Fotowoltaika w Wyszkowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 119 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 549 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Wyszkowie

Panele fotowoltaiczne Wyszków

Cenione Baterie Słoneczne w Wyszkowie

157 opinii

Gdy jeszcze nie wyszukałeś właściwego dostawcy cenionych baterii słonecznych to ta firma może być tym, czego poszukujesz. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

KiPS Firma-Handlowo-Usługowa - Solidna Fotowoltaika Wyszków

KiPS Firma-Handlowo-Usługowa

48 opinii

KiPS Firma-Handlowo-Usługowa świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Wyszków i okolic. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

Green Mark Sp. z o.o - Pierwszorzędne Ogniwa Fotowoltaiczne Wyszków

Pierwszorzędne Ogniwa Fotowoltaiczne

39 opinii

Green Mark Sp. z o.o jest najlepszy w sprzedaży pierwszorzędnych ogniw fotowoltaicznych w dobrej cenie każdemu kupującemu, zapewniając przy tym dogodne metody realizacji płatności. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Polenergia Fotowoltaika - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Wyszków

Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne

52 opinie

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to specjalność ekipy z firmy Polenergia Fotowoltaika - nie mają sobie równych w branży. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Endless Energy Łukasz Kalisz - Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Wyszków

Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne

29 opinii

Podjęcie decyzji o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Endless Energy Łukasz Kalisz poradzą Ci i wybiorą najlepsze rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Panele Słoneczne Wyszków

Doskonałej Jakości Panele Słoneczne

22 opinie

Jeżeli chesz znaleźć oferty doskonałej jakości paneli słonecznych to ten dostawca na pewno przedstawi najlepsze opcje. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

zielonyVOLT.pl - Profesjonalna Fotowoltaika Wyszków

Profesjonalna Fotowoltaika

13 opinii

Fotowoltaika nie ma dla zielonyVOLT.pl żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Ustal pasujący termin już teraz!

Energypack Sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Wyszków

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Wyszków

11 opinii

Znakomici pracownicy Energypack Sp. z o.o. spełnią Państwa oczekiwania odnośnie systemów fotowoltaicznych. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

Da Vinci Green Energy Prosta S.A - Znakomite Panele Fotowoltaiczne Wyszków

Da Vinci Green Energy Prosta S.A

11 opinii

Trudno Ci się odnaleźć w bogactwie ofert na panele fotowoltaiczne? Specjaliści z Da Vinci Green Energy Prosta S.A zaproponują Ci najlepsze wyjście. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ALIANS SP. Z O.O. - Sumienna Firma Fotowoltaiczna Wyszków

Sumienna Firma Fotowoltaiczna Wyszków

3 opinie

Szukając baterii słonecznych trafisz na wielu dostawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna ALIANS SP. Z O.O. nie ma sobie równych. Ażeby uzyskać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Najnowsze z 52 zleceń na fotowoltaikę w Wyszkowie

System Fotowoltaiczny Wyszków

To zlecenie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Mazowieckiego i okolic. Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Popowo-Parcele

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 2 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Wyszków

Jeśli fotowoltaika na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Klient napisał "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie.

 • Wyszków

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 3 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 109m², Skorki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 109m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prą...

 • Skorki

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 6 dni temu

Doskonała Fotowoltaika Wyszków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Wyszków

2023-01-19 do 2023-01-27

Bezkonkurencyjna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Wyszków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Kamieńczyk Mazowieckie

2023-01-05 do 2023-01-13

Dobra Firma Fotowoltaiczna Wyszków

Odpowiedz na zlecenie jako firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi na terenie Mazowieckiego i w rejonie powiatu. Nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Kamieńczyk

2022-12-25 do 2023-01-02

Fotowoltaika

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Wyszków

2022-12-15 do 2022-12-23

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Białebłoto-Kurza

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Białebłoto-Kurza

2022-12-02 do 2022-12-10

Panele fotowoltaiczne, dach 60m², Wyszków

Zleceniodawca, który wprowadził zapytanie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach 60m²", chce dotrzeć do dobrych paneli fotowoltaicznych. Powinien znaleźć ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma sobie równych. Złóż propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

 • Wyszków

2022-11-26 do 2022-12-04

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Nury

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wys...

 • Nury

2022-11-23 do 2022-12-01

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki