Fotowoltaika w Makowie Mazowieckim

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 111 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 547 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Makowie Mazowieckim

Panele fotowoltaiczne Maków Mazowiecki

RP SOLAR - Bruk Bet Partner

165 opinii

Firma RP SOLAR - Bruk Bet Partner to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Maków Mazowiecki i przyległych powiatów. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Synergio S.A. - Solidna Fotowoltaika Maków Mazowiecki

Synergio S.A.

157 opinii

Firma Synergio S.A. to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Makowa Mazowieckiego i okolicznych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Green Mark Sp. z o.o - Perfekcyjna Energia Odnawialna Maków Mazowiecki

Green Mark Sp. z o.o

39 opinii

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Green Mark Sp. z o.o z Makowa Mazowieckiego jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Polenergia Fotowoltaika - Doskonała Fotowoltaika Maków Mazowiecki

Doskonała Fotowoltaika

52 opinie

Polenergia Fotowoltaika to prawdziwi wyjadacze w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Makowa Mazowieckiego. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

P.H.U. EkoWind inż. Anna Machalska - Świetne Instalacje Fotowoltaiczne Maków Mazowiecki

Świetne Instalacje Fotowoltaiczne

35 opinii

Znalezienie pierwszorzędnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się P.H.U. EkoWind inż. Anna Machalska - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Makowa Mazowieckiego, którzy znają się na swojej robocie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

PROMIKA SOLAR - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne w Makowie Mazowieckim

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne w Makowie Mazowieckim

28 opinii

Doskonałe systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. - Doskonała Energia Odnawialna Maków Mazowiecki

Doskonała Energia Odnawialna Maków Mazowiecki

22 opinie

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od wielu lat, szczególnie na obszarze Makowa Mazowieckiego, ale także przyległych powiatów. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Otovo Sp. z o.o. - Doskonałe Panele Fotowoltaiczne Maków Mazowiecki

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, chociaż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? Otovo Sp. z o.o. może być Twoim rozwiązaniem. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

zielonyVOLT.pl - Pierwszorzędne Instalacje Fotowoltaiczne Maków Mazowiecki

Pierwszorzędne Instalacje Fotowoltaiczne Maków Mazowiecki

13 opinii

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, chociaż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? zielonyVOLT.pl może być Twoim rozwiązaniem. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

"XXL SAFETY" Bartłomiej Kosek - Porządne Panele Fotowoltaiczne Maków Mazowiecki

"XXL SAFETY" Bartłomiej Kosek

2 opinie

W dalszym ciągu nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo iż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? XXL SAFETY Bartłomiej Kosek może być Twoim rozwiązaniem. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Najnowsze z 21 zleceń na fotowoltaikę w Makowie Mazowieckim

Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna Maków Mazowiecki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczn...

 • Różan

2023-01-18 do 2023-01-26

Fotowoltaika Maków Mazowiecki

Jeśli fotowoltaika w najlepszym wydaniu to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 320m²". Nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Karniewo

2023-01-17 do 2023-01-25

Perfekcyjna Instalacja Fotowoltaiczna Maków Mazowiecki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego rachunk...

 • Maków Mazowiecki

2023-01-01 do 2023-01-09

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Tłuszcz

Jako Firma z miejscowości Mazowieckie, nie mając sobie równych w sprzedaży wyśmienitych paneli fotowoltaicznych w konkurencyjnej cenie każdemu zainteresowanemu i zapewniający dogodne formy realizacji płatności, odpowiedz na to ogłoszenie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Powinno Cię zainteresować. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Tłuszcz

2022-11-16 do 2022-11-24

Odpowiednia Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Maków Mazowiecki

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Różan

2022-11-14 do 2022-11-22

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Magnuszew Duży

W dalszym ciągu masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od instalacji fotowoltaicznej. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Magnuszew duży

2022-11-09 do 2022-11-17

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Bagienice Szlacheckie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynk...

 • Bagienice szlacheckie

2022-11-08 do 2022-11-16

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Maków Mazowiecki

Jeżeli chcesz znaleźć zlecenia jako producent z górnej półki paneli fotowoltaicznych, to z całą pewnością dobierzesz Zleceniodawcy odpowiedni produkt. Więcej informacji prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Maków Mazowiecki

2022-10-31 do 2022-11-08

Wysokiej Klasy Panele Fotowoltaiczne Maków Mazowiecki

Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Rzewnie

2022-10-25 do 2022-11-02

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Węgrzynowo

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat ...

 • Węgrzynowo

2022-10-21 do 2022-10-29

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki