Fotowoltaika w Bochni

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 453 859 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 348 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Bochni

Panele fotowoltaiczne Bochnia

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Bochnia, ale także przyległych miast. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

SOLAR INDUSTRY - Doskonała Fotowoltaika w Bochni

Doskonała Fotowoltaika w Bochni

90 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Inowa Sp. z o.o. - Rewelacyjne Panele Słoneczne Bochnia

Inowa Sp. z o.o.

70 opinii

Wybranie rewelacyjnych paneli słonecznych może być niełatwe, ale Inowa Sp. z o.o. na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu produktu. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Soltar Energia s.c. - Perfekcyjna Fotowoltaika Bochnia

Perfekcyjna Fotowoltaika Bochnia

41 opinii

Ten fachowiec działa na terenie powiatu i świadczy różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej fotowoltaiki. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Bochnia

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Ten fachowiec działa na terenie województwa i oferuje liczne usługi z zakresu perfekcyjnego systemów fotowoltaicznych. Ustal pasujący termin!

House Solutions - Profesjonalna Fotowoltaika Bochnia

House Solutions

35 opinii

Firma fotowoltaiczna House Solutions to prawdziwi wyjadacze w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w pobliżu miejscowości Bochnia. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Topcoat Consulting - Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne Bochnia

Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne Bochnia

33 opinie

Osoby z Topcoat Consulting to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od fotowoltaiki. Już nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Otovo Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Bochnia

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Fotowoltaika w najlepszym wydaniu to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Elektro - HARD - Perfekcyjna Energia Odnawialna Bochnia

Elektro - HARD

22 opinie

Energia odnawialna w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

Eko Agent - Sumienna Firma Fotowoltaiczna Bochnia

Eko Agent

9 opinii

Firma fotowoltaiczna świadcząca swoje doświadczenie na terenie Bochni i w okolicznych miastach. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Najnowsze z 71 zleceń na fotowoltaikę w Bochni

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Chełm

Doskonała fotowoltaika to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Przedstaw wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Chełm

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 3 dni temu

Wysokiej Klasy Panele Słoneczne Bochnia

Zleceniodawca, który wprowadził ogłoszenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²", chce dotrzeć do paneli słonecznych. Powinien spotkać Twoją ofertę, która nie ma sobie równych. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Bochnia

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 5 dni temu

Perfekcyjna Fotowoltaika Bochnia

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Nowy Wiśnicz

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 8 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Bytomsko

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Bytomsko

2023-01-27 do 2023-02-04

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Żegocina

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zobacz!

 • Żegocina

2023-01-27 do 2023-02-04

Perfekcyjna Fotowoltaika

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Siedlec

2023-01-21 do 2023-01-29

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Siedlec

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Siedlec

2023-01-21 do 2023-01-29

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Bochnia

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Bochnia

2023-01-14 do 2023-01-22

Instalacja Fotowoltaiczna Bochnia

Wykonanie instalacji fotowoltaicznej z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 24m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Brzeźnica

2023-01-03 do 2023-01-11

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Żegocina

Jeśli Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Umów się na rozmowę jak najszybciej.

 • Żegocina

2023-01-03 do 2023-01-11

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki