Fotowoltaika w Proszowicach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 145 746 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
551 900 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Proszowice - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Proszowice

Doskonała Fotowoltaika w Proszowicach

574 opinie

Firma Natural Energy PL Sp. z o.o. świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Proszowice i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

SOLAR INDUSTRY - Doskonała Energia Odnawialna Proszowice

SOLAR INDUSTRY

89 opinii

Ten fachowiec działa na terenie miejscowości Proszowice i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu doskonałej energii odnawialnej. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Inowa Sp. z o.o. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Proszowice

Perfekcyjna Energia Odnawialna

69 opinii

Firma fotowoltaiczna Inowa Sp. z o.o. to prawdziwi profesjonaliści w branży energii odnawialnej. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w rejonie Proszowic. Już teraz umów się z nimi na rozmowę.

Polenergia Fotowoltaika - Perfekcyjna Fotowoltaika Proszowice

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Firma Polenergia Fotowoltaika świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z rejonu Proszowic i z sąsiednich miast. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Topcoat Consulting - Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Proszowice

Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna

31 opinii

Poszukując baterii słonecznych namierzysz producentów, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Topcoat Consulting nie ma sobie równych. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Otovo Sp. z o.o. - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Proszowice

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne

22 opinie

Osoby z Otovo Sp. z o.o. to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od systemów fotowoltaicznych. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Sunrage Sp. z o.o. - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Proszowice

Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Proszowice

15 opinii

Podjęcie decyzji o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Sunrage Sp. z o.o. posłużą radą i dobiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Eko Agent - Dobre Panele Słoneczne Proszowice

Eko Agent

7 opinii

Wybór dobrych paneli słonecznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Eko Agent doradzą Ci i wybiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Elektro - HARD - Profesjonalna Fotowoltaika Proszowice

Profesjonalna Fotowoltaika Proszowice

22 opinie

Osoby z Elektro - HARD to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od systemów fotowoltaicznych. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się!

MJ Energia - Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne Proszowice

Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne

5 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, mimo że szukasz od wielu dni? MJ Energia może być Twoim wybawieniem. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

28 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Proszowice

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Proszowice

Dla Klienta znalezienie niezawodnej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec działający w rejonie Proszowic, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Proszowice

2022-11-29 do 2022-12-07
dodano 4 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Proszowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Proszowice

2022-11-29 do 2022-12-07
dodano 4 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 408 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Proszowice

Poszukując Partnerów biznesowych jako dostawca paneli fotowoltaicznych, namierzysz tu mnóstwo ciekawych propozycji dla producentów, jak na przykład "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Ale to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zwyciężyć z innymi. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Proszowice

2022-11-06 do 2022-11-14

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna Proszowice

Olśnij Zlecającego profesjonalnym działaniem w miejscowości Proszowice. Jako uznana firma fotowoltaiczna podejmij się zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²" i dowiedź, że realizacja instalacji fotowoltaicznej zostanie wykonana szybko. Pokaż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Proszowice

2022-11-05 do 2022-11-13

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Koniusza

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Koniusza

2022-10-20 do 2022-10-20

Znakomite Panele Słoneczne Proszowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Koniusza

2022-10-19 do 2022-10-27

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Proszowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Koniusza

2022-10-14 do 2022-10-22

Perfekcyjny System Fotowoltaiczny Proszowice

Wykonanie systemu fotowoltaicznego dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Łyszkowice

2022-10-05 do 2022-10-13

Opłacalna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Jako profesjonalista przedstaw doskonałą ofertę instalacji paneli fotowoltaicznych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpliwości zapytanie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m²" jest stworzone dla Ciebie. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Jaksice

2022-09-24 do 2022-10-02

Dobra Firma Fotowoltaiczna

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Proszowic. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Proszowice

2022-09-22 do 2022-09-30

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu