Fotowoltaika w Węgrowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 119 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 549 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Węgrowie

Panele fotowoltaiczne Węgrów

Synergio S.A.

157 opinii

Właśnie wybierasz godnego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Synergio S.A. z Węgrowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

KiPS Firma-Handlowo-Usługowa - Solidna Energia Odnawialna Węgrów

KiPS Firma-Handlowo-Usługowa

48 opinii

Eksperci z KiPS Firma-Handlowo-Usługowa to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży solidnej energii odnawialnej. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Baterie Słoneczne Węgrów

Dobre Baterie Słoneczne Węgrów

52 opinie

Ten, kto poszukuje baterii słonecznych winien zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich dobre ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Bezkonkurencyjne Baterie Słoneczne Węgrów

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.

22 opinie

Skoro starasz się znaleźć dostawcę bezkonkurencyjnych baterii słonecznych to Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. na pewno zapewni najlepszy produkt. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Otovo Sp. z o.o. - Porządne Ogniwa Fotowoltaiczne Węgrów

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Otovo Sp. z o.o. z Węgrowa jest najlepszy w oferowaniu porządnych ogniw fotowoltaicznych w bezkonkurencyjnej cenie każdemu kontrahentowi, zapewniając liczne metody realizacji płatności. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

zielonyVOLT.pl - Profesjonalna Fotowoltaika w Węgrowie

Profesjonalna Fotowoltaika w Węgrowie

13 opinii

zielonyVOLT.pl to eksperci od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Węgrów i sąsiednich powiatów. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Energypack Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne Węgrów

Energypack Sp. z o.o.

11 opinii

Ten, kto szuka baterii słonecznych powinien już dziś zgłosić się do Energypack Sp. z o.o. i zobaczyć ich dobre ceny oraz najwyższą jakość towaru. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

ZENE.pl - Perfekcyjna Fotowoltaika Węgrów

Perfekcyjna Fotowoltaika

10 opinii

Firma ZENE.pl to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z miejscowości Węgrów i przyległych powiatów. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa - Doskonała Energia Odnawialna Węgrów

Doskonała Energia Odnawialna Węgrów

6 opinii

Jeżeli szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z GlobalECO Fotowoltaika Sp. z o.o. Sp. Komandytowa są dla Ciebie stworzeni. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

ALIANS SP. Z O.O. - Solidna Fotowoltaika Węgrów

Solidna Fotowoltaika

3 opinie

Planujesz wybrać dobrego partnera do realizacji swoich planów? ALIANS SP. Z O.O. będzie najszybszą drogą. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

Najnowsze z 43 zleceń na fotowoltaikę w Węgrowie

Tanie Panele Słoneczne Węgrów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Grębków

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano wczoraj o 17:46

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Węgrów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni Powierzchnia dachu: 60m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczn...

 • Węgrów

2023-01-20 do 2023-01-28

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Łochów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Łochów

2023-01-19 do 2023-01-27

Doskonałej Jakości Panele Słoneczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Sadowne

2022-12-23 do 2022-12-31

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Węgrów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Grębków

2022-12-05 do 2022-12-13

Pierwszorzędny System Fotowoltaiczny Węgrów

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako dobra firma od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Gajówka wschodnia

2022-11-23 do 2022-12-01

Panele Słoneczne

Zlecający, który poszukuje świetnych paneli słonecznych pisze - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Winien on już dziś otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Jeśli chcesz poznać informacje o budżecie skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Miedzna

2022-11-22 do 2022-11-30

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Wrzoski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat ...

 • Wrzoski

2022-11-17 do 2022-11-25

Korzystna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za ...

 • Kopcie

2022-11-13 do 2022-11-21

Doskonałej Jakości Panele Słoneczne

Praca do wykonania od Klienta, który stoi przed koniecznością zakupu paneli słonecznych i nie ma odpowiedniego dostawcy. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Węgrów

2022-11-12 do 2022-11-20

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki