Fotowoltaika w Kościanie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 437 240 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 564 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Kościanie

Panele fotowoltaiczne Kościan

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Natural Energy PL Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Synergio S.A. - Dobre Baterie Słoneczne Kościan

Synergio S.A.

157 opinii

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Synergio S.A. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Kościan

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

112 opinii

Wysoko wykwalifikowani pracownicy firmy EkoProjekt Polska Sp. z o.o. spełnią Państwa oczekiwania w temacie fotowoltaiki. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Energia Taniej Sp. z o.o. - Solidna Fotowoltaika Kościan

Energia Taniej Sp. z o.o.

84 opinie

Solidna fotowoltaika to życiowa pasja ekipy z firmy Energia Taniej Sp. z o.o. - są niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika w Kościanie

Perfekcyjna Fotowoltaika w Kościanie

52 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Kościan, ale także okolicznych powiatów. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Copernicus Sun S.A. - Dobra Firma Fotowoltaiczna Kościan

Dobra Firma Fotowoltaiczna Kościan

45 opinii

Eksperci z Copernicus Sun S.A. to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny perfekcyjnej fotowoltaiki. Przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

SUNERGO Sp. z o.o. - Porządne Ogniwa Fotowoltaiczne Kościan

SUNERGO Sp. z o.o.

22 opinie

Znalezienie porządnych ogniw fotowoltaicznych jest niełatwe, ale SUNERGO Sp. z o.o. na pewno pomoże Ci w znalezieniu adekwatnego towaru. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - sprawdź!

BTI-SOLAR - Markowe Baterie Słoneczne Kościan

Markowe Baterie Słoneczne Kościan

15 opinii

Firma fotowoltaiczna BTI-SOLAR to prawdziwi profesjonaliści w temacie fotowoltaiki. Swoje usługi oferują Klientom w pobliżu miejscowości Kościan. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

OZE-BIOMAR S.A. - Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Kościan

Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna

2 opinie

Ta wyjątkowa firma fotowoltaiczna z miejscowości Kościan to prawdziwi fachowcy, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Seitech - Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne Kościan

Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne

2 opinie

Jeżeli jeszcze nie wyszukałeś właściwego dostawcy z górnej półki ogniw fotowoltaicznych to Seitech może być tym, czego potrzebujesz. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najnowsze z 47 zleceń na fotowoltaikę w Kościanie

Znakomity System Fotowoltaiczny Kościan

Na wypadek jeśli jeszcze jako ekspert od systemu fotowoltaicznego szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z Kościana z pewnością udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Kościan

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 2 dni temu

Doskonałej Jakości System Fotowoltaiczny

Zachwyć Zlecającego fachowym działaniem na terenie Wielkopolskiego. Jako uznana firma fotowoltaiczna podejmij się zlecenia "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²" i pokaż, że realizacja systemu fotowoltaicznego zostanie wykonana błyskawicznie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Czempiń

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 4 dni temu

Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna Kościan

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Kościan

2023-01-22 do 2023-01-30

System Fotowoltaiczny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Czempiń

2023-01-21 do 2023-01-29

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Czempiń Ul. Karola Kiełczewskiego-Czempin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Czempiń Ul. Karola Kiełczewskiego-Czempin

2023-01-19 do 2023-01-27

Odpowiednie Panele Słoneczne Kościan

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Kościan

2023-01-16 do 2023-01-24

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Czempiń

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Czempiń

2023-01-13 do 2023-01-21

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kościan

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Kościan

2023-01-11 do 2023-01-19

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 47m², Kościan

Klient napisał zlecenie brzmiące "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 47m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - warto.

 • Kościan

2023-01-09 do 2023-01-17

Doskonała Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Kościan

Zdecydowanie o wyborze instalacji paneli fotowoltaicznych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i wybierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Stare bojanowo

2023-01-05 do 2023-01-13

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki