Fotowoltaika w Sochaczewie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 087 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 546 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Sochaczewie

Panele fotowoltaiczne Sochaczew

Synergio S.A.

157 opinii

Klient, który planuje zakup doskonałych paneli słonecznych winien już dziś zgłosić się do Synergio S.A. i poznać ich świetne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Instalacje fotowoltaiczne i elektryczne EkoWtyczka Tomasz Górnaś - Profesjonalna Fotowoltaika Sochaczew

Instalacje fotowoltaiczne i elektryczne EkoWtyczka Tomasz Górnaś

79 opinii

Osoby z Instalacje fotowoltaiczne i elektryczne EkoWtyczka Tomasz Górnaś to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny fotowoltaiki. Żeby poznać wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Polenergia Fotowoltaika - Idealne Instalacje Fotowoltaiczne Sochaczew

Idealne Instalacje Fotowoltaiczne Sochaczew

52 opinie

W dalszym ciągu nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, chociaż poszukujesz od dawna? Polenergia Fotowoltaika może być Twoim wybawieniem. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Focus Energia - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Sochaczew

Focus Energia

35 opinii

Nie możesz odnaleźć się w gąszczu ofert na ogniwa fotowoltaiczne? Eksperci z Focus Energia zaproponują Ci najlepsze rozwiązanie. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Sochaczew

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.

22 opinie

Ten fachowiec działa na terenie województwa i oferuje liczne usługi z zakresu perfekcyjnego systemów fotowoltaicznych. Ustal pasujący termin!

Biotechgroup sp. z o.o. - Solidna Fotowoltaika Sochaczew

Solidna Fotowoltaika

16 opinii

Firma Biotechgroup sp. z o.o. świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Sochaczew oraz przyległych powiatów. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Energypack Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne Sochaczew

Dobre Baterie Słoneczne Sochaczew

11 opinii

Takiego sprzedawcy nie znajdziesz na terenie Sochaczewa, dlatego jeśli szukasz dobrych ogniw fotowoltaicznych to natychmiast zobacz Energypack Sp. z o.o.. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Wsparcie Techniczne Marcin Nowicki - Doskonała Energia Odnawialna Sochaczew

Wsparcie Techniczne Marcin Nowicki

8 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Sochaczew, ale także przyległych powiatów. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

Optima sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika w Sochaczewie

Perfekcyjna Fotowoltaika w Sochaczewie

5 opinii

Perfekcyjna fotowoltaika to specjalność ekipy z firmy Optima sp. z o.o. - są zawodowcami w branży. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Solar Innova Polska - Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Sochaczew

Najlepsza Firma Fotowoltaiczna

3 opinie

Chcąc znaleźć najlepszą propozycję instalacji fotowoltaicznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Solar Innova Polska nia ma konkurentów. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najnowsze z 72 zleceń na fotowoltaikę w Sochaczewie

Świetne Panele Fotowoltaiczne Sochaczew

To zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 65m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z Sochaczewa oraz przyległych powiatów. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Sochaczew

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 114m², Teresin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 114m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunk...

 • Teresin

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Sochaczew

Dla Klienta znalezienie niezawodnej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec działający w rejonie Sochaczewa, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Sochaczew

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 4 dni temu

Solidny System Fotowoltaiczny Sochaczew

Ten Klient myśli, że solidny system fotowoltaiczny to nieproste zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Rybno

2023-01-21 do 2023-01-29
dodano 8 dni temu

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna Sochaczew

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Brzozów stary

2023-01-21 do 2023-01-29
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 100m², Teresin

Dla Zlecającego, który napisał - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 100m², dotarcie do doskonałej instalacji paneli fotowoltaicznych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego rozwiązania. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Teresin

2023-01-17 do 2023-01-25

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Sochaczew

2023-01-17 do 2023-01-25

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Sochaczew

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Sochaczew

2023-01-12 do 2023-01-20

Pierwszorzędna Fotowoltaika Sochaczew

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze Mazowieckiego, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Teresin

2023-01-12 do 2023-01-20

Porządna Instalacja Fotowoltaiczna Sochaczew

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Sochaczew

2023-01-10 do 2023-01-18

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki