneli fotowoltaicznych to bez zbędnej zwłoki powinien sprawdzić Twoją Firmę. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Pcim

2022-11-12 do 2022-11-20

Idealne Panele Słoneczne Myślenice

Zakup idealnych paneli słonecznych dla Klientów bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista pomóż Klientowi i dobierz dopasowane rozwiązanie. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Stróża

2022-11-06 do 2022-11-14

Doskonałe Panele Słoneczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Myślenice

2022-11-04 do 2022-11-12

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu