Pompa ciepła w Mińsku Mazowieckim

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 149 075 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 055 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Mińsk Mazowiecki - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Mińsk Mazowiecki

Clima Family

150 opinii

Gruntowe wymienniki ciepła z transportem pod drzwi to typowa usługa Clima Family, dzięki której będziesz na sto procent zadowolony. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Klimvent Solutions Sp. z o.o. - Solidne Odnawialne Źródła Energii w Mińsku Mazowieckim

Solidne Odnawialne Źródła Energii w Mińsku Mazowieckim

111 opinii

Jeśli poszukujesz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Klimvent Solutions Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Pierwszorzędne Gruntowe Pompy Ciepła Mińsk Mazowiecki

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

50 opinii

Gdy poszukujesz najlepszej oferty gruntowych pomp ciepła na terenie Mińska Mazowieckiego, zatrudnij fachowców w branży. Polenergia Pompy Ciepła S.A. wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i przedstawi Ci świetną propozycję. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Soltimus Sp. z o.o. - Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Mińsk Mazowiecki

Soltimus Sp. z o.o.

27 opinii

Jeśli poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Soltimus Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

EKO-INSTAL Jarosław Sobiepanek - Perfekcyjna Energia Odnawialna Mińsk Mazowiecki

EKO-INSTAL Jarosław Sobiepanek

25 opinii

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z EKO-INSTAL Jarosław Sobiepanek perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Nie trać czasu - zadzwoń do nich.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Dobre Gruntowe Pompy Ciepła Mińsk Mazowiecki

Dobre Gruntowe Pompy Ciepła Mińsk Mazowiecki

21 opinii

Porównujesz ceny gruntowych pomp ciepła i nie masz dostawcy? Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

ZENE.pl - Znakomite Powietrzne Pompy Ciepła Mińsk Mazowiecki

Znakomite Powietrzne Pompy Ciepła

10 opinii

Perfekcyjna energia odnawialna to życiowa pasja ekipy z firmy ZENE.pl - nie mają sobie równych w branży. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Grupa LEW S.A. - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Mińsk Mazowiecki

Grupa LEW S.A.

5 opinii

Ten fachowiec działa na terenie województwa i oferuje liczne usługi z zakresu perfekcyjnego odnawialnych źródeł energii. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

MB-instal Grupa SBS - Solidne Pompy Ciepła Mińsk Mazowiecki

MB-instal Grupa SBS

1 opinia

Jeśli szukasz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z MB-instal Grupa SBS są dla Ciebie idealni. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

WŁADMET Instalacje - Najlepsze Pompy Ciepła Mińsk Mazowiecki

WŁADMET Instalacje

5 opinii

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz profesjonalistów od pomp ciepła to zaufaj doświadczeniu WŁADMET Instalacje. Mińsk Mazowiecki i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

203 Zlecenia - Pompy Ciepła Mińsk Mazowiecki

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii Mińsk Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Długa kościelna

2022-12-02 do 2022-12-10
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Mińsk Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: w trakcie budowy Dodatkowe informacje: Budynek jest w fazie zasypywani...

 • Mińsk Mazowiecki

2022-12-02 do 2022-12-10
dodano 2 dni temu

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 21 754 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Opłacalne Systemy Grzewcze Mińsk Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1 Powierzchnia budynku: 70m² Stan obiektu: w trakcie budowy Dodatkowe informacje: Lokalizacja: powiat miński, wo...

 • Mińsk Mazowiecki

2022-11-30 do 2022-12-08
dodano 4 dni temu

Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m², Sulejówek

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w...

 • Sulejówek

2022-11-26 do 2022-12-04
dodano 8 dni temu

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Mińsk Mazowiecki

Zrealizowanie pompy ciepła dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Mińsk Mazowiecki

2022-11-25 do 2022-12-03

Odnawialne Źródła Energii

Doskonałe odnawialne źródła energii to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • MROZY , pow Miński ,mazowieckie

2022-11-23 do 2022-12-01

Znakomita Pompa Ciepła Mińsk Mazowiecki

Ten Klient myśli, że znakomita pompa ciepła to trudny temat. Wysłał zapytanie o treści "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Królewskie brzeziny

2022-11-23 do 2022-12-01

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Sulejówek

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnie...

 • Sulejówek

2022-11-23 do 2022-12-01

Rewelacyjne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 4 Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: w trakcie budowy Dodatkowe informacje: Dom mieszkalny w miejscowości Wielgolas...

 • Wielgolas brzeziński

2022-11-22 do 2022-11-30

Zapytanie o wodną pompę ciepła, bud. do 150m², Łaziska

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: obiekt jest na etapie projektowym Termin skorzystania z oferty: możliwy od...

 • Łaziska

2022-11-16 do 2022-11-24

Korzystne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Mińsk Mazowiecki

2022-11-10 do 2022-11-18

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Mińsk Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: 2023-06-23...

 • Mińsk Mazowiecki

2022-11-05 do 2022-11-13

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Dębe Wielkie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Szukam pompy ciepła ale podg...

 • Dębe Wielkie

2022-11-04 do 2022-11-12

Pompa Ciepła

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 201-300m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Mińsk Mazowiecki

2022-11-03 do 2022-11-11

Energia Odnawialna Mińsk Mazowiecki

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 35m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z rejonu Mazowieckiego oraz przyległych powiatów. Zaproponuj termin od razu!

 • Zalesie

2022-10-31 do 2022-11-08

Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Halinów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od za...

 • Halinów

2022-10-29 do 2022-11-06

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Mińsk Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania ...

 • Mińsk Mazowiecki

2022-10-28 do 2022-11-05

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 151-200m², Dębe Wielkie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania ...

 • Dębe Wielkie

2022-10-27 do 2022-11-04

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Mińsk Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: w trakcie budowy Dodatkowe informacje: Szukam do zakupu p...

 • Mińsk Mazowiecki

2022-10-25 do 2022-11-02

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Wielgolas Brzeziński

Energia odnawialna nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zlecenia, które ma treść "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m²". Aby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Wielgolas brzeziński

2022-10-25 do 2022-11-02

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. do 150m², Siennica

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Mazowieckiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Siennica

2022-10-23 do 2022-10-31

Dobre Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Cegłów

2022-10-23 do 2022-10-31

Pierwszorzędne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od...

 • Sulejówek

2022-10-21 do 2022-10-29

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Mińsk Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu mi...

 • Mińsk Mazowiecki

2022-10-20 do 2022-10-28

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Dobre

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty:...

 • Dobre

2022-10-17 do 2022-10-25

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Mińsk Mazowiecki Mazowieckie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3 Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Inst.fotow. do 3,7kwp , pom...

 • Mińsk Mazowiecki mazowieckie

2022-10-17 do 2022-10-25

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Latowicz

Energia odnawialna nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które brzmi "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m²". Ustal pasujący termin od razu!

 • Latowicz

2022-10-14 do 2022-10-22

Porządna Pompa Ciepła

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od pompy ciepła. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Mrozy

2022-10-13 do 2022-10-21

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 220m², Dębe Wielkie

Jako ekspert od odnawialnych źródeł energii, obsługujący Klientów z miejscowości Mazowieckie i sąsiednich miast - poznaj szczegóły zapytania o treści "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 220m²". Przedzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

 • Dębe Wielkie

2022-10-11 do 2022-10-19

Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 80m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do u...

 • Łękawica

2022-10-05 do 2022-10-13

Gruntowy Wymiennik Ciepła Mińsk Mazowiecki

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 100m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: moż...

 • Stanisławów

2022-10-05 do 2022-10-13

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu