Fotowoltaika w Grodzisku Mazowieckim

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 119 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 549 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Grodzisku Mazowieckim

Panele fotowoltaiczne Grodzisk Mazowiecki

Synergio S.A.

157 opinii

Firma Synergio S.A. świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Grodziska Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o. - Doskonałe Baterie Słoneczne Grodzisk Mazowiecki

OZE.plus - Your Way Sp. z o.o.

91 opinii

Kolejnego takiego sprzedawcy prędko nie znajdziesz na terenie Grodziska Mazowieckiego, dlatego jeśli szukasz doskonałych baterii słonecznych to bezzwłocznie zobacz OZE.plus - Your Way Sp. z o.o.. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Instalacje fotowoltaiczne i elektryczne EkoWtyczka Tomasz Górnaś - Porządne Ogniwa Fotowoltaiczne Grodzisk Mazowiecki

Instalacje fotowoltaiczne i elektryczne EkoWtyczka Tomasz Górnaś

79 opinii

Znakomici pracownicy Instalacje fotowoltaiczne i elektryczne EkoWtyczka Tomasz Górnaś spełnią Państwa oczekiwania odnośnie systemów fotowoltaicznych. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

Fotosystem House Damian Sadza - Markowe Ogniwa Fotowoltaiczne Grodzisk Mazowiecki

Fotosystem House Damian Sadza

47 opinii

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty ogniw fotowoltaicznych w miejscowości Grodzisk Mazowiecki, zatrudnij profesjonalistów w branży. Fotosystem House Damian Sadza wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci zacną propozycję. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Green Mark Sp. z o.o - Doskonała Energia Odnawialna Grodzisk Mazowiecki

Doskonała Energia Odnawialna Grodzisk Mazowiecki

39 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od wielu lat, szczególnie na obszarze Grodziska Mazowieckiego, ale także przyległych powiatów. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Polenergia Fotowoltaika - Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Grodzisk Mazowiecki

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Szukający instalacji fotowoltaicznych winien już dziś zgłosić się do Polenergia Fotowoltaika i zobaczyć dobre oferty oraz najwyższą jakość obsługi. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Green Solar Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Grodzisk Mazowiecki

Doskonała Fotowoltaika Grodzisk Mazowiecki

37 opinii

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Green Solar Sp. z o.o. jest na to skuteczną metodą. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Focus Energia - Perfekcyjna Fotowoltaika w Grodzisku Mazowieckim

Perfekcyjna Fotowoltaika w Grodzisku Mazowieckim

35 opinii

Pracownicy Focus Energia to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Energypack Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne Grodzisk Mazowiecki

Energypack Sp. z o.o.

11 opinii

Namierzenie wyjątkowej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się Energypack Sp. z o.o. - to prawdziwi fachowcy w kwestii energii odnawialnej działający na terenie Grodziska Mazowieckiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Wsparcie Techniczne Marcin Nowicki - Rewelacyjne Panele Słoneczne Grodzisk Mazowiecki

Wsparcie Techniczne Marcin Nowicki

8 opinii

Wybranie rewelacyjnych paneli słonecznych może być niełatwe, ale Wsparcie Techniczne Marcin Nowicki na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu produktu. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Najnowsze z 158 zleceń na fotowoltaikę w Grodzisku Mazowieckim

Cenione Panele Fotowoltaiczne Grodzisk Mazowiecki

Dowiedź Zlecającemu, że drugiego takiego sprzedawcy szybko nie znajdzie na terenie Grodziska Mazowieckiego. Dlatego jeśli jesteś dostawcą cenionych paneli fotowoltaicznych to natychmiast przeanalizuj zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Grodzisk Mazowiecki

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 2 dni temu

Dobra Firma Fotowoltaiczna Grodzisk Mazowiecki

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Grodziska Mazowieckiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Grodzisk Mazowiecki

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 4 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Grodzisk Mazowiecki

Dla Klienta wybranie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, z własnej inicjatywy jako prawdziwy fachowiec w kwestii fotowoltaiki działający w rejonie Grodziska Mazowieckiego, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

 • Grodzisk Mazowiecki

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 6 dni temu

Porządny System Fotowoltaiczny Grodzisk Mazowiecki

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od systemu fotowoltaicznego szukasz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Grodziska Mazowieckiego bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Grodzisk Mazowiecki

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 6 dni temu

Z Górnej Półki Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 90m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Osowiec

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 7 dni temu

Doskonałe Panele Słoneczne Grodzisk Mazowiecki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Milanówek

2023-01-18 do 2023-01-26

Doskonałej Jakości Panele Słoneczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Żabia Wola

2023-01-18 do 2023-01-26

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Grodzisk Mazowiecki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Milanówek

2023-01-18 do 2023-01-26

Doskonała Instalacja Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat ...

 • Grodzisk Mazowiecki

2023-01-18 do 2023-01-26

Doskonałej Jakości System Fotowoltaiczny

Zachwyć Klienta fachowym działaniem w miejscowości Mazowieckie. Jako uznana firma fotowoltaiczna wykonaj zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²" i dowiedź, że realizacja systemu fotowoltaicznego zostanie zakończona błyskawicznie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Musuły

2023-01-18 do 2023-01-26

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki