Fotowoltaika w Lipsku

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 096 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 546 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Lipsku

Panele fotowoltaiczne Lipsko

Perfekcyjna Fotowoltaika Lipsko

157 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkich na obszarze Lipska, ale także przyległych miast. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Fotosystem House Damian Sadza - Doskonałe Panele Słoneczne Lipsko

Fotosystem House Damian Sadza

48 opinii

Fotosystem House Damian Sadza nie ma sobie równych w sprzedaży doskonałych paneli słonecznych w dobrej cenie każdemu kontrahentowi, zapewniając liczne metody realizacji płatności. Przedzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Polenergia Fotowoltaika - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Lipsko

Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Lipsko

52 opinie

Specjaliści z Polenergia Fotowoltaika przedstawią Ci bezkonkurencyjną ofertę instalacji fotowoltaicznych. Mają na swoim koncie wiele pozywnych referencji od Klientów, co świadczy o ich przywiązaniu do obowiązków. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne Lipsko

Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne

52 opinie

Świetne ogniwa fotowoltaiczne z dowozem pod Twoje drzwi to typowa usługa Polenergia Fotowoltaika S.A., dzięki której będziesz na sto procent kontent. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Columbus Energy S.A. - Świetne Instalacje Fotowoltaiczne Lipsko

Świetne Instalacje Fotowoltaiczne

38 opinii

Podjęcie decyzji o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Columbus Energy S.A. udzielą rad i wybiorą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Copernicus Sun S.A. - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne w Lipsku

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne w Lipsku

45 opinii

Kupno dobrych ogniw fotowoltaicznych może być trudne, ale ten dostawca na 100% pomoże Tobie w znalezieniu dopasowanego produktu. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

PROMIKA SOLAR - Profesjonalna Fotowoltaika Lipsko

Profesjonalna Fotowoltaika

28 opinii

Firma PROMIKA SOLAR świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z miejscowości Lipsko i okolic. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Otovo Sp. z o.o. - Doskonałe Baterie Słoneczne Lipsko

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Kolejnego takiego sprzedawcy prędko nie znajdziesz na terenie Lipska, dlatego jeśli szukasz doskonałych baterii słonecznych to bezzwłocznie zobacz Otovo Sp. z o.o.. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

zielonyVOLT.pl - Solidna Energia Odnawialna Lipsko

zielonyVOLT.pl

13 opinii

Firma zielonyVOLT.pl świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z rejonu Lipska i z sąsiednich miast. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Da Vinci Green Energy Prosta S.A - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Lipsko

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna

11 opinii

Da Vinci Green Energy Prosta S.A nie ma sobie równych w sprzedaży doskonałych paneli słonecznych w dobrej cenie każdemu kontrahentowi, zapewniając liczne metody realizacji płatności. Przedzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Najnowsze z 29 zleceń na fotowoltaikę w Lipsku

Znakomite Panele Słoneczne Lipsko

Dowiedź Klientowi, że następnego takiego sprzedawcy prędko nie znajdzie w miejscowości Lipsko i okolicy. Więc jeśli jesteś dostawcą znakomitych paneli słonecznych to koniecznie przeanalizuj zlecenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Skontaktuj się z nimi już teraz i prześlij ofertę.

 • Lipsko

2023-01-15 do 2023-01-23

Solidny System Fotowoltaiczny Lipsko

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Sienno

2023-01-12 do 2023-01-20

Firma Fotowoltaiczna Lipsko

Poszukiwana jest dobra firma fotowoltaiczna z Mazowieckiego. Zapoznaj się ze szczegółami zapytania o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Dziurków

2022-12-27 do 2023-01-04

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Grechów

Dla Klienta wyszukanie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Mazowieckiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Grechów

2022-12-27 do 2023-01-04

Dobre Panele Fotowoltaiczne Lipsko

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Lipsko

2022-12-21 do 2022-12-29

Wyśmienite Panele Słoneczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Lipsko

2022-12-21 do 2022-12-29

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Lipsko

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej oferty instalacji paneli fotowoltaicznych nie znajdzie na terenie Lipska, więc jeżeli poszukuje świetnej instalacji paneli fotowoltaicznych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Lipsko

2022-12-21 do 2022-12-29

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Solec Nad Wisłą

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Solec nad Wisłą

2022-12-07 do 2022-12-15

Profesjonalny System Fotowoltaiczny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego mies...

 • Lipsko

2022-11-29 do 2022-12-07

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Lipsko

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Lipsko

2022-11-09 do 2022-11-17

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki