Fotowoltaika w Kozienicach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 116 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 547 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Kozienicach

Panele fotowoltaiczne Kozienice

Synergio S.A.

157 opinii

Chcesz znaleźć godnego uwagi partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Synergio S.A. z Kozienic jest na to skuteczną metodą. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Fotosystem House Damian Sadza - Wysokiej Jakości Baterie Słoneczne Kozienice

Fotosystem House Damian Sadza

47 opinii

Kiedy szukasz bezkonkurencyjnej oferty baterii słonecznych na terenie Kozienic, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. Fotosystem House Damian Sadza wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci świetną propozycję. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Polenergia Fotowoltaika - Doskonałej Jakości Panele Słoneczne w Kozienicach

Doskonałej Jakości Panele Słoneczne w Kozienicach

52 opinie

Planujesz wybrać godnego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? Polenergia Fotowoltaika jest na to skuteczną metodą. Zarezerwuj termin od razu!

Copernicus Sun S.A. - Tanie Ogniwa Fotowoltaiczne Kozienice

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Ten, kto poszukuje ogniw fotowoltaicznych musi już teraz zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć ich atrakcyjne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Otovo Sp. z o.o. - Idealne Panele Fotowoltaiczne Kozienice

Idealne Panele Fotowoltaiczne Kozienice

22 opinie

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, pomimo że szukasz go od wielu dni? Otovo Sp. z o.o. może zakończyć Twój problem. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

zielonyVOLT.pl - Perfekcyjna Fotowoltaika Kozienice

zielonyVOLT.pl

13 opinii

zielonyVOLT.pl to prawdziwi profesjonaliści w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Kozienic. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Da Vinci Green Energy Prosta S.A - Dobra Firma Fotowoltaiczna Kozienice

Dobra Firma Fotowoltaiczna Kozienice

11 opinii

Jeśli chcesz dotrzeć do paneli słonecznych namierzysz wielu producentów, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Da Vinci Green Energy Prosta S.A jest najwyższej próby. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

ZENE.pl - Bezkonkurencyjne Instalacje Fotowoltaiczne Kozienice

ZENE.pl

10 opinii

Zdecydowanie o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z ZENE.pl doradzą Ci i wybiorą dopasowne rozwiązanie. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

EnergiaDom - Profesjonalna Fotowoltaika Kozienice

EnergiaDom

6 opinii

Ten specjalista działa na obszarze województwa i świadczy różnorodne usługi z zakresu profesjonalnej fotowoltaiki. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Moc Paneli Sp. z o.o. - Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne Kozienice

Moc Paneli Sp. z o.o.

4 opinie

Każdy, kto poszukuje instalacji fotowoltaicznych musi koniecznie zgłosić się do Moc Paneli Sp. z o.o. i poznać dobre oferty oraz doskonały proces dobierania rozwiązań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Najnowsze z 41 zleceń na fotowoltaikę w Kozienicach

Perfekcyjny System Fotowoltaiczny Kozienice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Głowaczów

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 4 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Kozienice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Kozienice

2023-01-19 do 2023-01-27

Świetne Panele Fotowoltaiczne Kozienice

To zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z Mazowieckiego oraz przyległych powiatów. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Garbatka-Letnisko

2023-01-09 do 2023-01-17

Doskonała Fotowoltaika Kozienice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Magnuszew

2023-01-03 do 2023-01-11

Odpowiednia Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Kozienice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Gniewoszów

2022-12-30 do 2023-01-07

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kozienice

Perfekcyjna fotowoltaika to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Kozienice

2022-12-18 do 2022-12-26

Opłacalna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Jesteś w stanie zaoferować solidną propozycję dotyczącą instalacji paneli fotowoltaicznych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Garbatka-Letnisko

2022-11-22 do 2022-11-30

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kozienice _

Daj znać Klientowi, że równie dobrej oferty instalacji paneli fotowoltaicznych prędko nie znajdzie w miejscowości Mazowieckie i okolicy, więc jeśli szuka dobrej instalacji paneli fotowoltaicznych to od razu powinien sprawdzić Twoją Firmę. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie.

 • Kozienice _

2022-11-21 do 2022-11-29

Rewelacyjna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wys...

 • Zadąbrowie

2022-11-17 do 2022-11-25

Dobre Panele Fotowoltaiczne

Dowiedź Zleceniodawcy, że drugiego takiego dostawcy prędko nie znajdzie w miejscowości Mazowieckie i okolicy. Więc jeśli jesteś producentem dobrych paneli fotowoltaicznych to bez zbędnej zwłoki przeanalizuj zlecenie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Brzóza

2022-11-13 do 2022-11-21

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki