Fotowoltaika w Mińsku Mazowieckim

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 140 118 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
551 737 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Mińsk Mazowiecki - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Mińsk Mazowiecki

Synergio S.A.

157 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od wielu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Mińsk Mazowiecki, ale także pobliskich powiatów. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

KiPS Firma-Handlowo-Usługowa - Perfekcyjna Fotowoltaika Mińsk Mazowiecki

Perfekcyjna Fotowoltaika

48 opinii

Ten fachowiec działa na terenie województwa i oferuje różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej fotowoltaiki. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Green Mark Sp. z o.o - Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne Mińsk Mazowiecki

Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne Mińsk Mazowiecki

38 opinii

Następnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Mińska Mazowieckiego, dlatego jeśli szukasz doskonałej jakości baterii słonecznych to niezwłocznie sprawdź Green Mark Sp. z o.o. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie.

Green Solar Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Mińsk Mazowiecki

Profesjonalna Fotowoltaika

37 opinii

Wyszukanie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się Green Solar Sp. z o.o. - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający w rejonie Mińska Mazowieckiego, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Polenergia Fotowoltaika - Wyśmienite Ogniwa Fotowoltaiczne Mińsk Mazowiecki

Wyśmienite Ogniwa Fotowoltaiczne

50 opinii

Kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz w miejscowości Mińsk Mazowiecki i okolicy, więc jeśli poszukujesz wyśmienitych ogniw fotowoltaicznych to niezwłocznie poznaj Polenergia Fotowoltaika. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Endless Energy Łukasz Kalisz - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Mińsk Mazowiecki

Endless Energy Łukasz Kalisz

29 opinii

Nie możesz odnaleźć się w gąszczu ofert na ogniwa fotowoltaiczne? Eksperci z Endless Energy Łukasz Kalisz zaproponują Ci najlepsze rozwiązanie. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Dobre Panele Fotowoltaiczne Mińsk Mazowiecki

Dobre Panele Fotowoltaiczne Mińsk Mazowiecki

21 opinii

Drugiego takiego sprzedawcy nie znajdziesz w miejscowości Mińsk Mazowiecki i okolicy, więc jeśli szukasz dobrych paneli fotowoltaicznych to bez zbędnej zwłoki zobacz Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

SOLDACH - Pierwszorzędne Panele Słoneczne Mińsk Mazowiecki

Pierwszorzędne Panele Słoneczne

15 opinii

Znakomici pracownicy firmy SOLDACH spełnią Państwa wymagania w temacie fotowoltaiki. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Energypack Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna w Mińsku Mazowieckim

Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna w Mińsku Mazowieckim

11 opinii

Firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi na terenie Mińska Mazowieckiego i w rejonie Mińska Mazowieckiego. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

ZENE.pl - Solidna Fotowoltaika Mińsk Mazowiecki

ZENE.pl

10 opinii

Fotowoltaika nie ma dla ZENE.pl żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

158 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Mińsk Mazowiecki

Panele Słoneczne Mińsk Mazowiecki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Sulejówek

2022-11-29 do 2022-12-07
dodano 3 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Mińsk Mazowiecki

Zleceniodawca poszukuje dobrej współpracy, pisząc - Panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Przedstaw wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Mińsk Mazowiecki

2022-11-28 do 2022-12-06
dodano 4 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 400 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Instalacja Fotowoltaiczna Mińsk Mazowiecki

Ten Zleceniodawca szuka profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², chcąc doświadczonych specjalistów. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Mińsk Mazowiecki

2022-11-25 do 2022-12-03
dodano 7 dni temu

Dobra Firma Fotowoltaiczna Mińsk Mazowiecki

Szukając Konsumentów jako dostawca paneli słonecznych, znajdziesz tu wiele ciekawych zleceń dla producentów, jak na przykład "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jednak to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość przewyższyć innych. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Mińsk Mazowiecki

2022-11-22 do 2022-11-30

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Mińsk Mazowiecki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Mińsk Mazowiecki

2022-11-21 do 2022-11-29

Firma Fotowoltaiczna

Klient, który pisze zapytanie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", chce dotrzeć do odpowiednich paneli słonecznych. Powinien trafić na ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która jest najwyższej próby. Aby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

 • Mrozy

2022-11-20 do 2022-11-28

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Mińsk Mazowiecki

Dla Klienta znalezienie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Mińska Mazowieckiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie.

 • Mińsk Mazowiecki

2022-11-18 do 2022-11-26

Pierwszorzędny System Fotowoltaiczny Mińsk Mazowiecki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wys...

 • Sinołęka

2022-11-17 do 2022-11-25

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Dobre

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Dobre

2022-11-15 do 2022-11-23

Staranny System Fotowoltaiczny

Przygotowanie systemu fotowoltaicznego dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Halinów

2022-11-14 do 2022-11-22

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu