Fotowoltaika w Nowym Sączu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 453 908 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 355 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Nowym Sączu

Panele fotowoltaiczne Nowy Sącz

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Takiego sprzedawcy prędko nie znajdziesz w miejscowości Nowy Sącz i okolicy, więc jeśli szukasz wyśmienitych paneli słonecznych to natychmiast poznaj Natural Energy PL Sp. z o.o.. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

PV ENERGIA POLSKA - Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne Nowy Sącz

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne

96 opinii

Nie możesz odnaleźć się w zawiłościach ofert na panele fotowoltaiczne? Profesjonalna kadra z PV ENERGIA POLSKA pomogą Ci znaleźć najlepsze wyjście. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

SOLAR INDUSTRY - Markowe Baterie Słoneczne Nowy Sącz

Markowe Baterie Słoneczne

90 opinii

Czujesz się zagubiony w gąszczu ofert na baterie słoneczne? Fachowcy z SOLAR INDUSTRY pomogą Ci znaleźć najbardziej korzystne wyjście. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Tanie Panele Słoneczne Nowy Sącz

Tanie Panele Słoneczne

52 opinie

Ten, kto poszukuje paneli słonecznych winien niezwłocznie zgłosić się do Polenergia Fotowoltaika S.A. i zobaczyć ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Topcoat Consulting - Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne Nowy Sącz

Topcoat Consulting

33 opinie

Ten, kto szuka baterii słonecznych powinien już dziś zgłosić się do Topcoat Consulting i zobaczyć ich dobre ceny oraz najwyższą jakość towaru. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

PROMIKA SOLAR - Dobre Panele Fotowoltaiczne Nowy Sącz

Dobre Panele Fotowoltaiczne Nowy Sącz

28 opinii

Ten, kto poszukuje paneli fotowoltaicznych winien koniecznie zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć na własne oczy ich atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Otovo Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika w Nowym Sączu

Profesjonalna Fotowoltaika w Nowym Sączu

23 opinie

Otovo Sp. z o.o. to eksperci od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Nowy Sącz i sąsiednich powiatów. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Da Vinci Green Energy Prosta S.A - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Nowy Sącz

Pierwszorzędna Energia Odnawialna Nowy Sącz

11 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Nowy Sącz, ale także pobliskich miast. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Elektro - HARD - Opłacalne Panele Słoneczne Nowy Sącz

Elektro - HARD

22 opinie

Firma fotowoltaiczna Elektro - HARD to prawdziwi wyjadacze w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w pobliżu miejscowości Nowy Sącz. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Tomasz Rycek PGE Obrót - Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne Nowy Sącz

Tomasz Rycek PGE Obrót

2 opinie

Każdy, kto poszukuje instalacji fotowoltaicznych musi koniecznie zgłosić się do Tomasz Rycek PGE Obrót i poznać dobre oferty oraz doskonały proces dobierania rozwiązań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Najnowsze z 57 zleceń na fotowoltaikę w Nowym Sączu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 301-500m², Nowy Sącz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Nowy Sącz

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano 2 dni temu

Najwyższej Klasy Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Nowy Sącz

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z branży instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Nowy Sącz

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 8 dni temu

Solidna Fotowoltaika Nowy Sącz

Solidna fotowoltaika to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Nowy Sącz

2023-01-29 do 2023-01-29

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Nowy Sącz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczne...

 • Nowy Sącz

2023-01-28 do 2023-02-05

Bezkonkurencyjne Panele Słoneczne Nowy Sącz

Ten Klient w dalszym ciągu nie znalazł odpowiedniego dostawcy paneli słonecznych, mimo iż próbuje znaleźć go od sam nie wiesz jak dawna. Masz szansę rozwiązać problem dla tego Klienta. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Nowy Sącz

2023-01-28 do 2023-02-05

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 25m², Nowy Sącz

Dla Klienta znalezienie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Nowego Sącza, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie.

 • Nowy Sącz

2023-01-17 do 2023-01-25

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 1m², Nowy Sącz

Jeśli fotowoltaika na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. zainteresowany napisał "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 1m²". Żeby poznać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Nowy Sącz

2023-01-13 do 2023-01-21

Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Nowy Sącz

Wyślij ofertę Klientowi jako najwyższej klasy firma fotowoltaiczna świadcząca swoje doświadczenie w miejscowości Nowy Sącz i w pobliskim rejonie. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

 • Nowy Sącz

2023-01-10 do 2023-01-18

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Nowy Sącz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Nowy Sącz

2023-01-09 do 2023-01-17

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Nowy Sącz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Nowy Sącz

2023-01-07 do 2023-01-15

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki