Pompy ciepła w Kłodzku

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 825 876 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
539 414 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Kłodzko - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Kłodzko

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Zrealizowanie pomp ciepła będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Natural Energy PL Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin od razu!

Sunlit.pl Marek Sowka - Bezkonkurencyjne Gruntowe Wymienniki Ciepła Kłodzko

Bezkonkurencyjne Gruntowe Wymienniki Ciepła Kłodzko

64 opinie

Właśnie wybierasz wartego uwagi partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Sunlit.pl Marek Sowka jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Budotom Pompy Ciepła - Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła Kłodzko

Budotom Pompy Ciepła

47 opinii

Jeżeli starasz się znaleźć dostawcę dobrych gruntowych wymienników ciepła to Budotom Pompy Ciepła z całą pewnością zapewni najlepszy produkt. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

MisjaNieEmisja.pl-Pompy ciepła ,fotowoltaika - Energia Odnawialna Kłodzko

Energia Odnawialna Kłodzko

38 opinii

Gdy szukasz doskonałej współpracy to profesjonaliści z MisjaNieEmisja.pl-Pompy ciepła fotowoltaika są dla Ciebie stworzeni. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zobacz!

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Korzystne Systemy Grzewcze Kłodzko

Korzystne Systemy Grzewcze

49 opinii

Podjęcie decyzji o wyborze systemów grzewczych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Polenergia Pompy Ciepła S.A. udzielą rad i wybiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

MIROSŁAW BOCHENEK Instalacje CO - Odnawialne Źródła Energii Kłodzko

MIROSŁAW BOCHENEK Instalacje CO

35 opinii

Wysoko wykwalifikowani pracownicy firmy MIROSŁAW BOCHENEK Instalacje CO spełnią Państwa oczekiwania odnośnie odnawialnych źródeł energii. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

FutureSun Sp. z o.o. - Wyśmienite Gruntowe Pompy Ciepła Kłodzko

FutureSun Sp. z o.o.

8 opinii

Ten, kto planuje zakup gruntowych pomp ciepła winien już dziś zgłosić się do do dostawcy FutureSun Sp. z o.o. i zobaczyć na własne oczy ich dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

SOLEOS - Pierwszorzędne Systemy Grzewcze w Kłodzku

Pierwszorzędne Systemy Grzewcze w Kłodzku

8 opinii

Wybranie systemów grzewczych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z SOLEOS pomogą Ci i dobiorą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

ProEcoVent - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Kłodzko

ProEcoVent

6 opinii

Firma ProEcoVent to prawdziwi wyjadacze w branży odnawialnych źródeł energii. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w pobliżu Kłodzka. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Ramzes Energy Arkadiusz Radek - Wysokiej Klasy Gruntowe Pompy Ciepła Kłodzko

Wysokiej Klasy Gruntowe Pompy Ciepła

4 opinie

Dotarcie do wysokiej klasy gruntowych pomp ciepła nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Ramzes Energy Arkadiusz Radek posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

206 Zleceń - Pompy Ciepła Kłodzko

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 86m², Bystrzyca Kłodzka

Ten Klient szuka najlepszej oferty gruntowego wymiennika ciepła w okolicy Dolnośląskiego i napisał - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 86m². Jako profesjonalista w branży wykorzystaj swoją doświadczoną kadrę i zaproponuj niezłą propozycję. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Bystrzyca Kłodzka

2022-09-23 do 2022-10-01
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Kłodzko

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kłodzko

2022-09-23 do 2022-10-01
dodano 2 dni temu

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 20 549 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. do 150m², Polanica-Zdrój

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: m...

 • Polanica-Zdrój

2022-09-22 do 2022-09-30
dodano 3 dni temu

Pompa Ciepła Kłodzko

Jeszcze możesz odpowiedzieć na zapytanie Zlecającego jako specjalista od pompy ciepła. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

 • Szczytna

2022-09-21 do 2022-09-29
dodano 4 dni temu

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Kłodzko

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: budynek...

 • Kłodzko

2022-09-20 do 2022-09-28
dodano 5 dni temu

Potrzebuję pompy ciepła, 501-1000m², Kłodzko

Jeżeli wciąż jako profesjonalista od pompy ciepła potrzebujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebuję pompy ciepła, 501-1000m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Kłodzka bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Kłodzko

2022-09-20 do 2022-09-28
dodano 5 dni temu

Pompa Ciepła

Jeżeli w dalszym ciągu jako profesjonalista od pompy ciepła poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na pompę ciepła, bud. 201-300m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Kłodzka na pewno uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Kłodzko

2022-09-19 do 2022-09-27
dodano 6 dni temu

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Duszniki-Zdrój

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 ...

 • Duszniki-Zdrój

2022-09-19 do 2022-09-27
dodano 6 dni temu

Perfekcyjna Energia Odnawialna Kłodzko

Energia odnawialna nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które brzmi "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Ustal pasujący termin od razu!

 • Międzygórze

2022-09-18 do 2022-09-26
dodano 7 dni temu

Profesjonalna Energia Odnawialna

Energia odnawialna nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które ma treść "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m²". Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Kłodzko

2022-09-16 do 2022-09-24

Perfekcyjna Energia Odnawialna

Jako pracownik branży, najlepszy w każdym calu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z dziedziny energii odnawialnej. Klient, który zleca pisze - Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m². Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Kłodzko

2022-09-13 do 2022-09-21

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Kłodzko

Ten Klient potrzebuje profesjonalistów od pompy ciepła. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Więcej informacji prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Kłodzko

2022-09-11 do 2022-09-14

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Kłodzko

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmo...

 • Kłodzko

2022-09-10 do 2022-09-18

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Kłodzko

Ten Zlecający jeszcze szuka dobrej firmy od pompy ciepła. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się już teraz - warto.

 • Kłodzko

2022-09-09 do 2022-09-17

Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Kłodzko

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnie...

 • Nowa Ruda

2022-09-08 do 2022-09-16

Pierwszorzędna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 m...

 • Wolibórz

2022-09-07 do 2022-09-15

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. 201-300m², Bożków

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w c...

 • Bożków

2022-09-05 do 2022-09-13

Perfekcyjna Energia Odnawialna

To zapytanie o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Dolnośląskie i z sąsiednich miast. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Nowa Ruda

2022-09-05 do 2022-09-13

Świetna Pompa Ciepła

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Bystrzyca Kłodzka

2022-09-05 do 2022-09-13

Staranna Pompa Ciepła

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 203m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie pompy ciepła daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Kłodzko

2022-09-04 do 2022-09-12

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Stara Morawa

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek do 2 lat Dodatkowe informacje: ogrzewanie grzejnikami Termin...

 • Stara morawa

2022-09-04 do 2022-09-12

Znakomity Gruntowy Wymiennik Ciepła Kłodzko

Zleceniodawcy często mają trudności w odnalezieniu się w bogactwie ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako specjalista, pomóż znaleźć najlepsze wyjście Klientowi ogłoszenie o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Kłodzko

2022-09-03 do 2022-09-11

Tani Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 8 Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Interesuje mni...

 • Ścinawka Średnia

2022-09-01 do 2022-09-09

Pierwszorzędna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty:...

 • Kłodzko

2022-09-01 do 2022-09-09

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Kłodzko

Jeśli odnawialne źródła energii na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten zainteresowany zgłosił "Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m²". Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Kłodzko

2022-09-01 do 2022-09-09

Dostawa i montaż pompy ciepła, powietrze-powietrze, 100m2, Kłodzko i okolice

Typ pompy ciepła: powietrze-powietrze Powierzchnia dachu: 100m2 Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Ilość mieszkańców: 4 osoby Moc paneli: Klient prosi o poradę Klient szuka ofert na: zakup i mo...

 • Kłodzko

2022-09-01 do 2022-09-09

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Nowa Ruda

Ten Klient myśli, że profesjonalna pompa ciepła to nieprosty temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Nowa Ruda

2022-08-31 do 2022-09-08

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Bystrzyca Kłodzka

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek do 2 lat Termin skorzystania z oferty: mo...

 • Bystrzyca Kłodzka

2022-08-31 do 2022-09-08

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: powyżej 7 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w cią...

 • Duszniki-Zdrój

2022-08-30 do 2022-09-07

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Kudowa-Zdrój

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesią...

 • Kudowa-Zdrój

2022-08-30 do 2022-09-07

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Kudowa-Zdrój

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Kudowa-Zdrój

2022-08-29 do 2022-09-06

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu