Fotowoltaika w Otwocku

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 178 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 472 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Otwocku

Panele fotowoltaiczne Otwock

Perfekcyjna Fotowoltaika Otwock

157 opinii

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Synergio S.A. są dla Ciebie idealni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Fotosystem House Damian Sadza - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Otwock

Fotosystem House Damian Sadza

50 opinii

Fotosystem House Damian Sadza świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Otwock i okolic. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

KiPS Firma-Handlowo-Usługowa - Idealne Ogniwa Fotowoltaiczne Otwock

KiPS Firma-Handlowo-Usługowa

48 opinii

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy ogniw fotowoltaicznych, choć szukasz go od kilku tygodni? KiPS Firma-Handlowo-Usługowa może być Twoim wybawieniem. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Green Mark Sp. z o.o - Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Otwock

Green Mark Sp. z o.o

39 opinii

Masz zamiar powierzyć prace, a jeszcze nie znalazłeś firmy fotowoltaicznej? Green Mark Sp. z o.o to dobry wybór. Zapraszamy do kontaktu.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Otwock

Profesjonalna Fotowoltaika Otwock

52 opinie

Wyszukanie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się Polenergia Fotowoltaika S.A. - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający w rejonie Otwocka, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Green Solar Sp. z o.o. - Perfekcyjna Energia Odnawialna w Otwocku

Perfekcyjna Energia Odnawialna w Otwocku

37 opinii

Firma Green Solar Sp. z o.o. świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z Otwocka i z sąsiednich miast. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Otwock

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.

22 opinie

Ten specjalista działa na obszarze powiatu i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu pierwszorzędnej fotowoltaiki. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Otovo Sp. z o.o. - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Otwock

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne

23 opinie

Wybitni pracownicy firmy Otovo Sp. z o.o. spełnią Państwa wymagania odnośnie fotowoltaiki. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

zielonyVOLT.pl - Porządne Ogniwa Fotowoltaiczne Otwock

Porządne Ogniwa Fotowoltaiczne

13 opinii

Znalezienie porządnych ogniw fotowoltaicznych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale zielonyVOLT.pl na pewno pomoże Ci w znalezieniu dopasowanego towaru. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Energypack Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Otwock

Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne

11 opinii

Jeśli szukasz bezkonkurencyjnej oferty ogniw fotowoltaicznych w okolicy Otwocka, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. Energypack Sp. z o.o. wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci dobrą propozycję. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - skontaktuj się!

Najnowsze z 122 zleceń na fotowoltaikę w Otwocku

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Sobienie-Jeziory

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Sobienie-Jeziory

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 2 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Wiązowna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Wiązowna

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 2 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Wiązowna

Ten Klient poszukuje bezkonkurencyjnej oferty paneli fotowoltaicznych w rejonie Mazowieckiego i napisał - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Jako fachowiec w branży wykorzystaj kompetencje swoich pracowników i przedstaw świetną propozycję. Umów się na rozmowę jak najszybciej.

 • Wiązowna

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 2 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Otwock Wielki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Otwock wielki

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 7 dni temu

Porządna Instalacja Fotowoltaiczna Otwock

Ten Zlecający nadal potrzebuje profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Otwock

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 8 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Józefów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku z...

 • Józefów

2023-01-31 do 2023-01-31

Perfekcyjna Fotowoltaika Otwock

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Otwock

2023-01-30 do 2023-02-07

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Otwock

Jesteś w stanie zaoferować propozycję dotyczącą instalacji paneli fotowoltaicznych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego potrzeb. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Otwock

2023-01-30 do 2023-02-07

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Otwock

Dla Klienta wybranie rewelacyjnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, na własną rękę jako prawdziwy profesjonalista w kwestii fotowoltaiki działający w rejonie Mazowieckiego, którzy znają się na swojej pracy. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Kołbiel

2023-01-30 do 2023-02-07

Doskonała Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Otwock

Dla Klienta, który napisał - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², znalezienie doskonałej instalacji paneli fotowoltaicznych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Otwock

2023-01-26 do 2023-02-03

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki