Fotowoltaika w Legionowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 163 907 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Legionowo - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Legionowo

Synergio S.A.

157 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Instalacje fotowoltaiczne i elektryczne EkoWtyczka Tomasz Górnaś - Doskonała Fotowoltaika Legionowo

Doskonała Fotowoltaika

76 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Solar-Tech P.H.U. Kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Legionowo

Solar-Tech P.H.U. Kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne

61 opinii

Planujesz wybrać solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Solar-Tech P.H.U. Kolektory słoneczne panele fotowoltaiczne z Legionowa jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Green Mark Sp. z o.o - Tanie Baterie Słoneczne Legionowo

Green Mark Sp. z o.o

38 opinii

Szukając baterii słonecznych natkniesz się na producentów, którzy mają ofertę, ale to Green Mark Sp. z o.o przebije ich wszystkich. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Polenergia Fotowoltaika - Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne Legionowo

Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne Legionowo

51 opinii

Przeglądasz oferty ogniw fotowoltaicznych i nie masz sprzedawcy? Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Green Solar Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Legionowo

Perfekcyjna Fotowoltaika

37 opinii

Wybranie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się Green Solar Sp. z o.o. - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Legionowa, którzy znają się na swojej robocie. Już teraz określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Provolta Mariusz Hyszko - Profesjonalna Fotowoltaika w Legionowie

Profesjonalna Fotowoltaika w Legionowie

22 opinie

Pierwszorzędna fotowoltaika to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Provolta Mariusz Hyszko - są zawodowcami w tej dziedzinie. Już teraz określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Panele Słoneczne Legionowo

Wysokiej Klasy Panele Słoneczne Legionowo

21 opinii

Każdy, kto planuje zakup paneli słonecznych musi już dziś zgłosić się do do dostawcy Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. i poznać ich niskie ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Mają propozycję dla każdego.

A1 Energies Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Instalacje Fotowoltaiczne Legionowo

A1 Energies Sp. z o.o.

11 opinii

Takiej oferty instalacji fotowoltaicznych szybko nie znajdziesz w miejscowości Legionowo i okolicy, więc jeżeli poszukujesz pierwszorzędnych instalacji fotowoltaicznych to koniecznie poznaj A1 Energies Sp. z o.o.. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Concept LS sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne Legionowo

Dobre Baterie Słoneczne

4 opinie

Baterie słoneczne z przewozem pod Twoje drzwi to standardowa usługa Concept LS sp. z o.o., dzięki której będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Mają ofertę dla każdego.

173 Zlecenia - Panele Fotowoltaiczne Legionowo

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Jabłonna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego m...

 • Jabłonna

2022-11-28 do 2022-12-06

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Wieliszew

Zleceniodawca, który wprowadził zapytanie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", chce dotrzeć do paneli słonecznych. Powinien trafić na ofertę Twojej firmy, która jest najwyższej próby. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

 • Wieliszew

2022-11-25 do 2022-11-28

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 420 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Serock

Jako profesjonalna firma fotowoltaiczna, która nie ma sobie równych w rejonie Mazowieckiego - złóż ofertę i pozwól sprawdzić mu na własne oczy, że jesteś profesjonalny! Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Serock

2022-11-25 do 2022-12-03

Panele fotowoltaiczne, dach 40m², Rynia

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 40m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Rynia

2022-11-25 do 2022-12-03

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Legionowo

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Legionowa. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Legionowo

2022-11-20 do 2022-11-28

Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna Legionowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczne...

 • Wólka radzymińska

2022-11-15 do 2022-11-23

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna

Dla Klienta wybranie rewelacyjnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, na własną rękę jako prawdziwy profesjonalista w kwestii fotowoltaiki działający w rejonie Legionowa, którzy znają się na swojej pracy. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Legionowo

2022-11-14 do 2022-11-22

Doskonałej Jakości Instalacja Fotowoltaiczna Legionowo

Ten Klient myśli, że doskonałej jakości instalacja fotowoltaiczna to niełatwy temat. Wysłał zlecenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Nieporęt

2022-11-14 do 2022-11-22

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Serock

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Serock

2022-11-13 do 2022-11-21

Fotowoltaika Legionowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Legionowo

2022-11-12 do 2022-11-20

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu