Fotowoltaika w Płocku

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 178 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 474 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Płocku

Panele fotowoltaiczne Płock

Synergio S.A.

157 opinii

Fotowoltaika w najlepszym wydaniu to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Energia Taniej Sp. z o.o. - Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne Płock

Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne Płock

84 opinie

Jeśli szukasz najlepszej oferty ogniw fotowoltaicznych w miejscowości Płock, zatrudnij profesjonalistów w branży. Energia Taniej Sp. z o.o. wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i przedstawi Ci świetną propozycję. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Green Mark Sp. z o.o - Opłacalne Panele Słoneczne Płock

Green Mark Sp. z o.o

39 opinii

Znalezienie opłacalnych paneli słonecznych jest niełatwe, ale Green Mark Sp. z o.o na sto procent pomoże Ci w znalezieniu adekwatnego produktu. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Doskonałe Panele Fotowoltaiczne Płock

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Kiedy poszukujesz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych w rejonie Płocka, zatrudnij ekspertów w branży. Polenergia Fotowoltaika S.A. wykorzysta swoje doświadczenie i złoży Ci zacną propozycję. Przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Doskonałe Panele Słoneczne Płock

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.

22 opinie

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. nie ma sobie równych w sprzedaży doskonałych paneli słonecznych w dobrej cenie każdemu kontrahentowi, zapewniając liczne metody realizacji płatności. Przedzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Otovo Sp. z o.o. - Cenione Panele Słoneczne Płock

Otovo Sp. z o.o.

23 opinie

Panele słoneczne z dostawą pod drzwi to typowa metoda pracy Otovo Sp. z o.o., dzięki której będziesz w pełni zadowolony. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Polskie Centrum Fotowoltaiki - Perfekcyjna Fotowoltaika Płock

Polskie Centrum Fotowoltaiki

19 opinii

Znakomici pracownicy firmy Polskie Centrum Fotowoltaiki spełnią Państwa wymagania odnośnie fotowoltaiki. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Biotechgroup sp. z o.o. - Solidna Energia Odnawialna Płock

Biotechgroup sp. z o.o.

16 opinii

Energia odnawialna nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Energypack Sp. z o.o. - Dobra Firma Fotowoltaiczna w Płocku

Dobra Firma Fotowoltaiczna w Płocku

11 opinii

Jeśli szukasz dobrej firmy fotowoltaicznej z Płocka to wykorzystaj kompetencje Energypack Sp. z o.o.. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

ZENE.pl - Porządne Panele Fotowoltaiczne Płock

ZENE.pl

10 opinii

Jeśli planujesz nabycie porządnych paneli fotowoltaicznych to ZENE.pl z całą pewnością zapewni najlepszy produkt. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Najnowsze z 57 zleceń na fotowoltaikę w Płocku

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Płock

Zlecenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Płocka i z sąsiednich miast. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Płock

2023-02-08 do 2023-02-16
dodano wczoraj o 17:27

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Płock

Jako wyjątkowa firma fotowoltaiczna, która nie ma sobie równych w okolicy Płocka - skontaktuj się z Klientem i daj sprawdzić mu samodzielnie jak bardzo jesteś profesjonalny! Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Płock

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano 3 dni temu

Najwyższej Klasy Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Płock

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z branży instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Płock

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 5 dni temu

Profesjonalna Instalacja Fotowoltaiczna Płock

Przygotowanie instalacji fotowoltaicznej dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

 • Brwilno

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 5 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Płock

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Płock

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 5 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Płock

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Płock

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 6 dni temu

Świetna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Udowodnij Zleceniodawcy, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych prędko nie znajdzie w miejscowości Płock i okolicy, więc jeśli poszukuje świetnej instalacji paneli fotowoltaicznych to od razu powinien wybrać Twoją Firmę. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Płock

2023-01-30 do 2023-01-30

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna

Ten Zlecający wciąż szuka profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Płock

2023-01-20 do 2023-01-28

Świetna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Płock

2023-01-14 do 2023-01-22

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Płock

2023-01-14 do 2023-01-22

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki