Fotowoltaika w Kępnie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 324 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 480 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Kępnie

Panele fotowoltaiczne Kępno

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Pierwszorzędna fotowoltaika to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Natural Energy PL Sp. z o.o. - nie mają sobie równych w branży. Umów się na konkretny termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Synergio S.A. - Doskonała Fotowoltaika w Kępnie

Doskonała Fotowoltaika w Kępnie

157 opinii

Fotowoltaika w najlepszym wydaniu to dla firmy Synergio S.A. pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się zlecenia dla Ciebie. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - Doskonała Energia Odnawialna Kępno

EkoProjekt Polska Sp. z o.o.

112 opinii

Namierzenie wyjątkowej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się EkoProjekt Polska Sp. z o.o. - to prawdziwi fachowcy w kwestii energii odnawialnej działający na terenie Kępna, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Eko-Trends Sławomir Iwaniec - Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne Kępno

Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne Kępno

84 opinie

W dalszym ciągu nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, mimo że szukasz od wielu dni? Eko-Trends Sławomir Iwaniec może być Twoim wybawieniem. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

DK ENERGY sp. z o.o. - Doświadczona Firma Fotowoltaiczna Kępno

DK ENERGY sp. z o.o.

42 opinie

Namierzenie doświadczonej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się DK ENERGY sp. z o.o. - to prawdziwi fachowcy w kwestii energii odnawialnej działający na terenie Kępna, którzy znają się na swojej robocie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Solidna Fotowoltaika Kępno

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Kępno, ale także przyległych miast. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

"GÓRZNY" Group - Dobre Baterie Słoneczne Kępno

"GÓRZNY" Group

32 opinie

GÓRZNY Group to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Kępna i okolicznych miast. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

SUNERGO Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Kępno

Perfekcyjna Fotowoltaika Kępno

22 opinie

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to ich pasja, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

BTI-SOLAR - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Kępno

BTI-SOLAR

15 opinii

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja ekipy z firmy BTI-SOLAR - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Sprzedaż i montaż paneli - Wyśmienite Panele Słoneczne Kępno

Sprzedaż i montaż paneli

4 opinie

Takiego sprzedawcy prędko nie znajdziesz w miejscowości Kępno i okolicy, więc jeśli szukasz wyśmienitych paneli słonecznych to natychmiast poznaj Sprzedaż i montaż paneli. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Najnowsze z 43 zleceń na fotowoltaikę w Kępnie

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Kępno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Kępno

2023-02-08 do 2023-02-16
dodano wczoraj o 22:04

Wysokiej Klasy Panele Słoneczne Kępno

Zlecający poszukuje rewelacyjnej współpracy, pisząc - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 2254m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Siemianice

2023-01-29 do 2023-02-06

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Bralin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Bralin

2023-01-27 do 2023-02-04

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Kępno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Kępno

2023-01-20 do 2023-01-28

Firma Fotowoltaiczna Kępno

Jako sumienna firma fotowoltaiczna i prawdziwi specjaliści, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie, złóż ofertę w odpowiedzi na potrzebę tego Klienta. Przedstaw propozycję temu Klientowi - zadzwoń już dziś.

 • Perzów

2023-01-16 do 2023-01-24

Fotowoltaika Kępno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Kępno

2023-01-11 do 2023-01-19

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 30m², Kępno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 30m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Kępno

2023-01-09 do 2023-01-17

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Perzów

Jako godna zaufania firma fotowoltaiczna z Wielkopolskiego oraz prawdziwi zawodowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają doświadczenie, złóż ofertę w odpowiedzi na potrzebę tego Klienta. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zobacz!

 • Perzów

2023-01-07 do 2023-01-15

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Myjomice

Dowiedź Zleceniodawcy, że drugiego takiego sprzedawcy szybko nie znajdzie na terenie Wielkopolskiego. Więc jeśli jesteś dostawcą wyśmienitych paneli słonecznych to niezwłocznie poznaj szczegóły zapytania o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m². Jeśli chcesz poznać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Myjomice

2023-01-05 do 2023-01-13

Najwyższej Klasy Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych prędko nie znajdzie na terenie Wielkopolskiego, więc jeżeli poszukuje najwyższej klasy instalacji paneli fotowoltaicznych to od razu powinien poznać Twoją Firmę. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Perzów

2023-01-03 do 2023-01-11

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki