Fotowoltaika w Gorlicach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 146 088 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
551 914 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Gorlice - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Gorlice

Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna Gorlice

574 opinie

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Natural Energy PL Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

PV ENERGIA POLSKA - Profesjonalna Fotowoltaika Gorlice

Profesjonalna Fotowoltaika

96 opinii

Wyszukanie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się PV ENERGIA POLSKA - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający w rejonie Gorlic, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

SOLAR INDUSTRY - Doskonała Fotowoltaika w Gorlicach

Doskonała Fotowoltaika w Gorlicach

89 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Gorlice, ale także przyległych miast. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Polenergia Fotowoltaika - Porządne Ogniwa Fotowoltaiczne Gorlice

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Znalezienie porządnych ogniw fotowoltaicznych jest niełatwe, ale Polenergia Fotowoltaika na pewno pomoże Ci w znalezieniu adekwatnego towaru. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - sprawdź!

Topcoat Consulting - Doświadczona Firma Fotowoltaiczna Gorlice

Topcoat Consulting

31 opinii

Namierzenie doświadczonej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się Topcoat Consulting - to prawdziwi fachowcy w kwestii energii odnawialnej działający na terenie Gorlic, którzy znają się na swojej robocie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

PROMIKA SOLAR - Solidna Fotowoltaika Gorlice

Solidna Fotowoltaika

28 opinii

Ten fachowiec działa w rejonie Gorlic i świadczy liczne usługi z zakresu solidnej fotowoltaiki. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Otovo Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Gorlice

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Zawodowcy z Otovo Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od systemów fotowoltaicznych. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Nex Energy - Perfekcyjna Energia Odnawialna Gorlice

Perfekcyjna Energia Odnawialna

8 opinii

Perfekcyjna energia odnawialna to specjalność tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Elektro - HARD - Perfekcyjna Fotowoltaika Gorlice

Perfekcyjna Fotowoltaika Gorlice

22 opinie

Firma Elektro - HARD oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Gorlic i z sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Tomasz Rycek PGE Obrót - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Gorlice

Tomasz Rycek PGE Obrót

2 opinie

Jeżeli poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Tomasz Rycek PGE Obrót są dla Ciebie idealni. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

56 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Gorlice

Dobra Firma Fotowoltaiczna Gorlice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za p...

 • Wapienne

2022-11-26 do 2022-12-04
dodano 7 dni temu

System Fotowoltaiczny Gorlice

Ten Klient jest zdania, że doskonałej jakości system fotowoltaiczny to niełatwy temat. Napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Aby poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Zagórzany

2022-11-24 do 2022-12-02

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 408 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Najlepszy System Fotowoltaiczny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Kryg

2022-11-23 do 2022-12-01

Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Gorlice

Poszukując Partnerów biznesowych jako dostawca paneli fotowoltaicznych, namierzysz tu mnóstwo ciekawych propozycji dla producentów, jak na przykład "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Ale to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zwyciężyć z innymi. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Biecz

2022-11-19 do 2022-11-27

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Biecz

Jako Firma z Małopolskiego, będąc najlepszym w sprzedaży dobrych paneli fotowoltaicznych w bezkonkurencyjnej cenie każdemu kontrahentowi i zapewniający przy tym liczne metody realizacji płatności, nawiąż kontakt w odpowiedzi na to ogłoszenie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Powinno Cię zainteresować. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Biecz

2022-11-13 do 2022-11-21

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Biecz

Udowodnij Klientowi, że kolejnego takiego sprzedawcy prędko nie znajdzie w miejscowości Małopolskie i okolicy. Więc jeśli jesteś producentem idealnych paneli fotowoltaicznych to od razu przeanalizuj zlecenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Biecz

2022-11-12 do 2022-11-20

Rewelacyjna Instalacja Fotowoltaiczna Gorlice

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej szukasz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Staszkówka

2022-10-27 do 2022-11-04

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 20m², Gorlice

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Gorlice, ale także przyległych miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Gorlice

2022-10-12 do 2022-10-20

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 50m², Biecz

Jako utalentowani pracownicy jesteście w stanie spełnić wymagania w temacie fotowoltaiki. Zlecenie ma treść "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 50m²". Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Biecz

2022-10-05 do 2022-10-13

Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Ropica polska

2022-10-01 do 2022-10-09

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu