Pompy ciepła w Lubaniu

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 849 266 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
540 193 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Lubań - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Lubań

Sunlit.pl Marek Sowka

64 opinie

Klient, który planuje zakup odpowiednich gruntowych wymienników ciepła winien koniecznie zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć na własne oczy ich atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Jędrzej Stachowiak SUNLIT Pompy Ciepła - Doskonała Energia Odnawialna Lubań

Jędrzej Stachowiak SUNLIT Pompy Ciepła

64 opinie

Energia odnawialna na najwyższym poziomie to ich pasja, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

PGENERGIA.PL Sp. z o.o. - Znakomite Gruntowe Pompy Ciepła Lubań

PGENERGIA.PL Sp. z o.o.

39 opinii

Poszukując gruntowych pomp ciepła spotkasz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale PGENERGIA.PL Sp. z o.o. nie ma sobie równych. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła Lubań

Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła Lubań

49 opinii

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy gruntowych wymienników ciepła, mimo że próbujesz znaleźć go od dłuższego czasu? Polenergia Pompy Ciepła S.A. może ma szansę zakończyć Twój problem. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

Dobry Klimat - Perfekcyjna Energia Odnawialna Lubań

Dobry Klimat

20 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Lubań, ale także okolicznych miast. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

DM Klimatyzacje Pompy Ciepła - Świetne Systemy Grzewcze w Lubaniu

Świetne Systemy Grzewcze w Lubaniu

11 opinii

Systemy grzewcze i szczegóły z tym powiązane przestaną być dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty DM Klimatyzacje Pompy Ciepła. Doświadczeni konsultanci z dziedziny systemów grzewczych pomogą Ci wybrać idealne rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

PHU Sławek - Systemy Grzewcze Lubań

Systemy Grzewcze

8 opinii

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z PHU Sławek perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Nie trać czasu - zadzwoń do nich.

Ramzes Energy Arkadiusz Radek - Doskonałej Jakości Pompy Ciepła Lubań

Doskonałej Jakości Pompy Ciepła Lubań

4 opinie

Ramzes Energy Arkadiusz Radek oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Lubania i z sąsiednich miast. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Mikey Paweł Początek - Gruntowe Wymienniki Ciepła Lubań

Mikey Paweł Początek

3 opinie

Takiej propozycji systemów grzewczych szybko nie znajdziesz na terenie Lubania, więc jeśli szukasz pierwszorzędnego systemów grzewczych to od razu zobacz Mikey Paweł Początek. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Js Premium House Jarosław Surma - Wysokiej Klasy Gruntowe Wymienniki Ciepła Lubań

Js Premium House Jarosław Surma

1 opinia

Kiedy szukasz najlepszej oferty gruntowych wymienników ciepła w rejonie Lubania, zatrudnij fachowców w branży. Js Premium House Jarosław Surma wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i złoży Ci dobrą propozycję. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

67 Zleceń - Pompy Ciepła Lubań

Energia Odnawialna Lubań

Oferując usługi z zakresu energii odnawialnej od kilku lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Dolnośląskie, ale także przyległych powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Leśna wieś Stankowice

2022-09-28 do 2022-10-06
dodano wczoraj o 01:18

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Olszyna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: obiekt jest na etapie projektowym Termin skorzystania z oferty: w ciągu...

 • Olszyna

2022-09-25 do 2022-10-03
dodano 4 dni temu

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 20 549 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Pierwszorzędna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3 Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Pompa wysokotemperaturowa 16 kw = bu...

 • Leśna

2022-09-19 do 2022-09-27

Doskonała Pompa Ciepła Lubań

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Włosień

2022-09-18 do 2022-09-26

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Olszyna

Zleceniodawcy nagminnie czują się zagubieni w zawiłościach ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako fachowiec, pomóż znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie temu Klientowi zapytanie o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Olszyna

2022-09-17 do 2022-09-25

Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 301-500m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

 • Pobiedna

2022-09-16 do 2022-09-24

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii Lubań

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: 2022-11-23...

 • Lubań

2022-09-12 do 2022-09-20

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, 501-1000m², Siekierczyn

Spowoduj, że systemy grzewcze nie będzie dla Zleceniodawcy problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z dziedziny systemów grzewczych stwórz najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, 501-1000m². Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Siekierczyn

2022-09-12 do 2022-09-20

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od ...

 • Lubań

2022-09-11 do 2022-09-19

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 350m², Świeradów-Zdrój

Jako ekspert i prawdziwy profesjonalista w branży energii odnawialnej możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w pobliżu miejscowości Dolnośląskie, który pisze "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 350m²". Jeszcze dziś skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Świeradów-Zdrój

2022-09-09 do 2022-09-17

Odnawialne Źródła Energii

Odnawialne źródła energii nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które ma treść "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m²". Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Lubań

2022-09-08 do 2022-09-16

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Lubań

Jeśli odnawialne źródła energii na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Zleceniodawca zgłosił "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Lubań

2022-09-03 do 2022-09-11

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Pobiedna

Jako profesjonalista i prawdziwy wyjadacz w branży energii odnawialnej możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w pobliżu miejscowości Dolnośląskie, który napisał "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Pobiedna

2022-09-02 do 2022-09-10

Tanie Systemy Grzewcze Lubań

Ten Klient, który nadal nie znalazł systemów grzewczych, mimo iż próbuje znaleźć od kilku tygodni, wysłał nam zapytanie o treści - Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Klienta. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Grabiszyce średnie

2022-08-26 do 2022-09-03

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Leśna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Leśna

2022-08-22 do 2022-08-30

Profesjonalna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek do 2 lat Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Świeradów-Zdrój

2022-08-17 do 2022-08-25

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii

Odnawialne źródła energii nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia o treści "Potrzebuję pompy ciepła, bud. 100m²". Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Lubań

2022-08-17 do 2022-08-25

Rewelacyjne Systemy Grzewcze

Oferujesz propozycję dotyczącą systemów grzewczych? Na pewno pomożesz Klientowi mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego potrzeb. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Lubań

2022-08-11 do 2022-08-19

Pierwszorzędna Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Lubań

2022-08-10 do 2022-08-18

Profesjonalna Energia Odnawialna

Jako ekspert i prawdziwy profesjonalista w branży energii odnawialnej możesz zaoferować swoje usługi Zleceniodawcy w okolicy Dolnośląskiego, który napisał "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Leśna

2022-08-09 do 2022-08-17

Pierwszorzędne Systemy Grzewcze

Doprowadź do tego, że systemy grzewcze nie będzie dla Klienta trudnością i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany doradca z zakresu systemów grzewczych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Pokaż dobrą ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Rudzica

2022-08-03 do 2022-08-11

Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: 2022-08-03...

 • Rudzica

2022-08-03 do 2022-08-11

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 270m², Grabiszyce Średnie

Jako zawodowiec z branży, najlepszy w każdym calu wykaż, że jesteś zawsze gotowy pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej energii odnawialnej. Klient, który zleca napisał - Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 270m². Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Grabiszyce średnie

2022-08-03 do 2022-08-11

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła Lubań

Jeżeli szukasz zlecenia jako producent dobrego gruntowego wymiennika ciepła, to na pewno przedstawisz najlepsze opcje dla tego Klienta. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Olszyna

2022-07-31 do 2022-08-08

Pompa ciepła, bud. 1290m², Świeradów-Zdrój

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: powyżej 7 osób Powierzchnia budynku: 1290m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z ofert...

 • Świeradów-Zdrój

2022-07-28 do 2022-08-05

Pompa Ciepła

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Leśna

2022-07-27 do 2022-08-04

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 130m², Leśna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3 Powierzchnia budynku: 130m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Posiadam panele 9,9kw Termin ...

 • Leśna

2022-07-18 do 2022-07-26

Pierwszorzędne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 80m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zara...

 • Lubań

2022-07-17 do 2022-07-17

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Lubań

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Lubań

2022-07-16 do 2022-07-24

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, 501-1000m², Świeradów-Zdrój

Jeśli odnawialne źródła energii na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Zleceniodawca napisał "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, 501-1000m²". Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Świeradów-Zdrój

2022-07-10 do 2022-07-18

Odnawialne Źródła Energii

Jako pracownik branży, najlepszy w każdym calu wykaż, że jesteś zawsze gotowy doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od perfekcyjnego odnawialnych źródeł energii. Klient, który zleca przesłał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Lubań

2022-07-10 do 2022-07-18

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu