Pompy ciepła w Ząbkowicach Śląskich

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 825 894 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
539 415 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Ząbkowice Śląskie - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Ząbkowice Śląskie

Perfekcyjna Energia Odnawialna

574 opinie

Osoby z Natural Energy PL Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny energii odnawialnej. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Sunlit.pl Marek Sowka - Solidne Odnawialne Źródła Energii Ząbkowice Śląskie

Solidne Odnawialne Źródła Energii

64 opinie

Ten fachowiec działa w rejonie Ząbkowic Śląskich i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu solidnego odnawialnych źródeł energii. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Jędrzej Stachowiak SUNLIT Pompy Ciepła - Pompy Ciepła w Ząbkowicach Śląskich

Pompy Ciepła w Ząbkowicach Śląskich

64 opinie

Jeśli poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Jędrzej Stachowiak SUNLIT Pompy Ciepła perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

MisjaNieEmisja.pl-Pompy ciepła ,fotowoltaika - Solidna Energia Odnawialna Ząbkowice Śląskie

Solidna Energia Odnawialna

38 opinii

Eksperci z MisjaNieEmisja.pl-Pompy ciepła fotowoltaika to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty od energii odnawialnej. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Copernicus Sun S.A. - Znakomite Powietrzne Pompy Ciepła Ząbkowice Śląskie

Znakomite Powietrzne Pompy Ciepła Ząbkowice Śląskie

42 opinie

Perfekcyjna energia odnawialna to życiowa pasja ekipy z firmy Copernicus Sun S.A. - nie mają sobie równych w branży. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Pierwszorzędne Systemy Grzewcze Ząbkowice Śląskie

Pierwszorzędne Systemy Grzewcze

49 opinii

Podjęcie decyzji o wyborze systemów grzewczych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Polenergia Pompy Ciepła S.A. udzielą rad i znajdą dopasowne rozwiązanie. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

NTS-Energy sp. z o.o. - Świetne Pompy Ciepła Ząbkowice Śląskie

NTS-Energy sp. z o.o.

19 opinii

Jeśli poszukujesz profesjonalistów od pomp ciepła to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom NTS-Energy sp. z o.o.. Ząbkowice Śląskie to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

InEnergy Sp. z o.o. - Doskonała Energia Odnawialna Ząbkowice Śląskie

InEnergy Sp. z o.o.

14 opinii

Energia odnawialna to dla firmy InEnergy Sp. z o.o. pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - warto.

FutureSun Sp. z o.o. - Gruntowe Wymienniki Ciepła Ząbkowice Śląskie

Gruntowe Wymienniki Ciepła Ząbkowice Śląskie

8 opinii

Klient, który planuje zakup gruntowych wymienników ciepła winien już teraz zgłosić się do FutureSun Sp. z o.o. i poznać ich świetne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Ramzes Energy Arkadiusz Radek - Markowe Gruntowe Wymienniki Ciepła Ząbkowice Śląskie

Ramzes Energy Arkadiusz Radek

4 opinie

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy gruntowych wymienników ciepła, mimo iż próbujesz znaleźć go od sam nie wiesz jak dawna? Ramzes Energy Arkadiusz Radek może Ci pomóc. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

65 Zleceń - Pompy Ciepła Ząbkowice Śląskie

Pompa ciepła, bud. do 150m², Ząbkowice Śląskie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

 • Ząbkowice Śląskie

2022-09-20 do 2022-09-28
dodano 5 dni temu

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Ziębice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od ...

 • Ziębice

2022-09-17 do 2022-09-25
dodano 8 dni temu

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 20 549 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Energia Odnawialna Ząbkowice Śląskie

Jako ekspert i prawdziwy wyjadacz w branży energii odnawialnej możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w okolicy Dolnośląskiego, który napisał "Zlecenie na pompę ciepła, bud. 301-500m²". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Kamieniec Ząbkowicki

2022-09-16 do 2022-09-24

Idealny Gruntowy Wymiennik Ciepła Ząbkowice Śląskie

Dowiedź Zlecającemu, że kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdzie na terenie Dolnośląskiego. Więc jeśli jesteś dostawcą idealnego gruntowego wymiennika ciepła to niezwłocznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m². Skontaktuj się, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

 • Kalinowice dolne

2022-09-12 do 2022-09-20

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 120m², Ząbkowice Śląskie

Jako profesjonalista i prawdziwy wyjadacz w temacie odnawialnych źródeł energii możesz zaoferować swoje usługi Zleceniodawcy w rejonie Ząbkowic Śląskich, który wysłał zapytanie o treści "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 120m²". Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Ząbkowice Śląskie

2022-09-12 do 2022-09-20

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Ziębice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnie...

 • Ziębice

2022-09-09 do 2022-09-17

Świetny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Nowina

2022-09-09 do 2022-09-17

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m², Złoty Stok

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Złoty Stok

2022-09-02 do 2022-09-10

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Nowina

Jako fachowiec działający na obszarze miejscowości Dolnośląskie i oferujący liczne usługi z zakresu pierwszorzędnej energii odnawialnej zapoznaj się z potrzebami Klienta, który zgłosił zapytanie o treści "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Nowina

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. do 150m², Przyłęk

Jako profesjonalista złóż najlepszą ofertę systemów grzewczych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Na pewno zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. do 150m²" jest stworzone dla Ciebie. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Przyłęk

2022-08-29 do 2022-09-06

Dobre Systemy Grzewcze Ząbkowice Śląskie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodni...

 • Ząbkowice Śląskie

2022-08-29 do 2022-09-06

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Kamieniec Ząbkowicki

Jeśli Energia odnawialna nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Już teraz skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Kamieniec Ząbkowicki

2022-08-23 do 2022-08-31

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Kamieniec Ząbkowicki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: interesuje mnie po...

 • Kamieniec Ząbkowicki

2022-08-22 do 2022-08-22

Zapytanie o wodną pompę ciepła, bud. do 150m², Ząbkowice Śląskie

Dla Klienta, który pisze - Zapytanie o wodną pompę ciepła, bud. do 150m², dotarcie do najwyższej klasy systemów grzewczych może być niełatwe, jednak Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Ząbkowice Śląskie

2022-08-11 do 2022-08-19

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Kamieniec Ząbkowicki

Jeśli odnawialne źródła energii na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Klient zgłosił "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m²". Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Kamieniec Ząbkowicki

2022-08-10 do 2022-08-18

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Bobolice A/-Ząbkowice Śl.

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu mie...

 • Bobolice A/-Ząbkowice Śl.

2022-08-07 do 2022-08-15

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Ząbkowice Śląskie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnie...

 • Ząbkowice Śląskie

2022-08-06 do 2022-08-14

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m², Bardo

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 301-500m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

 • Bardo

2022-08-03 do 2022-08-11

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Ziębice

Ten Klient jeszcze nie znalazł odpowiedniego dostawcy gruntowego wymiennika ciepła, mimo że poszukuje go od wielu dni. Twoja firma może rozwiązać problem dla tego Klienta. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

 • Ziębice

2022-08-02 do 2022-08-10

Wysokiej Klasy Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zlecający, który potrzebuje gruntowego wymiennika ciepła pisze - Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m². Musi on koniecznie otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Ziębice

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Budzów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: 2023-08-31...

 • Budzów

2022-07-30 do 2022-08-07

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Ziębice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od ...

 • Ziębice

2022-07-26 do 2022-08-03

Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Ząbkowice Śląskie

2022-07-25 do 2022-08-02

Doskonały Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3...

 • Lutomierz

2022-07-24 do 2022-08-01

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m², Ząbkowice Śląskie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: możliwy od ...

 • Ząbkowice Śląskie

2022-07-24 do 2022-08-01

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 170m², Ząbkowice Śląskie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3 Powierzchnia budynku: 170m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Ząbkowice Śląskie

2022-07-20 do 2022-07-28

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Ząbkowice Śląskie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Dodatkowe informacje: cena i moc pompy Termin skor...

 • Ząbkowice Śląskie

2022-07-09 do 2022-07-17

Energia Odnawialna

Jako ekspert z branży, najlepszy w każdym calu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z branży profesjonalnej energii odnawialnej. Ten Zleceniodawca pisze - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Ząbkowice Śląskie

2022-07-07 do 2022-07-15

Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m², Bardo

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Jest to ...

 • Bardo

2022-07-04 do 2022-07-12

Pierwszorzędna Pompa Ciepła Ząbkowice Śląskie

W dalszym ciągu możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od pompy ciepła. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaprezentuj dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Ząbkowice Śląskie

2022-07-02 do 2022-07-10

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 m...

 • Ziębice

2022-06-30 do 2022-07-08

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu