Fotowoltaika w Tarnowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 153 458 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Tarnów - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Tarnów

Idealne Baterie Słoneczne

574 opinie

Natural Energy PL Sp. z o.o. z Tarnowa jest najlepszy w oferowaniu idealnych baterii słonecznych w konkurencyjnej cenie każdemu Klientowi, zapewniając przy tym liczne metody realizacji płatności. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

SOLAR INDUSTRY - Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna w Tarnowie

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna w Tarnowie

89 opinii

Chcąc dotrzeć do paneli słonecznych znajdziesz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna SOLAR INDUSTRY przebije je wszystkie. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Solektro Małopolska - Doskonała Energia Odnawialna Tarnów

Solektro Małopolska

58 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Tarnów, ale także przyległych powiatów. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Soltar Energia s.c. - Solidna Energia Odnawialna Tarnów

Solidna Energia Odnawialna Tarnów

40 opinii

Firma Soltar Energia s.c. działa na terenie powiatu i świadczy różnorodne usługi z zakresu solidnej energii odnawialnej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Tarnów

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Tarnów

50 opinii

Wybranie dobrych ogniw fotowoltaicznych może być skomplikowane, ale ten dostawca na pewno pomoże Tobie w znalezieniu dobrego produktu. Ażeby uzyskać ofertę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Topcoat Consulting - Profesjonalna Fotowoltaika Tarnów

Profesjonalna Fotowoltaika

31 opinii

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Topcoat Consulting są dla Ciebie stworzeni. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

PROMIKA SOLAR - Profesjonalna Energia Odnawialna Tarnów

PROMIKA SOLAR

28 opinii

Pracownicy PROMIKA SOLAR to specjaliści w swoim fachu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny fotowoltaiki. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Otovo Sp. z o.o. - Dobre Panele Słoneczne Tarnów

Otovo Sp. z o.o.

21 opinii

Kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz w miejscowości Tarnów i okolicy, dlatego jeśli szukasz dobrych paneli słonecznych to koniecznie poznaj Otovo Sp. z o.o.. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Elektro - HARD - Perfekcyjna Fotowoltaika Tarnów

Elektro - HARD

22 opinie

Chcąc dotrzeć do paneli słonecznych znajdziesz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Elektro - HARD przebije je wszystkie. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Tomasz Rycek PGE Obrót - Doskonała Fotowoltaika Tarnów

Tomasz Rycek PGE Obrót

2 opinie

Firma Tomasz Rycek PGE Obrót działa na terenie powiatu i świadczy różnorodne usługi z zakresu solidnej energii odnawialnej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

98 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Tarnów

Rewelacyjna Instalacja Fotowoltaiczna Tarnów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Tarnów

2022-12-04 do 2022-12-12
dodano wczoraj o 12:09

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Tarnów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego m...

 • Tarnów

2022-12-02 do 2022-12-10
dodano 3 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 409 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Pierwszorzędna Fotowoltaika Tarnów

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Tarnowa. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Tarnów

2022-11-30 do 2022-12-08
dodano 5 dni temu

Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne Tarnów

Zlecający, który planuje zakup paneli fotowoltaicznych napisał - Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Musi on otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i poznać Twoje dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Tarnów

2022-11-24 do 2022-12-02

Instalacja Fotowoltaiczna

Ten Klient jest zdania, że najlepsza instalacja fotowoltaiczna to trudny temat. Wysłał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Tarnów

2022-11-22 do 2022-11-30

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Tarnów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesi...

 • Tarnów

2022-11-21 do 2022-11-29

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 220m², Tarnów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 220m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego rachun...

 • Tarnów

2022-11-17 do 2022-11-25

Rewelacyjne Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcz...

 • Tarnów

2022-11-16 do 2022-11-24

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Tarnów

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Tarnów

2022-11-16 do 2022-11-24

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Tarnów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rach...

 • Tarnów

2022-11-15 do 2022-11-23

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu