Fotowoltaika w Wieliczce

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 164 486 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Wieliczka - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Wieliczka

Idealne Instalacje Fotowoltaiczne Wieliczka

574 opinie

W dalszym ciągu nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, chociaż poszukujesz od dawna? Natural Energy PL Sp. z o.o. może być Twoim wybawieniem. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

SOLAR INDUSTRY - Markowe Panele Słoneczne w Wieliczce

Markowe Panele Słoneczne w Wieliczce

89 opinii

Panele słoneczne z dostawą pod drzwi to zwyczajna metoda działania SOLAR INDUSTRY, dzięki której będziesz na 100% zadowolony. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Inowa Sp. z o.o. - Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne Wieliczka

Inowa Sp. z o.o.

69 opinii

Każdy, kto poszukuje instalacji fotowoltaicznych musi koniecznie zgłosić się do Inowa Sp. z o.o. i poznać dobre oferty oraz doskonały proces dobierania rozwiązań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Polenergia Fotowoltaika - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Wieliczka

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Wieliczka

50 opinii

Firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi w miejscowości Wieliczka oraz na obszarze Wieliczki. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Topcoat Consulting - Perfekcyjna Fotowoltaika Wieliczka

Topcoat Consulting

31 opinii

Chcesz znaleźć sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Topcoat Consulting jest na to skuteczną metodą. Tylko krok dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

Dariusz Martyna - Znakomite Baterie Słoneczne Wieliczka

Dariusz Martyna

27 opinii

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, pomimo że szukasz go od niezliczonych dni? Dariusz Martyna może zakończyć Twój problem. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Otovo Sp. z o.o. - Solidna Fotowoltaika Wieliczka

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Otovo Sp. z o.o. świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Wieliczka i okolic. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

Sunrage Sp. z o.o. - Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Wieliczka

Sunrage Sp. z o.o.

15 opinii

Szukający instalacji fotowoltaicznych winien już dziś zgłosić się do Sunrage Sp. z o.o. i zobaczyć dobre oferty oraz najwyższą jakość obsługi. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Eko Agent - Profesjonalna Fotowoltaika Wieliczka

Eko Agent

7 opinii

Osoby z Eko Agent to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny fotowoltaiki. Żeby poznać wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Elektro - HARD - Solidna Energia Odnawialna Wieliczka

Elektro - HARD

22 opinie

Fotowoltaika w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Nie trać czasu i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

136 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Wieliczka

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Wieliczka

Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", chce dotrzeć do paneli fotowoltaicznych. Powinien trafić na ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma sobie równych. Zachęcamy do zadawania pytań.

 • Wola batorska

2022-11-29 do 2022-12-07

Najlepsza Instalacja Fotowoltaiczna Wieliczka

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku z...

 • Niepołomice

2022-11-29 do 2022-12-07

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 420 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kłaj

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Kłaj

2022-11-27 do 2022-12-05

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Grabie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Grabie

2022-11-26 do 2022-12-04

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Wieliczka

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Wieliczka

2022-11-24 do 2022-12-02

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Wieliczka

Zrealizowanie systemu fotowoltaicznego dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Wieliczka

2022-11-23 do 2022-12-01

Pierwszorzędna Instalacja Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Wieliczka

2022-11-21 do 2022-11-29

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Zagórze

Klient, który pisze zgłoszenie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²", chce dotrzeć do dobrych paneli fotowoltaicznych. Powinien znaleźć ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma sobie równych. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Zagórze

2022-11-20 do 2022-11-28

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Krakuszowice

Doskonała fotowoltaika to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Przedstaw wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Krakuszowice

2022-11-15 do 2022-11-23

Perfekcyjny System Fotowoltaiczny Wieliczka

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego m...

 • Wieliczka

2022-11-15 do 2022-11-15

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu