Fotowoltaika w Pruszkowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 448 597 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 066 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Pruszkowie

Panele fotowoltaiczne Pruszków

Synergio S.A.

157 opinii

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, chociaż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? Synergio S.A. może być Twoim rozwiązaniem. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Fotosystem House Damian Sadza - Solidna Fotowoltaika w Pruszkowie

Solidna Fotowoltaika w Pruszkowie

50 opinii

Ten fachowiec działa w rejonie Pruszkowa i świadczy liczne usługi z zakresu solidnej fotowoltaiki. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna Pruszków

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Firma fotowoltaiczna Polenergia Fotowoltaika S.A. to prawdziwi wyjadacze w branży energii odnawialnej. Swoje usługi oferują Klientom w pobliżu Pruszkowa. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Green Solar Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Pruszków

Green Solar Sp. z o.o.

37 opinii

Firma Green Solar Sp. z o.o. to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z Pruszkowa i okolicznych miast. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Pruszków

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.

22 opinie

Firma Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Pruszkowa i przyległych powiatów. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

SOLDACH - Wysokiej Jakości Ogniwa Fotowoltaiczne Pruszków

SOLDACH

15 opinii

SOLDACH jest najlepszy w dostarczaniu wysokiej jakości ogniw fotowoltaicznych w bezkonkurencyjnej cenie każdemu zainteresowanemu, zapewniając liczne metody płatności. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Energypack Sp. z o.o. - Znakomite Baterie Słoneczne Pruszków

Energypack Sp. z o.o.

11 opinii

Skoro planujesz zakup znakomitych baterii słonecznych to ten dostawca na pewno dobierze odpowiedni towar. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Concept LS sp. z o.o. - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Pruszków

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Pruszków

4 opinie

Firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi w miejscowości Pruszków oraz na obszarze Pruszkowa. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Fotowoltaika, pompy ciepła - Znakomite Ogniwa Fotowoltaiczne Pruszków

Fotowoltaika, pompy ciepła

4 opinie

Ten, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych winien już teraz zgłosić się do Fotowoltaika pompy ciepła i zobaczyć ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Już nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Amc Promotion - Pierwszorzędna Fotowoltaika Pruszków

Amc Promotion

8 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, szczególnie na obszarze Pruszkowa, ale także okolicznych miast. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Najnowsze z 162 zleceń na fotowoltaikę w Pruszkowie

Instalacja Fotowoltaiczna Pruszków

Nadal jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Walendów

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 6 godzin temu

Korzystna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Pruszków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Nadarzyn

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 9 godzin temu

Solidna Firma Fotowoltaiczna Pruszków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Pruszków

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 2 dni temu

Dobre Panele Słoneczne Pruszków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Pruszków

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 3 dni temu

Porządna Instalacja Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość ś...

 • Pruszków

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 7 dni temu

Panele Fotowoltaiczne Pruszków

Zakup doskonałych paneli fotowoltaicznych dla Klientów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź Klientowi i znajdź dostosowane do potrzeb rozwiązanie. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Kajetany

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 7 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 160m², Rusiec

Znalezienie dobrych paneli słonecznych dla Klientów bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż Klientowi radą i dobierz dopasowane rozwiązanie. Umów się na rozmowę od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Rusiec

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 8 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Pruszków

Ten Klient uważa, że profesjonalny system fotowoltaiczny to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Pruszków

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 8 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Raszyn

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Raszyn

2023-01-29 do 2023-02-06

Solidna Firma Fotowoltaiczna

Dla Klienta wyszukanie solidnej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, z własnej inicjatywy jako prawdziwy fachowiec działający na terenie Mazowieckiego, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

 • Piastów

2023-01-28 do 2023-02-05

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki